MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Garsc informacji, tematow na nowy rok :)

Forum dla członków zespołu Aviary.pl wydającego Firefoksa i Thunderbirda

Moderator: Pomocy?!

Garsc informacji, tematow na nowy rok :)

Postautor: Gandalf » 23 grudnia 2004, 21:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

Witajcie.

Z okazji świąt, życzę Wam wszystkiego najlepszego, spełnienia marzeń i duuużo spokoju :) I czasu.
Przepraszam, że ostatnio mało się odzywam, ale choróbsko mnie troche dopadło i staram się odpoczywać ile tylko mogę. :(

Chciałbym Wam napisać kilka słów o tym co się dzieje w ostatnich tygodniach i co chciałbym abyśmy zrobili w styczniu.

1) Stare domeny. Jest jasne, że oddajemy firefox.pl i thunderbird.pl Mozilli Europe. Transfer nastąpi prawdopodobnie w połowie stycznia. na pierwszy ogień pójdzie www.*, zatrzymamy jeszcze beta.* i bugs.* oraz maile. W styczniu kupię nową domenę (aviary.pl ?) i będziemy powoli się na nią przenosić. Firefox.pl i Thunderbird.pl nadal będą aktywne, a prawo do nich przekażę na Mozille Europe, która będzie te domeny opłacać.

2) Nazwa nowej domeny. Tutaj mamy otwarty wybór. Ja bym proponował aviary.pl, ale możemy też aviarypl.org, aviarypl.net itp. Co wy sądzicie?

3) Nowa domena. W nowej domenie na pewno będą funkcjonowały www.*, beta.* i bugs.* (przynajmniej do czasu reorganizacji mozillipl.org) oraz produkt.domena jako strona www projektu lokalizacji danego produktu. Poczta będzie przysługiwała każdemu a aviary jak i konto shellowe na serwerze. Kazdy dostanie skrzynke imie.nazwisko@domena oraz alias na nick@domena. Dodatkowo planuje team@domena jako alias na email do nas wszystkich, press@domena jako alias na osoby odpowiedzialne za prase, produkt@domena do ownera i QA produktu, marketing@domena jako alias do osob zajmujacych sie marketingiem. Czy sa jakies uwagi/sugestie?

4) Gazeta.pl - projekt nad którym piecze trzyma Irek. Z tego co wiem pracuje aktualnie z Lenrockiem i Ludwikiem nad tym i nie maja wiekszych problemow. Chcialbym bardzo, aby projekt zamknac jak najszybciej, wiec powinien byc gotowy w ciagu 2 pierwszych tygodni stycznia.

6) Konta dla Marcoosa i Pitrecka w CVS Mozilli. Nie mam pojecia co sie dzieje i jak sprawa wyglada. Dopiero po swietach bede sie mogl dowiadywac. Na pocieszenie - kont nie ma mnostwo osob :)

7) Strona projektu. Skoro bedziemy miec domene, i na niej strone projektu (juz nie produktu!) to przydalaby sie jakis layout tego :) Informacyjny "o nas" + o produktach ktore promujemy, naszych ukladac z ME i MoFo, skladzie ekipy, celach itp. Poza tym kontakty prasowe i biznesowe.
Ktos chetny? :)

8) Bug 216 dotyczy Bz 2.18. Z tego co wiem zblizamy sie do wydania tego i warto byloby, aby zaczac testy. Proponuje taki plan. Prefiks zupdatuje tlumaczenie, ja pod adresem typu bugs.firefox.pl/test/ wystawie to i zainteresowani dostana admina i potestuja. Prosilbym o 2 osoby chetne pomoc przy testach (co nie oznacza, ze pozostali nie beda mogli, tylko, ze te dwie bede mogl sciagac w razie czego ;)).

10) Formula pracy AviaryPL. W zwiazku z punktem 9, mozna przy okazji zastanowic sie jak sprawdza sie formula pracy AviaryPL i czy chcemy ja jakkolwiek zmieniac. Kiedy zakladalismy to z Markiem, moim celem bylo stworzenie malej, preznej grupy, w ktorej kazde stanowisko jest scisle okreslone, zas kazdy (niezaleznie czy ma "stanowisko" czy jest "wolnym elektronem") moze w razie potrzeby wspomoc inna dzialke. Taki system sprawdzil sie przy wydaniu Firefoksa 1.0 i Thunderbirda 1.0. Mysle, ze niezaleznie od moich emocjonalnych wypowiedzi, mozemy jasno porownac system wydawania AviaryPL od tego ktorym dysponuje MozillaPL. Jest tez pewne, ze nie zawsze wykorzystujemy pelne nasze moce przerobowe wynikajace z tego, ze mamy 8 czlonkow. Moim jednak zdaniem, nie nalezy zmieniac tej formuly. Po prostu pojawiaja sie kolejne zadania, co bylo do przewidzenia i nalezy je spokojnie rozdzielac w ramach tej grupy ktora mamy teraz. Co wy o tym sadzicie?

11) RADM - to moja najwieksza tegoroczna porazka. :( Nie udalo mi sie zoranizowac tego. Nie umialem zebrac ludzi, ani przygotowac narzedzi do pracy nad tym. Pytanie pozostaje. czy jestesmy tym zainteresowani jako projektem?

13) Prasa. Nienajlepiej poszla nam kwestia informowania serwisow o wydaniach. Warto byloby, abysmy zebrali w jakims bugu adresy email wszystkich, ktorych informujemy w dniu wydania i na tydzien przed wydaniem desygnujemy jedna osobe ktora sie tym zajmie.

14) Prelekcje - dostaje zaproszenia na prelekcje dotyczace technologii Mozilli. Sprawa fajna, mozna poznac milych ludzi, mozna cos zjesc :) i mozna mlodym ludziom cos fajnego pokazac. Chcialbym wiedziec kto z AviaryPL jest zainteresowany prowadzeniem takich prelekcji. Ja nie zawsze moge, poza tym moja mordka sie juz ludziom (zwlaszcza na Slasku) opatrzyla i nowa by sie przydala ;)

15) Zebranie - poniewaz to chyba wszystko co chcialem Wam napisac dzis, to proponuje zrobic spotkanie na ktorym porozmawiamy sobie o tym 5 stycznia, o 22:00. Czy ktos z Was nie moze? Miejsce to samo - irc.mozilla.org#aviarypl.

Jeszcze raz zycze Wam Wesolych Swiat, odpocznijcie i generalnie zycze Wam, aby w nowym roku jeszcze lepiej sie powodzilo, pieniedzy tyle, zebyscie nie musieli sie martwic, spokoju, radosci i zdrowia :)
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf

Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37

Postautor: Gandalf » 23 grudnia 2004, 22:23

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

zapomnialem:

16) Koszulki 20tego wylecialy z USA do Polski. Jak tylko je dostane, rozsylam.
IE jest to aplikacja, która pozwala przeglądać internet z Twojego komputera i na odwrót
Gandalf

Z nami od: 29 czerwca 2002, 04:37

Wróć do Aviary.pl