MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

ProtonMail w Thunderbird

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

ProtonMail w Thunderbird

Postautor: Tybot » 08 grudnia 2023, 12:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/120.0.0.0 Safari/537.36

Dzień dobry.
Mam problem z podłączeniem adresu ProtonMail do klienta poczty Thunderbird w wersji 115.5.1 (64 bity).
Oczywiście korzystam z płatnego konta oraz mostka Proton Mail Bridge
Mostek niby działa poprawnie, bo poczta przychodząca jest dostarczana do Thunderbirda.
Problem jednak w tym, że nie można nic wysłać.
Konfiguracja konta pocztowego przebiegła pomyślnie zgodnie z instrukcją na stronie https://proton.me/support/protonmail-bridge-clients-windows-thunderbird.
Nie udało się jednak wysłać wiadomości, która powinna dodać wyjątek dla certyfikatu SMTP opisanego w linku powyżej.
Próbowałem dodać ten wyjątek ręcznie w Menadżerze Certyfikatów Thunderbirda, ale nie może się on skomunikować z mostkiem.
Usiłowałem wykonać te czynności na trzech różnych komputerach (jeden z Windows 11 pozostałem Win 10). Niestety wszędzie ten sam problem :/
Dodam, że problemu kompletnie nie występuje w Outlooku gdzie wszystko działa poprawnie.
Proszę was o pomoc, bo nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu.
Tybot
 
Posty: 2
Z nami od: 08 grudnia 2023, 11:00

Odp: ProtonMail w Thunderbird

Postautor: Tybot » 12 grudnia 2023, 11:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/120.0.0.0 Safari/537.36

Problem rozwiązany.
Błąd leżał w komunikacji pomiędzy Thunderbird a Proton Mail Bridge, która zgodnie z zaleceniami była szyfrowana.
Natomiast ponieważ odbywa się to wewnątrz maszyny powinna być "bez szyfrowania".
Po zdjęciu szyfrowania wszystko zadziałało prawidłowo. Wiadomości wreszcie udało się wysłać.
Tybot
 
Posty: 2
Z nami od: 08 grudnia 2023, 11:00


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: