MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować reklamy)

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: dexter » 21 czerwca 2017, 21:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

Ogólnie firma Eyeo gmbh jest znana z nieetycznych zagrywek na polu reklamy internetowej. My nie mamy z nimi nic wspólnego (zaznaczam).
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: marcinoo » 01 lipca 2017, 17:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

Rozumiem. Każdy się zgodzi, że takie afery jak ta z celowym niedodaniem od 2 lat filtra do anti-adblocka na playok.com bez uzasadnienia, pomimo usilnych próśb, połączone z chamskim traktowaniem osoby, która się o ten filtr dopomina i zamiataniem sprawy pod dywan przez autorów EasyList i Adblock Plusa, dodatkowo cicho wspieranych przez autorów innych list, powinny być nagłaśniane, bo nie można przechodzić nad takimi skandalami do porządku dziennego, jak gdyby nic się nie stało, więc dobrze byłoby, żeby ktoś to nagłośnił np. jakiś wpis na blogu, artykuł/news na portalu itp. o tytule np. "Adblock Plus & EasyList się sprzedają", może ktoś kto czyta ten wątek prowadzi jakiś blog, stronę, czy sekcję z artykułami/newsami internetowymi, albo kogoś takiego zna.

EDIT: A przy okazji, taka mała wzmianka, w swoim wcześniejszym poście z poprzedniej strony
http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=24&t=11879&p=239327#p239327
dodałem przed chwilą jeszcze jeden link, pod numerem "5)" bo zapomniałem wcześniej o nim, jest pod nim kontynuacja tego co pod linkiem "4)".
marcinoo
 
Posty: 41
Z nami od: 17 czerwca 2017, 09:22

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: beata072 » 18 lipca 2017, 20:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Gdzie można znaleźć jakieś najnowsze filtry do blokowania reklam i postów sponsorowanych na facebook.com?
Ktoś mi ostatnio podał taki:
Kod: Zaznacz cały
##.fbUserContent:if(span:has-text(Sponsorowane))
ale u mnie to w ogóle nie działa :(
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: marcinoo » 24 lipca 2017, 15:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/54.0

co do reklam na Facebooku, to chyba każdemu znana i niekończąca się bitwa między Facebookiem, a autorami filtrów/ skryptów, Facebook co rusz coś nowego wymyśli, i tak w kółko. Znalazłem taki wątek z filtrami, skryptami, może znajdziesz tam coś pomocnego:

https://forums.lanik.us/viewtopic.php?f=62&t=35591&hilit=facebook+news+feed

Tu jeszcze taką listę Fanboy's Social Blocking List (masz już ją?):
Fanboy's Social Blocking List solely removes Social Media content on web pages such as the Facebook like button and other widgets.

https://easylist.to/
https://easylist.to/easylist/fanboy-social.txt

Ja mam uBlock Origina + kilkanaście list filtrów, i nie widać u mnie póki co reklam na Facebooku, ale może dlatego ja osobiście z Facebooka nie korzystam, tzn. czasem zajrzę na czyiś profil, ale nie mam tam konta, więc nie wiem czy te reklamy są dopiero po zalogowaniu?

Natomiast jeśli chodzi o ten skrypt/skrypt anti-facebookowy, który ci nie działa, to co prawda wymagania 0.0.8 to minimum FF 48 lub wyższy, więc je spełniasz aż z nadwiązką o 1 oczko w górę i powinien ci działać w teorii, ale z drugiej strony, w komentarzach do tego skryptu, autor dodatku w odpowiedzi na czyiś post, że dodatek nie działa, odpisał mu dnia 6 Stycznia 2017, żeby zaktualizować FF (czyli w domniemaniu i podążając logiką datowo-czasową posta autora, autor dodatku miał na myśli do wersji 50.0.1, bo taka była najnowsza w momencie gdy napisał posta), więc w praktyce dodatek być może wymaga conajmniej FF 50.0.1:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/facebook-no-ads-in-news-feed/reviews/

autor pisze:
doesn't block facebook suggestions in newsfeed Rated 1 out of 5 stars

by marecascada on January 3, 2017 · permalink

every 3-4 posts there is an ad from facebook in my newsfeed on firefox in windows. this ad on is not getting rid of them



Check if you updated the add-on to version 0.0.8 (or latest)

by Arafat Husayn (Developer) on January 6, 2017 · permalink

Update your Mozilla Firefox browser and the add-on. Then, it'll work fine as like as on other users browser.

If you face any problem, please open new issues here:
https://github.com/ArafatHusayn/Faceboo ... eed/issues

Best Regards,
Arafat Husayn (Author of This Add-on).
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2017, 15:21 przez marcinoo, łącznie zmieniany 1 raz
marcinoo
 
Posty: 41
Z nami od: 17 czerwca 2017, 09:22

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: beata072 » 24 lipca 2017, 15:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Dzięki, sprawdzę :) Mi właściwie chodzi o reklamy w formie postów sponsorowanych oraz chamskie wciskanie osób, które mogę znać. Innych reklam też nie widuję.
Codziennie i kilka razy dziennie mam to na głównej: http://i.imgur.com/ucNDmYL.png - już mnie szlag trafia. Kliknięcie w "ukryj post" nic nie daje, tak jak i ukrycie Adblockiem, bo po odświeżeniu znów wraca.
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Gość » 25 lipca 2017, 10:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/59.0.3071.115 Safari/537.36 OPR/46.0.2597.57

A czasem nie, i wszyscy ją widzą. A chociaż sprawdzałeś czy reklama na playok.com pokazuje się losowo (czasami) czy pokazuje się zawsze?

z uBlockiem i filtrami antyreklamowymi tam nie chce mi wyskoczyć.

Niestety anonimowi mają się lepiej, linkowanie bez moderowania (zalogowany chyba po 2 moderacjach ma przywilej dodawania linków).

Tag img nie działa to większość i tak daje zdjecie w linku i mało kto daje jako załącznik co jest niewidoczny bez zalogowania.
Gość
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: marcinoo » 25 lipca 2017, 11:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/D818

@beata072

Znam ten ból, scam & spam, to samo dzieje się na mocno już popularnym i coraz popularniejszym portalu Badoo: https://badoo.com/pl/

@Gość
Gość pisze:z uBlockiem i filtrami antyreklamowymi tam nie chce mi wyskoczyć.


U mnie wyskakuje (po zalogowaniu) zarówno z uBlock Origin jak i z AdBlock Plus
Jakie masz listy filtrów? I czy jesteś zalogowany czy jako gość?
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2017, 11:51 przez marcinoo, łącznie zmieniany 2 razy
marcinoo
 
Posty: 41
Z nami od: 17 czerwca 2017, 09:22

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: covo » 25 lipca 2017, 13:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:52.0) Gecko/20100101 Firefox/52.0

beata072 pisze:wciskanie osób, które mogę znać.

konto na fb mam tylko jako skrzynke pocztowa wystawiona za oknem, gdyby ktos szukal mnie, wiec na koncie nie mam doslownie nic, nie korzystam z konta w tzw tradycyjny sposob; ale potwierdzam: chcac jednak dostac sie na inne konta musze zalogowac sie na wlasne - irytujace jest to "osoby ktore mozesz znac", z jakichs tajemniczych powodow irytuje :)
mocno przeszukalem kiedys siec w tej sprawie - zero metody na blokowanie.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: marcinoo » 30 lipca 2017, 19:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/5575

A propo mojego postu tutaj: viewtopic.php?p=239327#p239327

dexter pisze:Ogólnie firma Eyeo gmbh jest znana z nieetycznych zagrywek na polu reklamy internetowej. My nie mamy z nimi nic wspólnego (zaznaczam).


Właśnie się zorientowałem, że dostałem także 3-ego bana na:
https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter/issues
(szkoda bo właśnie chciałem pomóc i pozgłaszać trochę stron z reklamami, których nie blokuje żaden filtr, wraz z gotowymi propozycjami filtrów), więc chciałem napisać, że nie tylko firma Eyeo gmbh stosuje nieetyczne zagrywki ale także pomagają jej w tym autorzy-kolaboranci z polskiej listy filtrów, smutne to, ale nie tylko to, bo równie smutne jest to, że każdy (poza dexterem) przechodzi nad tą sprawą do porządku dziennego, jak gdyby nic się nie stało, zamiast to nagłośnić, przecież to nie jest tylko mój problem, lecz to nasz wspólny problem, bo chodzi o filtr nie do jakiejś mojej własnej prywatnej strony www, tylko do popularnej polskiej strony, która ma setki tysięcy użytkowników, jak widać typowa znieczulica. Kiedyś kurnik był lepszy, dopóki ten bałwan MAF (admin Kurnika) nie zlikwidował z Kurnika wielu dobrych rzeczy:
- usunął czaty ogólne w pokojach
- usunął listy rankingowe na stronach z grami
- usunął turniej oficjalne
- usunął forum, żeby ukryć niewygodne skargi ludzi i nie musieć odpowiadać na niewygodne pytania (podobnie zrobiło niedawno Allegro.pl) - nawet jeden z użytkowników tego forum to potwierdził w swoim poście: viewtopic.php?p=238204#p238204 )
- usunął możliwość dodania czyjejś czarnej listy (np. przyjaciela) do swojej, tym sposobem zamiast przeciwdziałać oszustom to ich wspiera żeby było ich jak najwięcej (bo to oznacza więcej nabić / odsłon reklam, co z kolei oznacza większy zarobek)
- a teraz jeszcze sprzedał się i ułożył się z twórcami list filtrów do adblocka, dzięki czemu:

Twórcy i autorzy
1) EasyList https://forums.lanik.us/
2) AdBlock Plus https://adblockplus.org/forum/
3) POL: polskie filtry do Adblocka i uBlocka https://github.com/MajkiIT/polish-ads-filter/

poszli na ten układ i SPRZEDALI się i we wszystkich 3 miejscach zostałem zbanowany, zgodnie z wymienioną kolejnością, tylko dlatego bo zadawałem niewygodne pytanie: dlaczego nie dodaliście tego filtra przez 2 lata i ciągle nie chcecie go dodać,a oni nie umieli się z tego wytłumaczyć więc usunęli mnie siłą, bo jestem dla nich niewygodny politycznie

A anty-adblock jak dalej wisiał tak dalej wisi (musicie być zalogowani): http://i.imgur.com/YGZMmpX.png
pomimo włączenia w adblocku list EasyList oraz Adblock Warning Removal, a teraz odpowiedzcie sobie sami: dlaczego. Idźcie na któreś z wymienionych (1,2,3) linków i zapytajcie dlaczego od 2 lat to nie jest zablokowane. Nie usłyszycie sensownej odpowiedzi, a jeśli już to co najwyżej dostaniecie chamsko odnośnik do regulaminu, w którym jest napisane "jeśli będziemy chcieli to dodamy, a jeśli nie to nie, i co nam zrobisz", a jeśli dalej będziecie drążyć kwestię to zaczną was trolować i robić z was głupka, a w końcu i zbanują jeśli będzie trzeba (a często robią to w sprytny sposób - po cichu, tak żeby nikt inny nie widział i nie wiedział), a nawet powycinają/pozamykają niewygodne posty/wątki.
marcinoo
 
Posty: 41
Z nami od: 17 czerwca 2017, 09:22

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: marcinoo » 05 sierpnia 2017, 09:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/5811

Odpowiadając co do tytułu wątku, w internecie znajduje się strona, na której ktoś wypisał chyba wszystkie listy filtrów znalezione w całym internecie, jest ich sporo, jest z czego wybierać i można się nieźle zabezpieczyć: https://filterlists.com/.
marcinoo
 
Posty: 41
Z nami od: 17 czerwca 2017, 09:22

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Marcinooo » 16 listopada 2017, 21:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/57.0

beata072 pisze:Gdzie można znaleźć jakieś najnowsze filtry do blokowania reklam i postów sponsorowanych na facebook.com?


Znalazłem też userskrypt: https://greasyfork.org/pl/scripts/22210 ... nsponsored
Marcinooo
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Marcinooo » 16 listopada 2017, 21:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/EFF9

A tu jeszcze jeden, trochę mniej aktualny, no ale nie zaszkodzi sprawdzić:
https://greasyfork.org/pl/scripts/25048 ... r-facebook
Marcinooo
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Marcinooo » 16 listopada 2017, 21:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/3F96

A tu kolejnych 6 (i co ciekawe ten pierwszy to polski, autorstwa Kacpra Pawlaka):
Jako, że ścierwo anty-spamowe mnie nie przepuszcza (i to już nie pierwszy raz) to podzieliłem linki na 2 części - pierwsza część linku jest wspólna czyli:
Kod: Zaznacz cały
https://greasyfork.org/pl/scripts/

I do niej trzeba dodać końcówkę linku:
Kod: Zaznacz cały
26014-blokowanie-sponsorowanych-na-facebooku
34722-removefacebooksponsoredposts
17226-facebook-news-feed-killer
22289-fb-suggested-post-killer
24829-facebook-suggestion-remover
22165-removefacebooksuggestedposts
Marcinooo
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: beata072 » 16 listopada 2017, 21:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Już dawno zainstalowałam sobie F.B. Purity.
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Marcinooo » 16 listopada 2017, 22:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/0349

Wow, beata072, dzięki za szybką odpowiedź :)
Cieszy mnie, że poradziłaś sobie już z syfem Facebookowym :)
Niemniej jednak tak sobie zerknąłem na ten dodatek i 2 rzeczy:
- jest stary bo sprzed 4 lat!
- nie działa pod FF 57
O ile ta druga wada raczej tobie nie przeszkadza bo siedzisz na FF 49, to zastanawiam się jak 4 letni dodatek może jeszcze działać i to w dodatku taki dodatek (ale fajne masło maślane się zrobiło), który swoje działanie opiera na stronie www (Facebook), które to strony internetowe a w szczególności popularne i duże jak Facebook, zmieniają się co kilka miesięcy (w sensie kod strony, umiejscowienie elementów DOM, reklam, newsów itp.). No zaskakujące, że taki stary traktor (dodatek) przy tak często aktualizowanej stronie jak Facebook, jeszcze dynda i ducha nie wyzionął! Nie wspominając kiedy ducha wyzionie twój FF 49 (a może i komputer też). Beatko podziwiamy cię, że potrafisz zaprzęgnąć do działania takie stare bawoły. Uznanie. :P
Marcinooo
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Marcinooo » 16 listopada 2017, 22:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/0349

Oj sorka, jeszcze jedno: nie żebym się naśmiewał czy coś. :oops: (zbity)
Marcinooo
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Marcinooo » 16 listopada 2017, 22:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/0349

Oj zapomniałem zapytać dlaczego wcześniej się nie pochwaliłaś tym dodatkiem, bo myśmy się martwili, że musisz się męczyć z tymi Facebookowymi uciążliwościami.
Marcinooo
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: beata072 » 16 listopada 2017, 22:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Marcinooo pisze:Oj zapomniałem zapytać dlaczego wcześniej się nie pochwaliłaś tym dodatkiem, bo myśmy się martwili, że musisz się męczyć z tymi Facebookowymi uciążliwościami.

Bo ten wątek dotyczy Adblocka. Poza tym pytanie padło dość dawno i już o nim zapomniałam
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: beata072 » 16 listopada 2017, 22:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Marcinooo pisze:Wow, beata072, dzięki za szybką odpowiedź :)
Cieszy mnie, że poradziłaś sobie już z syfem Facebookowym :)
Niemniej jednak tak sobie zerknąłem na ten dodatek i 2 rzeczy:
- jest stary bo sprzed 4 lat!
- nie działa pod FF 57
O ile ta druga wada raczej tobie nie przeszkadza bo siedzisz na FF 49, to zastanawiam się jak 4 letni dodatek może jeszcze działać i to w dodatku taki dodatek (ale fajne masło maślane się zrobiło), który swoje działanie opiera na stronie www (Facebook), które to strony internetowe a w szczególności popularne i duże jak Facebook, zmieniają się co kilka miesięcy (w sensie kod strony, umiejscowienie elementów DOM, reklam, newsów itp.). No zaskakujące, że taki stary traktor (dodatek) przy tak często aktualizowanej stronie jak Facebook, jeszcze dynda i ducha nie wyzionął! Nie wspominając kiedy ducha wyzionie twój FF 49 (a może i komputer też). Beatko podziwiamy cię, że potrafisz zaprzęgnąć do działania takie stare bawoły. Uznanie. :P

Dodatek dopiero co był aktualizowany i jak najbardziej działa. Bardzo skutecznie blokuje wszelkie niechciane treści na FB. Działa również na najnowszej wersji Chrome, więc dość dziwne, że nie działa na FF 57
Last Updated : 10th Nov 2017 (v22.0.0)
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Marcinooo » 17 listopada 2017, 00:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:57.0) Gecko/20100101 Firefox/F1D1

Ok, to super, dobrze wiedzieć, ja zajrzałem tylko przelotem w ten link, który podałaś, a tam jest napisane, że ostatnia wersja sprzed 4 lat i że niekompatybilny z FF 57, nie wchodziłem na stronę producenta, widocznie nowa wersja jeszcze nie pojawiła się na stronie Mozilli, być może lada dzień się pojawi.

Co do "Bo ten wątek dotyczy Adblocka", to nie oznacza to, że nie mogłaś informacyjnie napomknąć, że znalazłaś inne rozwiązanie w sprawie Facebooka, bo zdanie:
"Znalazłam inne/alternatywne rozwiązanie "tu link" do reklam na Facebooku, niż zwykłe filtry do Adblocka, więc nie musicie już się martwić i szukać" również dotyczy Adblocka, no ale tak, przecież ty nigdy nie zostawiasz Feedbacku, czyli lubisz prosić o rozwiązanie, ale gdy sama je znajdziesz to już go nie podasz (choćby dla innych na przyszłość), zawsze takie osoby mnie drażniły, bo to pasożyty, biorą a same nie dają!

Co do "Poza tym pytanie padło dość dawno i już o nim zapomniałam"

To się w końcu zdecyduj, na jeden z powodów, bo z tego nie wynika i nie wiadomo, czy gdybyś nie zapomniała to byś poinformowała, bo w dalszym ciągu mógłby cię powstrzymać ten pierwszy powód, pomijając, że i tak jak już pisałem, jest to powód nie do końca trafiony, brzmiący raczej jak wymówka.

Więc znając twoją skłonność do nie zostawiania Feedbacku, trudno nie brać pod uwagę, że właśnie prawdziwą przyczyną nie odpisywania był typowy u ciebie brak Feedbacku, czyli beata072 (Kali) wołać pomocy i pytać dobrze, beata072 (Kali) sama pomóc / coś odpisać źle (w tym samym temacie), zawsze mnie tacy egoiści drażnili.

Narq. :)
Marcinooo
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: