MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Jak znalazłem Mozillę

Inne tematy społeczności związanej z MozillaPL.org

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Użytkownik » 10 lutego 2004, 11:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; PL; rv:1.6) Gecko/20040113 MultiZilla/1.6.1.0

Jak się zaczeło
Na pewnym forum(nie ważne ktorym) była ankieta "Czy dodać sidebar do serwisu?", "Jakiej przeglądarki używasz?", czy coś takiego. Jeden z moderatorów "przyznał się", że korzyzta z Jaszczura. Zainteresowałem się tą sprawą - spróbowałem Mozilli i Opery. Mozilla oczarowała mnie wyglądem.
Użytkownik
 
Posty: 280
Z nami od: 21 września 2003, 08:58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ludwik » 10 lutego 2004, 18:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Użytkownik pisze:nie ważne ktorym

Ważne którym, bardzo ważne :D
(TIP: Forum mojego serwisu ;))
Użytkownik pisze:Jeden z moderatorów

Ważne który, bardzo ważne :D
(TIP: Ja ;))
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: Grzesiek » 12 lutego 2004, 20:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Jak sie zaczelo?
1. Win 3.11 + Trumpet socket + plus jakas Szkapa bodajze 2.0
2. Win 95A + Szkapa 3
3. Win 95OSR2 z IE3 ;P + Szkapa 3 jako default browser
4. Win 95OSR2 z IE4 (wspaniala padlina w postaci Active desktop i widoku sieci Web:)
5. Win98SE z wycieta IE5, w jej miejsce Sylaba 4.7 (Szkapa 4.7 po polsku)
4. WinNT + Szkapa 4.7, a potem 6.0 i 6.2
5. Win2K + Szkapa 7.0, potem 7.02, a na koncu 7.1
6. Slackware 8 , Mandrake 9.2, Win2K -> Mozilla 1.3, 1.4, 1,4 i pol, 1.5 i obecnie 1.6, i oczywiscie czekam na dalsze:)
Sprzet od AMD386SX 25MHz oc na 33 MHz poprzez AMD K5,K6, Duron, Athlon do obecnego AMDEKA Bartka...

Dlaczego Szkapy i Mozille, odpowiedz dla mnie jest prosta -> Bo sa inne niz szara IE masa, nie wpychaja sie "na chama" moge sam zdecydowac czy instalne czy tez nie, maja funkcje o ktorych IE dowie sie chyba w wersji 10:), i sa mile w "dotyku" jakbym mogl Mozi zmaterializowac to bym jej jako poduszki puchowej uzywal. Obecnie ucze infy i juz 2 rok przekonuje 4-to, 5-to i 6-to klasistow do pracy z Dinem i musze przyznac, ze efekty sa. Geba sie mlodym rozdziawia, gdy dowiaduja sie, ze isnieje cos innego niz niebieskie E i to cos jest lepsze....

Pozdrawiam
Grzesiek
Grzesiek
 

Postautor: arsmageddon » 13 lutego 2004, 10:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

wariat pisze:
Nuan pisze:Sorki, za OT ale takie historie zdażają się chyba nie tylko mi :-)

Zaryzykowalbym stwierdzenie ze wiakszosc uzywajacych gesty tak ma ... ja ostatnio zauwazylem, ze probuje gestem zamykac OOo... nie wiedziec czemu nie reagowalo jednak ... :)

No to zbawieniem będzie StrokeIt. Zamkniesz i nie tylko - gestem chyba wszystko.
To tak - ot - dla wszystkich uzaleznionych od Jaszczurów i gestów :)
Pozdrawiam
arsmageddon
arsmageddon
 
Posty: 206
Z nami od: 29 listopada 2002, 10:50
Lokalizacja: Kraków

Postautor: tml » 19 lutego 2004, 17:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.6) Gecko/20040113

Ja jakies 2 lata temu bawilem sie w tworzenie pierwszych stron www. No, i cos tam czytalem, ze pod innymi przegladarkami to inaczej strony wygladaja, hehe....

Testowalem wtedy kilka przegldarek, jednak teraz nie moge juz sobie dokladnie przypomniec bo nie trwalo to dluzej niz tydzien i powrocilem do IE ...

Do konkurencji IE powrocilem w drugiej polowie tamtego roku. Na jednym z forum, na ktore zagladam od czasu do czasu, duzo sie pisalo, o tym jaka to dobra ta nowa Mozila (oprocz tego bylo to wreszcie jakas alternatywa od Micro$oftu), jakos mnie to zaintrygowalo, no i wszedlem na http://mozillapl.org i pobralem ver. 1.5 i tak juz zostalo... Z ta roznica, ze teraz korzystam z ver. 1.6.

BTW. Jak to sie moglo stac, ze dopiero niedawno dowiedzialem sie jak mozna od razu otwrzyc link w nowym panelu <plask w czolo>

Pozdrawiam for all, bo to moj pierwszy post na tym forum :D
tml
 
Posty: 12
Z nami od: 19 lutego 2004, 16:54
Lokalizacja: Żory

Postautor: marcoos » 22 lutego 2004, 11:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0

tml pisze:BTW. Jak to sie moglo stac, ze dopiero niedawno dowiedzialem sie jak mozna od razu otwrzyc link w nowym panelu <plask w czolo>


Bo nie czytałeś dokumentacji? :D
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Użytkownik » 22 lutego 2004, 12:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; PL; rv:1.6) Gecko/20040113 MultiZilla/1.6.1.0

wariat pisze:
Nuan pisze:Sorki, za OT ale takie historie zdażają się chyba nie tylko mi :-)

Zaryzykowalbym stwierdzenie ze wiakszosc uzywajacych gesty tak ma ... ja ostatnio zauwazylem, ze probuje gestem zamykac OOo... nie wiedziec czemu nie reagowalo jednak ... :)

Ja próbuje zamykać gestem IE. Też był problem - te gesty są przereklamowane :) .
Użytkownik
 
Posty: 280
Z nami od: 21 września 2003, 08:58
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Strus » 23 lutego 2004, 19:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.4) Gecko/20030630

Jakiś taki ogólny wstret wizualny odczuwałem jak patrzyłem na Internet Explorera i przesiadłem się na Netszkapę, a potem przyszła Mozilla jeszcze pod Windowsem :wink:
Strus
 
Posty: 301
Z nami od: 29 stycznia 2004, 18:03
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: grisza » 11 marca 2004, 01:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040206 Firefox/0.8

Mozillę znalazłem "samodzielnie" i nawet nieco poużywałem sobie na niej, po czym jakiś czas podziałałem na MyIe + Gecko.

Obecnie raczej z "przekory" FF - początkowo wydawał się "nagi" ,ale po odpowiednim o-dodatkowaniu jakoś się do niego przekonałem i jest.
grisza
 
Posty: 15
Z nami od: 29 lutego 2004, 14:06
Lokalizacja: Wa-wa

Postautor: guzik » 23 marca 2004, 22:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (BeOS; U; BeOS BePC; en-US; rv:1.7b) Gecko/20040228 Firefox/0.8.0+

calkiem niedawno z mozilla zetknalem sie na dluzej bo do teraz w zwiazku z akcja 'mozilla na swieta' chociaz juz wczesniej mialem z nia stycznosc ale to tak raczej krotkimi etapami 'zeby zobaczyc co to jest'.
a teraz FF.
guzik
 
Posty: 8
Z nami od: 02 marca 2004, 23:19
Lokalizacja: Gizycko

Postautor: MusK » 24 marca 2004, 16:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.2; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040206 Firefox/0.8

Używałem Netscape od wersji (chyba) 4.7. Wcześniej był IE (nawet wersji już nie pamiętam - ten, który był domyślnie na komputerze). Aż pewnego pięknego poranka stało się...

Netscape 7.1 popsiuł się :( - po prostu nie chciał się odpalic. Wywaliłem coś omyłkowo z rejestru i źle się odinstalował, potem już nie chciało mi się go reanimować.

Akurat był to moment, gdy na jakiejś stronce, którą często odwiedzałem news o MozillaPL 1.6. Stwierdziłem - raz się żyje, a do IE średnio chce mi się wracać. W ogóle nie wiedziałem co to Firebird i Thunderbird - "technology Preview" - co to, kucze, jest?!

No, ale szybko ściągneło się, więc postanowiłem zainstalować i... dla mnie IDEALNA przeglądarka - połączenie zalet Netscape (panele, bezpieczeństwo) i prostoty IE!!

Co prawda nie moge się jeszcze do końca przekonać (choć używam) do Thunderbirda. Nadal używam równolegle z MS Office Outlook.

Dlatego obecnie używam: Firefox 0.8 PL, Thunderbird 0.5 oraz... jeszcze Office Outlook 2003 (za książkę adresową, kalendarz i możliwość eksportu do KAŻDEGO innego programu pocztowego).

Pozdrawiam, MusK
MusK
 
Posty: 249
Z nami od: 13 lutego 2004, 01:08

Postautor: cyke » 24 marca 2004, 19:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Ja też jeździłem na N7.1 tylko że poczta się wieszała przy zamykaniu. Wkurzyłem się i wrzuciłem Mozille 1.6. Poza tym moja dziewczyna jest "niebardzojęzyczna" :oops: i od dawna domagała się polskiej przeglądarki. A dlaczego Mozzy a nie np. Opera (o IE nawet nie pomyslałem :) )? Bo jest... najładniejsza. Szybka. Przyjazna. No i przyzwyczaiłem się do tego ich "gekona". :D
cyke
 

Postautor: Adrianer » 25 marca 2004, 00:53

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113 MultiZilla/1.6.3.0b

cyke pisze:Ja też jeździłem na N7.1 tylko że poczta się wieszała przy zamykaniu. Wkurzyłem się i wrzuciłem Mozille 1.6. Poza tym moja dziewczyna jest "niebardzojęzyczna" :oops: i od dawna domagała się polskiej przeglądarki.

od dobrego roku można spolszczyć NN 7.02 i 7.1 (link w mojej stopce), ale wybranie Mozilli jest oczywiście dużo lepszym wyborem :)
Adrianer
Moderator
 
Posty: 1771
Z nami od: 15 maja 2002, 17:37
Lokalizacja: Bern/Switzerland

Postautor: Gore » 15 lipca 2004, 00:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

Pewego dnia po 10 latach użytkowania IE, i krótkiej opowieści znajomego o nowym poznańskim wirusku ( zawsze będe pamiętać te słowa "radze ci nie używać IE" ) wzieło mnie coś żeby poszukać tego czegoś... Wcześniej szukałem, próbowałem: Netscape, Opere, Mozille (kiedy bawiłem się na linuxie) i wiele, wiele innych programów bazujących na IE. Opera była raczej zabardzo obarczająca mój system, Netscape ( nie pamietam, która wersja ale to było dawnnnooo) odstraszał mnie wyglądem i tym, ze wcześniej nigdzie go nie widziałem. Mozilla przyjeła się tak długo jak długo miałem sys: linux, potem miałem próby sciągnięcia jej pod winshita ale jakoś po instalce nie ciągneło mnie. I jak to już zaczołem na początku, tego wyjątkowego dnia ruszyło mnie coś. Klikałem, wpisywałem i nie wiem to jakim cudem dostałem się na oficialną stronke FireFoxa. Ściągnołem angielska wersje oznaczoną numerkiem 0.9. Kilka razy pobawiłem się :] ale po jakiś 10 ~ 15 min. znalazłem w pełni zlokalizowaną / spolszczoną wersje tejże nowe dla mnie przeglądarki. Klik, zapisz, 3 min, install i już.... Potem najstrowanie, konfiguracja... I tu nagle pierwsze zniechęcenie = bład z rozszerzeniami i javą. No to co miałem zrobić ? udało mi się jakoś wyskobać namiary na TO forum. Napisałem 1 posta jako gość :]. Potem przeczytałem chyba cały dział o FireFoxie... Zaczołem poznawać nowe rozszerzenia i tak własnie coraz bardziej pochłaniała mnie ta przeglądarka.. a co najbardziej mi się w tym wszystkim spodobało ? - To, że moge uczestniczyć jakoś w jej testowaniu, sprawdzaniu oraz dawaniu jakikolwiek sugestii.
Potem fajnie się zrobiło jak dodałem ikonke do ff bo jej nie było ( ten obok title :P )

A dlaczego zostaje przy niej ? Pytanie jakże banalne lecz intygujące ?
Odp. Mianowicie po tym jak udało mi się dostosować FFoxa do moich wymagań IE zostało tak bardzo odstawione ( nie moge usunąć bo bez IE nie da się robić updatów win98 :] ) na bok, że bardziej się nie da :P

// A na marginesie jak narazie udało mi się 10 osób przekonać, że FF jest lepszy od IE i Opery :]
Więc jest dobrze :P

Pozdrawiam i mam nadzieje, że nie zanudziłem na śmierć :P
Gore
 
Posty: 19
Z nami od: 12 lipca 2004, 16:27
Lokalizacja: Poznań

Postautor: VesA » 18 sierpnia 2004, 09:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040614 Firefox/0.9

Oto moja droga do Mozilli (od końca).
Obecnie używam Firefox 0.9 PL, bardzo ciekawej i dobrej przeglądarki.
Wcześniej używałem MozilliPL od wersji 1.0 do 1.6. Do 1.6 bo następnej wersji długo nie było, a tu wyskoczył Firefox (wcześniej Firebird) i przekonał mnie, że warto go mieć.
Przed MozillaPL był Netscape w wersji 6, szkoda że po angielsku - oczekiwałem wersji polskiej tak jak w wersji 4.7 którą miałem wcześniej a poznałem na SGH (Sun Solaris™). Z wersją 4.x byłem związany najdłużej, jak do tej pory to on/a właśnie dostarczył/a mi największej ilości wrażeń w okresie bujnego rozwoju internetu. Gdy czasami były problemy z serwerem X11 to pozostawał tylko lynx.
Pierwszą przeglądarką jaką widziałem w życiu był NCSA Mosaic pod win 3.11 a zaraz po niej (dosłownie chwilę) Netscape 3.0 lub 3.5 Gold na kompie u moich dalszych krewnych, a był to rok chyba 1996(?).

Z dumą mogę stwierdzić, że nie byłem skażony za młodu IExplorerem i tak naprawdę IE rzadko używam (windowsupdate,strony stworzone tylko pod IE). :D
VesA
 

Postautor: argasek » 18 sierpnia 2004, 10:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040615 Firefox/0.9

Na Mozillę natknąłem się śledząc grupę usenetową Netscape do raportowania bugów Netscape 6 (wówczas alpha albo beta jeszcze). I tak już mi zostało ;). Obecnie FireFox + TB.
Gentoo Linux 2.6.13-gentoo | http://Today.tekla.art.pl/ | JID: argasek@chrome.pl
argasek
 
Posty: 105
Z nami od: 21 lipca 2002, 21:12
Lokalizacja: Sol [0,0]

Postautor: Pooky » 25 sierpnia 2004, 23:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

A mnie się IE zepsuł. :D
Zainstalowałem Mozillę, później Firebirda i Firefoxa (chciałem przetestować). Po zainstalowaniu Firefoxa stwierdziłem, że może zostać. No i posypało się - zainstalowałem też Thunderbirda. I mam nadzieję, że tak u mnie już zostanie!
Pozdrawiam
Pooky
 

Postautor: enterex » 13 września 2004, 10:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

Witam
Szukałem opery ale patrze wow Firefox co to ? Aha jakaś też przeglądarka bez zastanowienia pobrałem Firefox-a . Odpalam wow fajne. Zainstalowałem pluing for Flash i Java i dziarze teraz na tej przeglądarce. Nawet fajna szybciej się odpala od Opery.
Tak wiem że to wersja BETA ale jak wyjdzie stabilna wersja to wtedy będzie cool.
Pozdro z Białego
enterex
 
Posty: 2
Z nami od: 13 września 2004, 10:11
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Domel » 13 września 2004, 10:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

enterex pisze:Tak wiem że to wersja BETA ale jak wyjdzie stabilna wersja to wtedy będzie cool.

Nie zeby sie uwzial na Ciebie ;) (juz drugi post tego typu czytam w przeciagu 3 min) ale zle wiesz, to nie jest wersja beta (a przynajmniej jesli chodzi o to co zwraca Twoj UA).
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: piecu » 13 września 2004, 14:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040707 Firefox/0.9.2

enterex pisze:Zainstalowałem pluing for Flash i Java i dziarze teraz na tej przeglądarce.

Jest jeszcze sporo rozszerzeń do Firefoksa. Dzięku temu Twoja przeglądarka będzie jeszcze fajniejsza, Wszystko znajdziesz w Poskiej Bazie Rozszerzeń.
Bartosz Piec
piecu
Moderator
 
Posty: 809
Z nami od: 17 kwietnia 2003, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: