MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Uaktualnianie dodatków - jak to z tym jest...?

Inne tematy społeczności związanej z MozillaPL.org

Moderator: Pomocy?!

Uaktualnianie dodatków - jak to z tym jest...?

Postautor: jarmk » 13 grudnia 2009, 09:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.5) Gecko/20091102 Firefox/3.5.5 (.NET CLR 3.5.30729)

Witam. Dokładnie tak jak w temacie, jak to jest z tymi dodatkami do Mozilli...? Kto je uaktualnia, autor danego dodatku...?
Chodzi mi o to, że ukazują się nowe wersje programów, a dodatki stoją w miejscu...Mam tu na myśli głównie ostatnie wydanie Tb, gdzie wyszła nowa wersja, a do niej nie ma prawie nic kompatybilnego...Moim zdaniem przed premierą najpierw powinno dopracować się chociaż główne dodatki i dopiero wypuszczać "w świat" nową wersję.
Motywy których używam są z 2007 i 2008r., to samo jest z rozszerzeniami...tak więc co z tego, że Tb ma ogromne możliwości jak nie można tego wykorzystać w nowych wersjach. I jak tak będzie dalej , to ja i podejrzewam nie tylko ja, na Tb 3 "przeskoczę" za jakiś rok lub dwa...obecną "3" miałem ze trzy dni i wywaliłem...

p.s. nie długo ukaże się Fx 4, ale co z tego, jak pewnie będzie to samo co z Tb...
jarmk
 
Posty: 180
Z nami od: 16 lutego 2007, 09:49
Lokalizacja: Żuławy

Odp: Uaktualnianie dodatków - jak to z tym jest...?

Postautor: Grzegorz » 13 grudnia 2009, 17:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl-PL; rv:1.9.1.5) Gecko/20091109 Ubuntu/9.10 (karmic) Firefox/3.5.5

1. Dodatki tworzą w większości wolontariusze, samodzielnie, tzn. bez udziału Mozilli. Także Mozilla i Mozilla Labs tworzą dodatki i te zazwyczaj są dostępne dla wszystkich aktualnych wersji programów.
2. Rozszerzenia i motywy nie mogą opóźniać wydań programów, nie wszyscy z nich korzystają. Poza tym to są dodatki dla programu, a nie program dla dodatków.
3. Twój wybór czy chcesz korzystać z jakiś dodatków, których twórcy "olewają" aktualizacje programu (w tym ważne poprawki bezpieczeństwa) czy nie.
4. Sytuacja z Firefoksem jest z goła odmienna, aktywnych twórców rozszerzeń dla Firefoksa są tysiące, zaś dla Thunderbirda dziesiątki. Podobnie jest z użytkownikmi, Firefox jest wielokrotnie bardziej popularny niż Thunderbird.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Uaktualnianie dodatków - jak to z tym jest...?

Postautor: jarmk » 13 grudnia 2009, 18:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.5) Gecko/20091102 Firefox/3.5.5 (.NET CLR 3.5.30729)

GrzegorzJZD pisze:Twój wybór czy chcesz korzystać z jakiś dodatków

No ale gdyby nie te dodatki, to Tb byłby goły i wesoły i wtedy na pewno wiele osób wybrałoby jakiś inny program do obsługi poczty...a ja byłbym pierwszy.


GrzegorzJZD pisze:Sytuacja z Firefoksem jest z goła odmienna, aktywnych twórców rozszerzeń dla Firefoksa są tysiące

To całe szczęście...

Dzięki za rozjaśnienie mi tematu.
jarmk
 
Posty: 180
Z nami od: 16 lutego 2007, 09:49
Lokalizacja: Żuławy


Wróć do Inne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: