MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Chamstwo, znęcanie i patologia na repozytorium POL listy fil

Archiwum wszelkich postów, które zostały usunięte z innych for (również dowody prób zakłócania pracy)

Moderator: Pomocy?!

Chamstwo, znęcanie i patologia na repozytorium POL listy fil

Postautor: Ravizz » 10 lutego 2018, 10:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:58.0) Gecko/20100101 Firefox/E8E7

#
# Wydzielono z Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować reklamy)
#

Chamstwo, znęcanie i patologia na repozytorium POL listy filtrów oraz na repozytorium uBlock Origin - nagłośnienie sprawy.

Jako, że takie rzeczy trzeba nagłaśniać, żeby nie uchodziły na sucho i żeby przestrzec innych, postanowiłem to zrobić, a najbliższym powiązanym miejscem są podobne repozytoria, opiszę na swoim przykładzie rzeczy, które mają tam miejsce, nie będę się za bardzo powtarzał bo obydwie historie są tu:
https://github.com/MajkiIT/polish-ads-f ... -364230911 i tu
https://github.com/gorhill/uBlock/issues/3489
obydwie wydarzyły się w ten sam dzień i o podobnej porze, ale opiszę w skrócie najpierw historię pierwszą, żeby zrobić takie podsumowanie w punktach:

1) od dwóch tygodni się tam udzielałem, zgłaszałem strony, tworzyłem filtry, pomagałem innym
2) nagle zostałem bez powodu zaatakowany i zwyzywany przez użytkownika @Rzeszow (chamstwo)
3) administratorzy ani inni użytkownicy nie zareagowali w stosunku do tych napastników (znieczulica)
4) zaraz po tym powtórnie zostałem bez powodu zaatakowany i zwyzywany, tym razem przez użytkownika @gjedeer (chamstwo)
5) znowu administratorzy ani inni użytkownicy nie zareagowali w stosunku do tych napastników (znieczulica)
6) poskarżyłem się administratorom
7) znowu administratorzy ani inni użytkownicy nie zareagowali w stosunku do tych napastników (znieczulica)
8) administrator o nicku @MajkiIT nawet się nie odezwał oraz bez słowa i bez powodu oraz po cichu mnie zbanował (chamstwo i znieczulica)

Czyli "skazano" mnie bez wyroku potajemnie, po cichu, nie przedstawiając mi żadnych zarzutów / uzasadnienia / nie udowodniono mi nic / żadnej winy, nie przedstawiono żadnych argumentów, jednocześnie nie ukarano napastników i pozostali bezkarni, jakiś horror zupełnie jak za komuny. Cóż, jak widać, te osoby reprezentują niziny społeczne i aż wstyd, że takie osoby reprezentują polską listę, smutne jest też i naganne, że inne osoby również nie reagują (znieczulica), dlatego mam nadzieję, że admin tego forum jest mi wdzięczny za to, że nagłaśniam taką sprawę w imieniu dobra wszystkich.

Równolegle identyczna sytuacja w ten sam dzień i mniej więcej w podobnym czasie spotkała mnie na repozytorium uBlock Origin, tam również zostałem identycznie potraktowany, czyli:

1) założyłem wątek z propozycją/opinią
2) użytkownik @Hrxn wyraził odmienne zdanie
3) odpisałem i podtrzymałem swoje, a podważyłem jego
4) nagle zostałem bez powodu zaatakowany i zwyzywany przez użytkownika @Hrxn (chamstwo)
5) administratorzy ani inni użytkownicy nie zareagowali w stosunku do tych napastników (znieczulica)
6) zaraz po tym powtórnie zostałem bez powodu zaatakowany i zwyzywany, tym razem przez użytkownika @anewuser (chamstwo)
7) znowu administratorzy ani inni użytkownicy nie zareagowali w stosunku do tych napastników (znieczulica)
8) poskarżyłem się administratorom
9) znowu administratorzy ani inni użytkownicy nie zareagowali w stosunku do tych napastników (znieczulica)
10) administrator o nicku @gorhill szybko zamknął wątek.

Podsumowując chamstwo i znieczulica w internecie są przerażające i uchodzą bezkarnie.
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2018, 19:25 przez Ravizz, łącznie zmieniany 11 razy
Ravizz

Z nami od: 19 stycznia 2018, 18:35

Odp: Chamstwo, znęcanie i patologia na repozytorium POL list

Postautor: Tomek » 10 lutego 2018, 14:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:58.0) Gecko/20100101 Firefox/58.0

Jako nie do końca związane z pierwotnym tematem, wydzieliłem do nowego, pozostawiając linka w pierwotnym kierującego tutaj.
Natomiast chciałbym zwrócić ci uwagę na przyszłość. Staramy się na naszym forum nie prowadzić wojenek z innymi forami, innymi serwisami, innymi użytkownikami. Rozumiem że zostałeś na innym forum/serwisie wg. ciebie potraktowany niesprawiedliwie, jednakże na przyszłość staraj się nie mieszać naszego forum w tego typu wojenki. Nie dotyczą one nas, nie dotyczą one użytkowników naszego forum. Jeśli znajdziesz natomiast jakieś przejawy obrażania na naszym forum, będę wdzięczny za wskazanie mi tego w wiadomości prywatnej.
Mam nadzieję że się zrozumieliśmy.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator

Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Ravizz » 10 lutego 2018, 18:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:58.0) Gecko/20100101 Firefox/58.0

Nie wiem dlaczego mi zwracasz uwagę, bo nigdzie nie pisałem o żadnych wojenkach lecz o nagłośnieniu i potępieniu społecznie takiego zachowania jakie tam miało miejsce, więc pozwól, że się odwdzięczę i też ci zwrócę uwagę, żebyś nie dorabiał swojej wyfantazjowanej ideologii do moich wypowiedzi i nie mieszał mnie w tego typu swoje wojenki, nie wiem czy robisz to omyłkowo/źle zrozumiałeś/nie przeczytałeś ze rozumieniem czy celowo chcesz przedstawić mnie jako awanturnika, który sobie uroił/wymyślił, że został obrażony i zbanowany, a teraz ma zapędy wojenne, to od razu sprostuję: 1) nie mam zapędów wojennych. 2) nie wymyśliłem sobie że zostałem źle potraktowany, to obiektywne fakty pokazują jak zostałem potraktowany, więc twoja sugestia, że to tylko "wg mnie" nie jest trafna no chyba, że tę frazę napisałeś, bo po prostu nie czytałeś / nie zaglądałeś jeszcze pod podany link i nie wiedziałeś czy moja historia jest prawdziwa. W każdym bądź razie jeśli nie zaglądałeś / nie czytałeś to wystarczy wejść pod link, który zamieściłem i poczytać, żeby się przekonać, a jeśli zaglądałeś i czytałeś i dalej twierdzisz, że nie zostałem pomówiony/obrażony/zbanowany/podle potraktowany to chętnie wysłucham twojej wersji, jeśli tylko będzie poparta sensownymi argumentami, cytatami i nie będzie oparta na jakiś krótkich ogólnikach. Również mam nadzieję, że się zrozumieliśmy. A i na koniec zapobiegawczo : z własnego doświadczenia wiem, że gdy adminom/modom brakuje argumentów i zaczynają przegrywać w dyskusji to często tchórzliwie kasują/zamykają wątki/kasują posty/wlepiają ostrzeżenia/banują itp. bez powodu, albo z wyimaginowanych naciągniętych powodów (zgodnie z zasadą - "na każdego coś się znajdzie"), więc mam nadzieję, że w tym wątku tego typu nieuczciwe zachowanie ze strony administracji nie będzie miało miejsca, chcę żeby ten wątek był otwarty jak najdłużej, bo dyskutuję tu kulturalnie i nie mam sobie nic do zarzucenia, a tylko ci którzy się czegoś boją / nie mają argumentów zamykają wątki itp. Zamknięcie wątku spowoduje automatyczne przyznanie mi racji i porażkę osoby zamykającej wątek.
Ravizz

Z nami od: 19 stycznia 2018, 18:35

Postautor: Tomek » 11 lutego 2018, 06:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:58.0) Gecko/20100101 Firefox/58.0

Ok. Próbowałem, ale widzę że z twojej strony to była tylko gra pozorów, przycichnięcie na kilka tygodni.
1. Temat kompletnie nie związany z forum Mozilla, ani z produktami wydawanymi przez Mozillę.
Baw się/kłóć się/wojuj/walcz o dobre imię/żądaj sprawiedliwego "wyroku" na tamtym forum a nie u nas.
Skoro twórcy tamtych społeczności/moderatorzy podjęli takie działania to jest to ich i twoja sprawa - nie moja, nie nasza. Zupełnie inną sprawą jest to czy się z tym zgadzam czy nie.
2. Nie jesteśmy kompletnie powiązani z tymi dwoma społecznościami. Nie wspieramy ich, nie współpracujemy. To że polecamy czasem ich filtry nie oznacza że uczestniczymy w ich tworzeniu, czy też w jakiś sposób je promujemy czy też akceptujemy jakiekolwiek zachowania tam się pojawiające. Każdy może polecić te które sam używa, te, które mu odpowiadają.
3.
z własnego doświadczenia wiem...

Z własnego doświadczenia powinieneś więc się wielu więcej rzeczy już nauczyć.

Pozwolisz że to administratorzy i moderatorzy będą decydowali o zasadach moderowania na tym forum? Bo ja się przyznaję do swojej porażki... Modzi wiedzą o co chodzi...
Wątek narusza pkt 9 regulaminu:
9. Nie umieszczaj tematów niezwiązanych z tematyką forum lub naruszających normy społeczne

-> dev/null
Jest to forum techniczne mozilli. Nie zajmujemy się tu problemami użytkowników w innych społecznościach.

Ps.
Jak widać zarówno tu, jak i na githubie zmiana nicków nie wiele zmieniła.
EOT - następne moje wypowiedzi nie będą tak rozwlekłe. Już to przerabialiśmy tutaj.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator

Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Wróć do /dev/null