MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Odpowiadanie do siebie

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Odpowiadanie do siebie

Postautor: kluivert83 » 30 października 2017, 13:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

Witam

Gdy próbuje odpowiedzieć w TB na wiadomość poprzez opcję "odpowiedz wszystkim" jestem zawsze w gronie osób do których idzie odpowiedź
Czyli mam tą samo wiadomość w folderze Wysłane i jednocześnie w Odebrane

Nie wiem jak to wyeliminować a usuwanie siebie z lisy adresowej każdej wiadomości jest irytujące

Pozdrawiam
kluivert83
 

Odp: Odpowiadanie do siebie

Postautor: Mirek » 31 października 2017, 22:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

U mnie (i normalnie w TB) to tak właśnie działa - że przy kliknięciu "Odpowiedz wszystkim" pomija adres, na który przyszła wiadomość (ta, na którą odpisujemy).
W związku z tym pytanie - czy adres konta ustawiony w TB jest dokładnie taki sam jak adres niepotrzebnie pojawiający się na liście odbiorców?
Bo jeśli korzystasz np. na liście z jakiegoś aliasu dla swojego adresu email - to wtedy można by spróbować dodać w TB odpowiednią tożsamość - aby TB wiedział, że ten alias to też Twój adres.
A może korzystasz z "googlowej" poczty przez POP - gdzie po prostu wysyłane maile trafiają też do skrzynki odbiorczej? Ale to raczej byś zauważył, że problem dotyczy wszystkich wysyłanych maili...

Jest jeszcze ustawienie w Edytorze ustawień: mailnews.reply_to_self_check_all_ident - ale z opisu nie wygląda, żeby miało tu zastosowanie.

W ostateczności - choć to brzydkie rozwiązanie - można dodać filtr dla danego konta - że jeśli mail pochodzi z Twojego adresu i jest skierowany do Ciebie, to ma być usunięty.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Odpowiadanie do siebie

Postautor: kluivert83 » 03 listopada 2017, 14:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64; rv:56.0) Gecko/20100101 Firefox/56.0

Dziękuje
Po prostu w adresie w TB miałem wpisany skrócony adres.
Takie głupstwo a tak mi przeszkadzało

Pozdrawiam
kluivert83
 


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: