MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować reklamy)

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Ma-ha » 15 lutego 2014, 16:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:24.0) Gecko/20140208 Firefox/24.0 PaleMoon/24.3.2

@ beata072

Na zdrowie :-)
Zmotywowałaś mnie i właśnie znalazłem jeszcze jeden filtr tutaj: https://github.com/r4vi/block-the-eu-cookie-shit-list

Block-EU-Cookie-Shit-List

Trzeba go ręcznie dodać, a link bezpośredni to (prawym myszy - Kopiuj adres odnośnika):

https://raw.github.com/r4vi/block-the-e ... erlist.txt

Nie wczytywałem się w ten temat na forum, a Ty pewnie już znasz te dodatki (może komu innemu też się przyda), ale na wszelki wypadek podam:

Element Hiding Helper dla Adblock Plusa: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... idehelper/
Pozwala dodawać i ukrywać ręcznie okienka o ciasteczkach, chociaż niektóre są sprytne i się nie dają :-)

A i Customizations for Adblock Plus: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... omization/
nie zaszkodzi. Zaznaczenie 'Special icon for whitelisted paged' zmienia kolor ikony Adblocka na zielony na stronie, na której z jakiejś przyczyny go wyłączyliśmy.
Ma-ha
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: beata072 » 16 lutego 2014, 08:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0

Dziękuję, już dodaję ten filtr :)
Element Hiding Helper używam od dawna ale właśnie ostatnio mam jakieś problemy z ukrywaniem elementów na niektórych stronach, o czym już wcześniej pisałam. Nie wiem czy to tylko u mnie się tak dzieje.
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Ma-ha » 16 lutego 2014, 19:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:24.0) Gecko/20140208 Firefox/24.0 PaleMoon/24.3.2

Niestety też to zauważyłem, chociaż używam najnowszych wersji rozwojowych stąd: https://adblockplus.org/en/development-builds

Twórcy stron również kombinują. To ciągła niewypowiedziana wojna :-)
Ma-ha
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Emeraldmoon » 20 lutego 2014, 01:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:26.0) Gecko/20100101 Firefox/26.0

Witam szanowne grono
Chciałem krótko się zapytać: czy jest obecnie jakiś sposób na tych drani z TVP.pl? Przed każdym głupim fragmentem jakiegoś serialu wyświetla się reklama i na nic jest AdBlock. Sprawdzałem kod strony (CTRL+U), bo trochę się znam na tych kombinacjach i tam znalazłem moduł nazwany dosłownie po polsku "blok reklamowy", za nim jakaś klasa o nazwie adocean i nie tylko, jednak ta cholerna reklama wyświetla się nawet po rzekomym ukryciu elementu, który za nią odpowiada. Strasznie się wycwanili ci złodzieje z TVP. Za mało mają pieniędzy i teraz ładują je w to, by ominąć AdBlocka w ich serwisach internetowych.

Jest co prawda jeden świetny sposób na pobranie materiału z TVP.pl za dwoma kliknięciami myszy - na dysk, ale to nie to samo co obejrzenie go na żywo. Jeśli kogoś interesuje, znalazłem na jednym blogu taki sposób i niezawodny, bo sprawdzałem jeszcze przed chwilą! Działa na stronach TVP i ten ich VOD też. Należy dodać do zakładki Firefox'a następujący zapis (skopiować dokładnie i tam wstawić w pole "adres"!):

Kod: Zaznacz cały
javascript:(function(){var%20n=document.location.href.split(/[?/=]/);%20var%20xmlhttp=new%20XMLHttpRequest();m=n[n.length-1];if%20(!/^\d+$/.test(m))%20m=document.body.innerHTML.substr(document.body.innerHTML.indexOf('video_id=')+9,8).replace(/\D/g,'');if%20(!/^\d+$/.test(m))%20m=document.body.innerHTML.substr(document.body.innerHTML.indexOf('object_id:')+10,9).replace(/\D/g,'');%20xmlhttp.open('GET','http://www.tvp.pl/shared/cdn/tokenizer_v2.php?object_id='+m,false);xmlhttp.send();%20var%20o%20=%20eval('('+xmlhttp.responseText+')');%20maxbitrate=0;%20maxurl='';for%20(i%20=%200;%20o.formats.length%20>%20i;i=i+1)%20{if%20((o.formats[i].totalBitrate%20>%20maxbitrate)%20&&%20(o.formats[i].adaptive%20==%20false))%20{maxbitrate=o.formats[i].totalBitrate;%20maxurl=o.formats[i].url;}}document.location.href=maxurl;})();


Następnie po włączeniu jakiegokolwiek materiału na TVP, można nawet szybko wcisnąć Escape, by ścierwo reklamowe się nie ładowało, po czym szybko wybrać zakładkę z tym długim adresem. Powinien na środku ekranu pojawić się cały plik do ściągnięcia - oczywiście właściwy materiał, bez ścierwa marketingowego. Ale jednak wolałbym by od razu online otwierał mi się materiał właściwy. Musi być na to sposób, bo wiem, że reklamy idą z innego źródła niż materiał, nie są z nim zintegrowane. Gdyby tak było, wywalenie reklam byłoby niemal niemożliwe.

Widzę, że AdBlock ostatnio chyba umiera, nie tylko nikt nie pracuje nad jego rozwojem, ale wręcz coraz mniej reklam blokuje. Pomocy!
Emeraldmoon
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Emeraldmoon » 20 lutego 2014, 02:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:26.0) Gecko/20100101 Firefox/26.0

Przepraszam - ten kod potrzebny do wklejenia do zakładki, by pobrać materiały z TVP - tutaj się jakoś urwał, nie jest kompletny. Jeśli ktoś zainteresowany to podam blog, gdzie to znalazłem albo ten kod podam w pliku txt w całości.
Emeraldmoon
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Gość » 21 lutego 2014, 00:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:26.0) Gecko/20100101 Firefox/26.0

Ludzie co jest z wami?! Śpicie!

AdBlock umiera!

Znalazłem kolejny OHYDNY portal, który bezczelnie i bezkarnie emituje reklamy od 20 do aż 90 sekund przed każdym materiałem filmowym i absolutnie nie da się tego na tę chwilę zablokować! Chodzi o wykop.pl.

Kiedyś, ze 3 lata temu, gdy pisałem do administratora polskiej listy filtrów - adblocklist.org to odpisywał natychmiast i naprawiał błąd tak, że już AdBlock działał jak trzeba, a teraz ten ktoś nie reaguje totalnie, a tamta strona już od 2 lat nie jest aktualizowana! Zabili właściciela adblocklist.org?
Czy nikt już nie czyta co ja piszę? Jestem jedyny z tym problemem?
Gość
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Tomek » 21 lutego 2014, 09:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0

Nie mam od lat żadnych reklam na wykopie...
z filtrów adblocka mam Easylist, plgeneral i adblocklist.org
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Emeraldmoon » 21 lutego 2014, 21:24

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:26.0) Gecko/20100101 Firefox/26.0

Tomek:
chyba się pomyliłem co do wykop.pl, bo tam był odnośnik do strony TVP z filmikiem, ale w ramce wykopu jeszcze więc adres w przeglądarce był też wykop.pl i ja myślałem, że to ich filmik, a to było TVP.

Także krótko mówiąc - reklam nie da się na razie zablokować w żadnym serwisie tvp.pl albo - da się zablokować reklamy ORAZ materiał właściwy i będzie wówczas komunikat: "Przepraszamy. Materiał niedostępny". Coś z tym należy zrobić, bo mi to spędza sen z powiek - dosłownie, wczoraj miałem problemy z zaśnięciem przez rozmyślanie o tym. Ja mogę akceptować reklamy w telewizji czy radio, bo tam nie da się wpływać na przekaz inaczej niż przez przełączenie stacji. Ale w internecie można wszystko blokować w zarodku, zanim się pojawi na ekranie.

Pytanie tylko - czy znajdzie się taki mądry, który złamie te ukryte reklamy TVP?
Emeraldmoon
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Emeraldmoon » 01 marca 2014, 13:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0

Czy na tym forum jestem tylko ja?!!!

Normalnie nie wierzę własnym oczom! Temat tu poruszany jest tak ważny! Dotyczy blokowania tego tak znienawidzonego przez większość społeczeństwa ścierwa zwanego reklamami, a tu prawie zero odzewu? Halo! Tak popularne forum mozillapl i przez kilkanaście dni tylko ja sam ze sobą muszę rozmawiać?
Szok!
Emeraldmoon
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Emeraldmoon » 16 marca 2014, 14:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0

Czy już naprawdę nikogo nie interesuje temat blokowania reklam w internecie? Na miliony ludzi ja sam odwiedzam to forum dyskusyjne?
Proponuję zamknąć w cholerę całą tę szopkę zwaną "mozillapl.org". I tak tu nikogo nie ma.
Emeraldmoon
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: sig » 16 marca 2014, 21:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Ubuntu; Linux x86_64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0

Widać internauci mają TVP daleko w tylnej części ciała (bez wzajemności, bo TVP chce pieniądze od internautów, nawet tych co nie są zainteresowani ofertą tej stacji), swoją drogą tenże serwis TVP (i każdy inny) też chce na siebie zarobić, wiec w jego interesie jest żeby nie dało się "oddzielić" reklam od treści właściwej.
Strzeżonego backup strzeże
sig
 
Posty: 840
Z nami od: 22 maja 2010, 09:44

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Emeraldmoon » 23 marca 2014, 16:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0

sig:
ale normalnie inteligentną tezę wysunąłeś. Normalnie jestem pod wrażeniem! Tyle to ja od dawna wiem.

Zauważ, jakie pytanie zadałem! Nie - czy TVP chce zarabiać pieniądze na reklamach, bo to wie każdy debil i dzieci w przedszkolu.

Zadałem pytanie: JAK WYELIMINOWAĆ TE CHORE REKLAMY Z MATERIAŁÓW TVP?! I obejrzeć sam materiał, bez tego ścierwa.
Teraz widzisz lepiej? Bo jeśli jesteś ślepy lub niekumaty to już nie wiem jak napisać pytanie, byś je poprawnie przeczytał.

Odpowiadajcie więc na temat, a nie piszcie cholernych bzdur w stylu "TVP musi zarabiać, dlatego dba o to, by ich posrane reklamy były nie do usunięcia"
Wszystko jest do usunięcia, tylko mądre głowy muszą pomyśleć nad jakimś sposobem!
Emeraldmoon
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: dexter » 23 marca 2014, 16:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

Naprawdę wolałbym, byś odnosił się grzeczniej do innych użytkowników forum.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: bolololo » 25 marca 2014, 20:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

Siema,
mam problem z adblockiem. od 2 dni wyskakuja mi okna z reklamami. nie wiem co jest przyczyną. Zaktualizowałem adblocka i nic to nie pomogło. Postanowiłem odinstalować mozille wraz z usunięciem całej jej pamięci i zainstalować na nowo wraz z adblockiem. Niestety nic to nie dało.
pozdr.
bolololo
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: Emeraldmoon » 27 marca 2014, 22:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0

Panie dexter:
nie chciałem nikogo urazić, tylko dobitnie zaznaczyć, że nie o to pytałem, co mi napisał przedmówca. Zawsze jestem kulturalny, tylko nieraz mi nerwy puszczają i wtedy staram się wyperswadować komuś, że się myli albo że odpowiada mi na pytanie, którego nie zadałem.

Co do AdBlocka to mnie od wieków blokuje nadal te ok. 95% reklam. Tylko na TVP nie chce i muszę uciekać się do skryptów, które mi ściągają automatycznie od tej złodziejskiej firmy - bez reklam, bo inaczej się póki co nie da. Także nie rozumiem kolegę powyżej, czemu mu przestał działać AdBlock. To jest nierealne i nielogiczne. Tym bardziej z dnia na dzień.
Emeraldmoon
 

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: jackar » 12 maja 2014, 09:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:25.0) Gecko/20100101 Firefox/2.9.99

bolololo, przyczyna prawdopodobnie leży w samym Adblocku. Testowałem zestaw FF28.0 i Adblock 2.6. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu jakoś ta kombinacja nie chciała dobrze działać, reklamy nie zawsze, ale jednak się otwierały. Czasem był to zaledwie ułamek sekundy, innym razem widoczne były cały czas. Robiłem różne karkołomne testy, których nawet nie chce mi się tutaj opisywać. Stanęło na tym, że do wspomnianego FF28.0 używam Adblock 2.2.3 i jest ok. Nie chciało mi się jak na razie sprawdzać wersji po 2.2.3 aż do 2.6 żeby sprawdzić przy której zaczną się problemy z blokowaniem. Może jak kiedyś się na to zdobędę, to dam znać. Tobie radzę potestować ze starszym Adblockiem.
jackar
 
Posty: 42
Z nami od: 11 listopada 2013, 16:32

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: dexter » 12 maja 2014, 09:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:32.0) Gecko/20100101 Firefox/32.0

W nowym Adblock+ są dwie nowości, które mogą na to wpływać.

1. Domyślnie włączone na karcie subskrypcji pozwolenie na reklamy nieagresywne,
2. Opóźnione ładowanie list filtrów w celu przyspieszenia startu Firefoksa. Na początku sesji mogą pojawiać się reklamy, należy więc zoptymalizować swoje filtry i rezygnować z subskrypcji list (używane filtry można łatwo przenieść do filtrów użytkownika).
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: jackar » 12 maja 2014, 09:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:25.0) Gecko/20100101 Firefox/2.9.99

ad.1 - włączone, czy nie, niczego to nie zmieniało
ad.2 - jestem zbyt mało zaawansowanym użytkownikiem. czy mógłbyś rozwinąć tą radę?
jackar
 
Posty: 42
Z nami od: 11 listopada 2013, 16:32

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: dexter » 12 maja 2014, 09:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:32.0) Gecko/20100101 Firefox/32.0

ad2. Czy masz jakieś subskrypcje (listy filtrów)?
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Najlepszy filtr Adblocka (jak skutecznie blokować rekla

Postautor: jackar » 12 maja 2014, 10:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:25.0) Gecko/20100101 Firefox/2.9.99

jackar
 
Posty: 42
Z nami od: 11 listopada 2013, 16:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: