MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Firefox vs. Opera

Inne tematy społeczności związanej z MozillaPL.org

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Ancestor » 02 grudnia 2006, 22:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

quiris pisze:
Stef pisze:Opera może się integrować z zewnętrznymi programami do sprawdzania pisowni. Sama tego nie potrafi.

Tia. Jak Firefox ma jakąś funkcjonalność przez rozszerzenia, tudzież instalację czegoś to ma, a jak Opera ma coś przez instalację odpowiednich przycisków, tudzież słowników to nie ma. Pokrętne, nie ma co. Dla mnie EOF, bo zaczyna się stara śpiewka.

Ale my nie porównujemy tutaj przycisków Opery i rozszerzeń Firefoksa. Jest chyba różnica między koniecznością zainstalowania dodatku do samej przeglądarki, a zainstalowania zupełnie oddzielnego, zewnętrznego programu?
Ancestor
Moderator
 
Posty: 1799
Z nami od: 11 czerwca 2005, 20:25
Lokalizacja: Sopot

Postautor: Stef » 06 grudnia 2006, 19:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8.0.7) Gecko/20061005 Firefox/1.5.0.7 Flock/0.7.6

quiris pisze:
Stef pisze:
quiris pisze:Szkoda, że krytykując innych w mało wybredny sposób zarzucając im niewiedzę, sam taką niewiedzę się popisujesz. Opera ma sprawdzanie pisowni (http://www.opera.com/support/tutorials/opera/spellcheck/) i to już od bardzo dawna. Jakieś dwa i pół roku jeśli się nie mylę. Opera 7.50: http://www.opera.com/docs/changelogs/windows/750/

Opera może się integrować z zewnętrznymi programami do sprawdzania pisowni. Sama tego nie potrafi.

Tia. Jak Firefox ma jakąś funkcjonalność przez rozszerzenia, tudzież instalację czegoś to ma, a jak Opera ma coś przez instalację odpowiednich przycisków, tudzież słowników to nie ma. Pokrętne, nie ma co. Dla mnie EOF, bo zaczyna się stara śpiewka.

A może byś zainstalował najnowszego Firefoksa i przeczytał uważnie co ludzie piszą zanim zaczniesz się wypowiadać?
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: ptak82 » 06 grudnia 2006, 20:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1) Gecko/20061010 (B7C1A43E-A2F9-AAFB-1D98-42EEEC0A291F) Firefox/2.0

quiris pisze:
ptak82 pisze:@pgj: Jestem pełen podziwu Twoim próbą przekonania innych do swojej niewiedzy! Bzdury piszesz, nawet nie wiedząc jak bardzo się przy tym kompromitujesz.

A i jeszcze jedno. Zainwestuj w słownik, bo ta Twoja Opera nie posiada takiego mechanizmu jak np. sprawdzanie pisowni i walisz błąd za błędem - strasznie głupio i niepoważnie to wygląda.


Szkoda, że krytykując innych w mało wybredny sposób zarzucając im niewiedzę, sam taką niewiedzę się popisujesz. Opera ma sprawdzanie pisowni (http://www.opera.com/support/tutorials/opera/spellcheck/) i to już od bardzo dawna. Jakieś dwa i pół roku jeśli się nie mylę. Opera 7.50: http://www.opera.com/docs/changelogs/windows/750/


Mam wrażenie, że nie wiesz lub nie chcesz wiedzieć o czym ja piszę. Instalowałeś Fx 2.0? Czy takie sprawdzanie pisowni ma Opera? Chyba nie, a więc nie wiem w jakim celu chcesz pokazać, że niby mało wiem.

Nawet jakbym g... wielkie wiedział to tu mam rację i nie zmieni nic tego faktu :).
Ptaszor,
Pomóż tworzyć polskie MDC. Szukamy osoby chętne do pomocy w tłumaczeniu dokumentacji Mozilli.
ptak82
 
Posty: 36
Z nami od: 23 stycznia 2005, 08:24
Lokalizacja: Opolskie

Postautor: Chaze » 09 grudnia 2006, 09:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

Opera ma dla mnie duszę. FF natomiast był dla mnie przełomem w mym zainteresowaniu informatyką.

Używam FF, ale tylko ze względu na przyzwyczajenie. IE oczywiście odpada.
Niedawno pobrałem sobie wreszcie FF 2, i jestem zadowolony. Nie sądzę, bym przerzucił się na Operę.

No, może...
Ale Opera ma coś w sobie, jest w niej coś niezwykłego.

Polecam jeszcze wyszukiwarkę Avant Browser xD
Chaze
 
Posty: 1
Z nami od: 09 grudnia 2006, 08:52
Lokalizacja: CreateGroup

Postautor: serdelll » 10 grudnia 2006, 13:29

Przeglądarka: Opera/9.10 (Windows NT 5.1; U; pl)

napiszę tak:

1. obie przeglądarki są bardzo dobre choć różnią się znacznie zarówno pod wzgledem rozwiązań, przyjętych idei, jak i grup użytkowników docelowych

2. róznice w prędkości otwierania/odświeżania/etc stron są na tyle znikomy, że tracą tutaj na znaczeniu

3. ważne jest bezpieczeństwo i zgodnośc ze standardami oraz otwartość na potrzeby użytkowników - w obu przypadkoach poziom jest wystarczająco wysoki (z zauważalnym trendem do dalszego rozwoju), pomimo tego że każde ze środowisk je tworzących ma (nie lepszą, nie gorszą, a) inną politykę dot. blędów i bezpieczeństwa

4. w celu uczciwej oceny i świadomego wyboru należy dogłebnie poznać obie przegladarki/oba środowiska, co nie jest równoznaczne z jednorazową instalacją i półgodzinnym uzytkowaniem - a dopopiero wówczas wypowiadać się publicznie

5. ich powstaniu przyświecały podobne przesłaki związane zarówno z usystematyzowaniem samego internetu (składni zapisu) oraz "doedukowania" zaspałego zaspołu odpowiedzialnego za rozwuj m$ iE

6. Opera pochłania stosunkowo mało pamieci, ale FX z rozsądną liczba rozszerzeń również aż tak wiele jej nie zajmuje

7. prawdą jest, zę FX otwiera wszystkie (znane mi strony), natomiast Opera ma problem chociażby z niektórymi serwisami Googla, webGG, czy w niektórych bankach, co świadczy raczej o niechlujstwie ich programistów/administratorów, a nie przeglądarki, bo ogólnie dostepne są skrypty dopuszczające do nich "dyskryminowaną" przegladarkę

8. również w Operze można ustawić wyjątki w stosunku do block content, trzeba tylko użyć PPM i skorzytsatć z preferencji dla witryny oraz blokowania zawartości

9. wybór "lidera" jest rzeczą osobistą, uzależnioną od własnych potrzeb, ważne by być ich świadomym i umieć się cieszyć z bogactwa różnorodności reprezentowanych rozwiązań oraz nie dyskryminować innych...

10. niebagatelna jest również potrzeba edukowania społecznego nt. znaczenia przestrzegania standardów, netykiety oraz kultury w e-komunik@cji ->m.in. promowanie takich inicjatyw jak: osiolki.net, browsehappy.pl, rwo.pl, 7thGuard.net, a także działalność PTI, OSI, W3C, itd. itd. oraz wymóg przestrzegania legalności oprogramowania oraz poszanowania praw autorskich i intelektualnych (nawet m$)

pozdrawiam
serdelll
 
Posty: 4
Z nami od: 05 grudnia 2006, 14:39

Postautor: serdelll » 10 grudnia 2006, 13:32

Przeglądarka: Opera/9.10 (Windows NT 5.1; U; pl)

Chaze pisze:Polecam jeszcze wyszukiwarkę Avant Browser xD


no i słusznie!
AvantBrowser to stosunkowo dobra nakładka na iE, która może stasnowić pierszy krok w uświadamianiu uzytkowników przyzwyczajonych do "prostoty" iE
serdelll
 
Posty: 4
Z nami od: 05 grudnia 2006, 14:39

Postautor: quiris » 13 grudnia 2006, 13:17

Przeglądarka: Opera/9.10 (Windows NT 5.1; U; pl)

ptak82 pisze:Mam wrażenie, że nie wiesz lub nie chcesz wiedzieć o czym ja piszę. Instalowałeś Fx 2.0? Czy takie sprawdzanie pisowni ma Opera? Chyba nie, a więc nie wiem w jakim celu chcesz pokazać, że niby mało wiem.
Wiem, że jakie są różnice pomiędzy fajerfoksianym a operowym sprawdzaniem pisowni, co nie zmienia faktu, że imputując jakoby Opera nie miała sprawdzania pisowni mijasz się z prawdą. Opera ma sprawdzanie pisowni. A może jednak nie ma?
quiris
 
Posty: 659
Z nami od: 31 lipca 2002, 06:53

Postautor: Ancestor » 13 grudnia 2006, 16:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

quiris pisze:
ptak82 pisze:Mam wrażenie, że nie wiesz lub nie chcesz wiedzieć o czym ja piszę. Instalowałeś Fx 2.0? Czy takie sprawdzanie pisowni ma Opera? Chyba nie, a więc nie wiem w jakim celu chcesz pokazać, że niby mało wiem.
Wiem, że jakie są różnice pomiędzy fajerfoksianym a operowym sprawdzaniem pisowni, co nie zmienia faktu, że imputując jakoby Opera nie miała sprawdzania pisowni mijasz się z prawdą. Opera ma sprawdzanie pisowni. A może jednak nie ma?

Właśnie, to ty zdecyduj. Programy mogą mieć możliwość obsługi danej funkcji poprzez zainstalowanie czegoś dodatkowego. Nie ma sensu się spierać, czy oznacza to, że program "ma" tę funkcję, czy też że jej "nie ma" - niech każdy sobie nazywa to, jak chce. Ale trzeba być konsekwentnym.

Opera "ma" wg Ciebie sprawdzanie pisowni? Okej, nie ma sprawy. Ale w takim razie uznaj też, że równoważnie Firefox "ma" setki funkcji, które zyskuje dzięki rozszerzeniom. Sytuacja jest analogiczna - program dostarcza punktu zaczepienia, ale potrzebuje dodatkowych komponentów, aby obsługiwać daną rzecz.

Kłótnie czy daną przeglądarka coś "ma" czy "nie ma" są w gruncie rzeczy śmieszne w swojej jałowości. Niech każdy sobie to nazywa, jak chce, ale należy być po prostu konsekwentnym.
Ancestor
Moderator
 
Posty: 1799
Z nami od: 11 czerwca 2005, 20:25
Lokalizacja: Sopot

Postautor: quiris » 13 grudnia 2006, 21:55

Przeglądarka: Opera/9.10 (Windows NT 5.1; U; pl)

Ancestor pisze:Właśnie, to ty zdecyduj. Programy mogą mieć możliwość obsługi danej funkcji poprzez zainstalowanie czegoś dodatkowego. Nie ma sensu się spierać, czy oznacza to, że program "ma" tę funkcję, czy też że jej "nie ma" - niech każdy sobie nazywa to, jak chce. Ale trzeba być konsekwentnym.

Opera ma funkcję "Sprawdź pisownię" pod prawym przyciskiem po przeprowadzeniu domyślnej jej instalacji. To, że po jej wybraniu jesteś odsyłany na stronę aspella, jest analogiczne, do dodawania słowników w Firefoksie lub instalacji Flasha w obu przeglądarkach.

Flasha trzeba doinstalować, a wszak nie będziesz twierdził, że Opera, czy Firefox nie mają obsługi Flasha.
quiris
 
Posty: 659
Z nami od: 31 lipca 2002, 06:53

Postautor: Ancestor » 13 grudnia 2006, 22:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

quiris pisze:Opera ma funkcję "Sprawdź pisownię" pod prawym przyciskiem po przeprowadzeniu domyślnej jej instalacji. To, że po jej wybraniu jesteś odsyłany na stronę aspella, jest analogiczne, do dodawania słowników w Firefoksie

Nie jest, bo, jak sam dobrze wiesz, Opera nie tylko ściąga słowniki, ale cały engine, program do sprawdzania pisowni. Mówimy tutaj o konieczność instalacji zewnętrznego programu i jest to bliska analogia instalowania rozszerzeń w Firefoksie.
Opera ma funkcję (...)

Nie sprawy, może mieć. Ale w takim razie przyznajesz również, że Firefox ma setki funkcji oferowane przez rozszerzenia.

Zgadzamy się?
Ancestor
Moderator
 
Posty: 1799
Z nami od: 11 czerwca 2005, 20:25
Lokalizacja: Sopot

Postautor: krzylo » 23 grudnia 2006, 01:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

Mam obie przeglądarki i wolę FF dlatego, że mogę go sobie dowolnie i łatwo konfigurować. Opera jest szybsza, ale to nie wszystko. Po prostu mi nie pasuje. Brakuje mi wielu funkcji oferowanych przez rozszerzenia FF. Fatalna obsługa zakładek, ciasteczek, złe wyświetlanie favikonek i inne poważne niedociągnięcia nie poprawione od lat...Używam jej tylko czasem do sprawdzenia poczty, bo nie mam innego programu pocztowego, a TB to straszny muł z masą niepotrzebnych funkcji.
Ciekawe, że pomimo szybszej Opery i tak statystycznie FF to druga przeglądarka po IE. I ten odsetek ciągle rośnie :-)
krzylo
 
Posty: 79
Z nami od: 14 września 2006, 23:29

Postautor: an0 » 30 grudnia 2006, 11:17

Przeglądarka: Opera/9.02 (Windows NT 5.1; U; pl)

> Brakuje mi wielu funkcji oferowanych przez rozszerzenia FF.
Przecież dla O także istnieje wiele przydatnych wtyczek...

>Fatalna obsługa zakładek, ciasteczek, złe wyświetlanie favikonek i inne poważne niedociągnięcia nie poprawione od lat...
Naczym niby ma polegać ta fatalna obsługa zakładek, ciasteczek (LOL?! nie można ich zjeść, czy cuś? ;)), favicon'ek i tych innych poważnych niedociągnięć?

Pozatym, mówicie o bezpieczeństwie, słyszeliście o tym? "Trojan rozpowszechnia się przez sieć Gadu-Gadu" - http://hacking.pl/6348
"Problem dotyczy również użytkowników przeglądarki Mozilla Firefox z aktywną wtyczką Windows Media Player, przez którą uruchamiany jest kod robaka."
A czy pod operę są tego typu wirusy/skrypty? Ja przynajmniej nie słyszałem. Opera JEST bezpieczniejszą przeglądarką od FF i tu nawet nie ma co gadać, popatrzcie sobie chociaż na testy bezpieczeństwa (nie pamiętam adresów, ale były takie robione na jakiejś zagranicznej stronie). Pozatym, co jest starsze? FF czy Opera? Pewnie nieświadomi użytkownicy tego nie wiedzą, ale Opera powstała w..... 1994 roku! To chyba o czymś świadczy, no nie?
"Do czasu wydania wersji 2.0, Opera znana była pod nazwą MultiTorg Opera i była przeglądarką niedostępną publicznie. Cechowała ją unikatowa jak na tamte czasy funkcja przeglądania wielu stron w jednym oknie przeglądarki - wielodokumentowy interfejs. W 1996 roku wydano na zasadach licencji shareware wersję 2.1." - z tego wniosek, że mozilla zgapiła pomysł ze stronami otwieranymi w kartach.

Pozdrawiam, an0
an0
 

Postautor: Ancestor » 30 grudnia 2006, 13:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

an0 pisze:Pozatym, mówicie o bezpieczeństwie, słyszeliście o tym? "Trojan rozpowszechnia się przez sieć Gadu-Gadu" - http://hacking.pl/6348
"Problem dotyczy również użytkowników przeglądarki Mozilla Firefox z aktywną wtyczką Windows Media Player, przez którą uruchamiany jest kod robaka."

Jak sam widzisz, jest to błąd we wtyczce WMP Microsoftu, a nie w Fx...
A czy pod operę są tego typu wirusy/skrypty? Ja przynajmniej nie słyszałem.

Że akurat powyższy exploit Opery nie dotyczył, to już tylko "zasługa" Microsoftu i szczęśliwy traf użytkowników Opery.

Pozatym, co jest starsze? FF czy Opera? Pewnie nieświadomi użytkownicy tego nie wiedzą, ale Opera powstała w..... 1994 roku! To chyba o czymś świadczy, no nie?

Pewnie tak. O czym?
"Do czasu wydania wersji 2.0, Opera znana była pod nazwą MultiTorg Opera i była przeglądarką niedostępną publicznie. Cechowała ją unikatowa jak na tamte czasy funkcja przeglądania wielu stron w jednym oknie przeglądarki - wielodokumentowy interfejs. W 1996 roku wydano na zasadach licencji shareware wersję 2.1." - z tego wniosek, że mozilla zgapiła pomysł ze stronami otwieranymi w kartach.

Nie, bo to nie było wcale przeglądanie w kartach. Była to obsługa wielu stron w jednym oknie (MDI), ale na podobnej zasadzie, jak np. w Photoshopie. Nie było żadnych kart. Pierwszą przeglądarką z kartami był Netcaptor.

Zresztą, jaki u licha sens mają takie spory? Będziemy się spierali, kto pierwszy miał przycisk Wstecz, Pasek stanu, Pasek wyszukiwania albo różowe tło? To bardzo dobrze, że programy czerpią jedne z drugich, dzięki temu komputery mają jako-tako jednolity interfejs. Możesz korzystać bez problemu z różnych aplikacji, bo nikt nie musi wynajdować koła za każdym razem tylko po to, żeby "nie zgapić".
Ancestor
Moderator
 
Posty: 1799
Z nami od: 11 czerwca 2005, 20:25
Lokalizacja: Sopot

Postautor: KLAPEK » 30 grudnia 2006, 17:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.0.7) Gecko/20060913 SeaMonkey/1.0.5

an0 pisze: Pozatym, co jest starsze? FF czy Opera? Pewnie nieświadomi użytkownicy tego nie wiedzą, ale Opera powstała w..... 1994 roku! To chyba o czymś świadczy, no nie?
"Do czasu wydania wersji 2.0, Opera znana była pod nazwą MultiTorg Opera i była przeglądarką niedostępną publicznie. Cechowała ją unikatowa jak na tamte czasy funkcja przeglądania wielu stron w jednym oknie przeglądarki - wielodokumentowy interfejs. W 1996 roku wydano na zasadach licencji shareware wersję 2.1." - z tego wniosek, że mozilla zgapiła pomysł ze stronami otwieranymi w kartach.

Pozdrawiam, an0

A Mozilla to niby nie?
Mozilla pochodzi bezpośrednio z kodu Netscape, którego wersja 1,0 beta 1 ujrzała swiatło dzienne w październiku 1994....
http://vivamozilla.civ.pl/old/rozne/historia.html
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2188
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Postautor: Fatal@Error » 31 grudnia 2006, 16:22

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727) Netscape/8.1.2

I Opera jest niedostatecznie rozpisana i FF jest jakas rozklekociala, z braku jakiej kolwiek wtyczki zintegrowanej by nie szukac niepotrzebnie, jedni powiedza ze to spox bo jest mniejsza a jak chcesz wtyczke to se dociagnij, ja tam wole addbloka, gestures, rss, poczte i bbcode miec odrazu, w operce masz wszystko co ci tylko potrzeba, rss bardzo przejrzysty, poczte ladnie zorganizowana jednym klikiem, chata, irca, cala jest fajnie konfigurowalna, ale jednak opera jest dla bardziej kumajcych, jak by nie bylo :P Mi sie podoba opera, ale musze stwierdzic ze chodzi mniej stabilniej niz FF, suma sumarum ff i opera jest sux z tego wzgledu ze nie chodzi i nie wyglada to tak jak ja bym tego chcial, warto ruszyc projekt netscape bo jest to bardzo fajna przegladarka :D Kocham w niej opcje "Display Like Internet Explorer" bo to on jest mistrzem wyswietlania. bezproblemowo mozna wy wziasc co najlepsze z kazdej przegladarki FF, opera, IE, Netscape i napisac naprawde faja przegladarke, albo jakas tak przerobic moj cel to "netscape" ale kto sie tego podejmnie o.O ot to jest pytanie :D Zostalo nam tylko obserwowac jak to sie wszystko potoczy, a wojny typu: "...opera najlepsza nie bo ff najlepszy..." sa idiotyczne, pamietam jak bylo tak z commodore i atari, to bylo smieszne.

pozdro
Fatal@Error
 
Posty: 6
Z nami od: 09 marca 2004, 05:07

Postautor: woowek » 31 grudnia 2006, 17:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8.1.1) Gecko/20061208 KateOS Firefox/2.0.0.1

Fatal@Error pisze:jednak opera jest dla bardziej kumajcych, jak by nie bylo :P

nie zgodziłbym się, ale w sumie nie wiem, z czym, bo nie podałeś argumentów :D wydaje mi się, że na podstawowym poziomie są mniej więcej tak samo "trudne", a dla bardziej zaawansowanych w ff jest about:config, różne pliki css i js - w Operze wiem, że też można różne rzeczy za ich pomocą zmieniać, ale jak to jest rozwinięte, nie wiem.

netscape bo jest to bardzo fajna przegladarka :D Kocham w niej opcje "Display Like Internet Explorer" bo to on jest mistrzem wyswietlania. bezproblemowo mozna wy wziasc co najlepsze z kazdej przegladarki FF, opera, IE, Netscape i napisac naprawde faja przegladarke, albo jakas tak przerobic

czyli wyszedłby Firefox z paroma rozszerzeniami :P jak IE tez mozna wyswietlac w lisku ;)

Jedyne co mi się naprawdę spodobało w Netscape'ie to domyślna skórka (mówię o ostatniej chyba wersji). Ale single-window mode by mnie chyba w końcu zmęczył, pamiętam, że nie mogłem go w opcjach wyłączyć :P a Firefox daje o wiele większe możliwości, a szukanie nie jest chyba aż takie trudne.
woowek
 
Posty: 70
Z nami od: 19 sierpnia 2006, 09:35

Postautor: kamil18 » 09 stycznia 2007, 09:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

Jesteście bardziej przekonani, że Firefox wygra wojnę przeglądarek? Wiem, że to jest forum Firefox ale powiedzcie szczerze. Wymieńcie bugi w Operze i w Firefox - te najgorsze i uciążliwe. Pozdrawiam
kamil18
 

Postautor: pbm » 09 stycznia 2007, 09:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.8.1.1) Gecko/20070101 BonEcho/2.0.0.1

kamil18 pisze:Jesteście bardziej przekonani, że Firefox wygra wojnę przeglądarek?

Ja jestem przekonany, że po pierwsze to nie jest żadna wojna a jedynie rywalizacja... Nie należy też typować zwycięzców, bo do żadnego zwycięstwa nie powinno dojść, a w każdym razie sytuacja, gdy jedna przeglądarka ma ponad połowę rynku imo jest niewskazana (nawet gdyby był to Firefox). MOgło by to doprowadzić do sytuacji takiej jak kilka lat temu gdy 90% runku miał IE, a inne przeglądarki były praktycznie niezauważalne. Wiadomo do czego doprowadziła ta sytuacja - produkowanie stron IE-only (nie chciałbym kiedyś zobaczyć strony FF-only lub Opera-only), blokowanie alternatywnych przeglądarek, olewanie standardów itd. I mimo, że jestem fanem Firefoksa nie życzę mu aby osiągnął udział w rynku wyższy niż 60%.

--
Pozdrawiam. Paweł Szubert.
pbm
 
Posty: 18
Z nami od: 25 września 2006, 09:16
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Tomek » 09 stycznia 2007, 09:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

@kamil18 - tak sobie czytam twoje posty w kilku miejscach.... czy ty aby delikatnie nie trollujesz?

Zrozum. idealna sytuacja to taka gdy na rynku są przeglądarki wspierające standardy. Czy będzie to FF, czy Opera, czy Konqueror czy Safari czy nawet IE (np. w wersji 8.0) - nie ma znaczenia! To tak jak z samochodami... jakbym zadał ci pytanie:
Jesteście bardziej przekonani, że Skoda wygra wojnę samochodów? Wiem, że to jest forum Skodyale powiedzcie szczerze. Wymieńcie awarie w Fiacie i w Skodzie - te najgorsze i uciążliwe.

co byś dopowiedział
Co do opery i FF. Są to różne przeglądarki, dedykowane różnym użytkownikom, z różnymi funkcjami. Nie są identyczne, ale na swój sposób uzupełniają zapotrzebowanie na rynku. Co do bugów - jeśli są to dziury - to występują one zarówno w FF jak i w Operze (zaraz odezwą się użytkownicy Opery z tekstem wskaż dziurę w Operze - nie wiem czy na dzień dzisiejszy ma jakąś, ale to nie oznacza że w obecnej wersji coś nie zostanie znalezione - nie ma przeglądarki bez bugów!!! Tak samo jak w FF są bugi - ale na tym polega rozwój przeglądarek...). jeśli chodzi o bugi związane z użytkowaniem... hm... ja w FF nie zauważyłem ale w Operze tak. Ale za to inny użytkownik może mieć odmienne zdanie....i chwała mu za to!
IMO idealna sytuacja na rynku przeglądarek to taka : ((1/ilość przeglądarek (silników renderowania) wspierających standardy na rynku)-0,1)*100% = udział Firefoksa gdzie 0,1 to udział innych niestandardowych bądź specjalistycznych przeglądarek.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: kamil18 » 09 stycznia 2007, 12:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

Ok :) Ile teraz Opera ma % na rynku a ile Firefox? Chodzi mi o cały świat ogólnie. Ktoś mi powiedział, że mniej więcej na równo idą..? Podajcie konkretną stronę albo napiszcie jak to idzie teraz ;)
Podajcie jakieś ciekawe linki do poczytania na temat Firefoksa i Opera jak macie, bym był wdzięczny :D Pozdrawiam
kamil18
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: