MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Thunderbird IMAP ale nie do końca

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Thunderbird IMAP ale nie do końca

Postautor: dziadek-net » 29 grudnia 2017, 20:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

Witam

Do tej pory korzystam z Thunderbird Portable IMAP na wielu komputerach i jest OK, lecz ilość skrzynek oraz ich zawartość jest już na tyle duża że zajmuje około 32GB

Teraz mam z tym związane 2 problemy waga 32GB jakie zajmuje na dysku oraz długa i uciążliwa synchronizacja w przypadku komputera który był dłuższy wyłączony np. miesiąc, pół roku.

Proszę o pomoc, szukam rozwiązania, Thunderbird który nie zgrywa zawartości skrzynki na dysk komputera a jedynie umożliwia przeglądania zawartości skrzynek które są na serwerach hostingowych i tym samym zajmuje mało miejsca na komputerze (zależy mi jedynie na jednym takim stanowisku reszta bez zmian)
Raczej to nie może być pop3 ponieważ jak czytam powoduje zbędne klony wiadomości i generuje bałagan i nie wiem jak bezie współpracował z innymi komputerami które są ustawione na IMAP.
Konta pocztowe są firmowe więc nie mogę pozwolić sobie na taką sytuację.

Mam mały tablet który chce używać w razie sporadycznych podróży który ma mała pamięć wewnętrzną tu na pewno nie wcisnę 32GB, musiał bym to wgrać na pamięć microSD.
Kolejny punkt który wspomniałem wcześniej synchronizacja, idealnie było by gdybym zalogował się , uruchomił program który jest od szczała aktualny nie wymaga synchronizacji i przesyłania dużej ilości danych (praca w podróży) im mniej przesłanych danych tym lepiej chodzi o dostęp do internetu.

Proszę o pomoc i opinie.
dziadek-net
 
Posty: 2
Z nami od: 29 grudnia 2017, 20:05

Odp: Thunderbird IMAP ale nie do końca

Postautor: Mirek » 03 stycznia 2018, 21:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

Może na początek skonfigurować od nowa konto i po prostu odznaczyć w konfiguracji konta (sekcja synchronizacja) lokalne przechowywanie wiadomości. Tylko wtedy bez netu nie ma dostępu do poczty.

Albo skorzystać jednak z tego POP-a i w sekcji z konfiguracją serwera zaznaczyć pobieranie samych nagłówków. Wtedy na dysku będą przechowywane w całości jedynie te wiadomości, które zostały ręcznie otwarte i wczytane. Żeby wysłane wiadomości z tego TB były dostępne dla innych klientów pocztowych można by ustawić w TB automatyczne dodawanie własnego adresu do BCC/ukryta kopia (sekcja: Kopie i foldery), a na serwerze ustawić regułę, która będzie przenosić takie wiadomości np. do Wysłanych lub jakiegoś innego podfolderu. No i niestety, ale zazwyczaj przez POP można pobierać tylko z głównej skrzynki odbiorczej - a z innych (pod)folderów już nie...

W obu przypadkach wyszukiwanie po treści będzie gorzej działać - tj. przez IMAP pewnie wcale albo w zależności od możliwości serwera, a przez z POP tylko w wiadomościach, które zostały w całości pobrane.

A może zrobić porządki na serwerze (przez stronę/webmail albo np. przez TB korzystające z IMAP) i część wiadomości poprzenosić do innych folderów (np. "Archiwum 2001-2010") - a potem w Menedżerze subskrypcji w TB (dostępnym np. przez menu Plik) na tablecie odznaczyć synchronizowanie tych mniej potrzebnych folderów.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: