MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Słowniczek – wydania i dyskusje

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

Słowniczek – wydania i dyskusje

Postautor: Grzegorz » 28 stycznia 2010, 00:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Z tego, co pamiętam masz też wkład w Słowniczek. Może uda Ci się przekonać Mateusza by rozszerzenie trafiło do AMO? Automatyczne aktualizacje to b. przydatna sprawa. Tłumaczyłem mu zalety hostowania pliku na Mozilla Add-ons już kilka razy, ale woli zwiększać liczbę odwiedzin na blogu ;(
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Rozszerzenie Puzzle 0.4.2 dla Firefoksa 3.*

Postautor: Internauta1024A » 29 stycznia 2010, 11:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

GrzegorzJZD pisze:Z tego, co pamiętam masz też wkład w Słowniczek. Może uda Ci się przekonać Mateusza by rozszerzenie trafiło do AMO? Automatyczne aktualizacje to b. przydatna sprawa. Tłumaczyłem mu zalety hostowania pliku na Mozilla Add-ons już kilka razy, ale woli zwiększać liczbę odwiedzin na blogu ;(


Niestety mój udział w bieżącej wersji rozszerzenia jest bardzo niewielki,(jedynie drobna pomoc przy dodaniu możliwości otworzenia zaznaczonego w ramkach słowa (między innymi okno poczty Gmail i dodaniu możliwości pracy rozszerzenia w SeaMonkey) i jedyny kontakt jaki posiadam to raz na jakiś długi czas w jakiejś poważniejszej sprawie- jak w sprawie otwierania zaznaczonego z ramek Gmaila.
Więc jeśli Tobie nie udało się Go przekonać to mi tym bardziej to się nie uda.
Mogę jedynie przedstawić aspekty przemawiające za dodaniem słowniczka do AMO i pomóc w drobnych poprawkach:
Z technicznego punktu widzenia to w kodzie Słowniczka trzeba będzie tylko zastosować przestrzenie nazw aby nie było konfliktów z innymi rozszerzeniami i pozostaje jeszcze problem polskich znaków z niektórymi słownikami.
Spróbuje się w najbliższym tygodniu przyjrzeć co może da się z tym zrobić.
Odpadnie np. konieczność przygotowania innych wersji językowych bo Słowniczek jest zaadresowany dla polskiego użytkownika.
Ze zdobyciem pozytywnych opinii potrzebnych do umieszczenia Słowniczka w katalogu publicznym też raczej nie powinno być problemu,jest on chyba po Briefie jednym z najpopularniejszych polskich rozszerzeń.
Wszelkie sprawy organizacyjne związane z procedurą dodania rozszerzenia najlepiej może przedstawić Teo - jest ekspertem w tej dziedzinie.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
Internauta1024A
 
Posty: 400
Z nami od: 14 sierpnia 2006, 13:00

Odp: Rozszerzenie Puzzle 0.4.2 dla Firefoksa 3.*

Postautor: teo » 29 stycznia 2010, 19:06

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.8pre) Gecko/20100108 Shiretoko/3.5.8pre

Już nie potrzeba pozytywnych opinii. Na jakiej licencji jest to publikowane?
Obrazek
teo
Moderator
 
Posty: 2409
Z nami od: 16 czerwca 2004, 09:15

Odp: Rozszerzenie Puzzle 0.4.2 dla Firefoksa 3.*

Postautor: Grzegorz » 29 stycznia 2010, 20:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Freeware (bez większych szczegółów): http://quest-88.jogger.pl/kategoria/sling/
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Rozszerzenie Puzzle 0.4.2 dla Firefoksa 3.*

Postautor: teo » 30 stycznia 2010, 02:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.8pre) Gecko/20100108 Shiretoko/3.5.8pre

Zatem robimy tak:
Marek zabieraj się za przestrzenie nazw
Ja zajmę się XUL
I publikujemy na AMO
Obrazek
teo
Moderator
 
Posty: 2409
Z nami od: 16 czerwca 2004, 09:15

Odp: Rozszerzenie Puzzle 0.4.2 dla Firefoksa 3.*

Postautor: Grzegorz » 30 stycznia 2010, 11:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Yhm, a co z autorem? Macie zgodę na stworzenie klona?

Jak już poprawiacie to zobaczcie czy da radę dodać coś z tego:
  • Tłumaczenia bezpośrednio w menu:
    Obrazek
  • Jeśli się nie da, to może uda się chociaż dodać opcję otwierania karty w tle lub na pierwszym planie?
  • Lista aktywnych słowników mogłaby być domyślnie pusta, przy pierwszym uruchomieniu użytkownik mógłby być pytany z jakich słowników chce korzystać i tym samym decydować, co dodać do menu kontekstowego.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: teo » 30 stycznia 2010, 12:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.8pre) Gecko/20100108 Shiretoko/3.5.8pre

Jaki widzisz problem z licencją? To jest BSD, więc w install.rdf zostawiamy poprzednich developerów i po sprawie. Z propozycjami poczekaj na gotową przerobioną wersję. Najpierw uruchomimy te funkcje, które są teraz.

@Marek, nie rób na razie nic z JS. Jak będę gotowy ze swoimi zmianami dopiero zaczniesz ty.
Obrazek
teo
Moderator
 
Posty: 2409
Z nami od: 16 czerwca 2004, 09:15

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: Grzegorz » 30 stycznia 2010, 20:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Quest udzielił mi informacji nt. licencji
To trochę skomplikowana kwestia. Rozszerzenie na samym początku (Ling.pl Menu) tworzone przez Internautę było na jakiejś wolnej licencji, GPL, albo LGPL. Potem jednak facet wsiąkł, a rozwojem (już Słowniczka) zajął się inny deweloper, który przepisał część kodu i udostępnił go na BSD. Potem ten drugi facet wsiąkł na około rok przy czym w między czasie ujawnił się Internauta, i on poprawił kod XLII. Tak więc część plików jest na BSD, a część na GPL/LGPL.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: Grzegorz » 30 stycznia 2010, 22:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Teo, jak już jesteśmy przy tworzeniu dodatków, zastanawiam się czy byłbyś w stanie stworzyć coś podobnego lub zaimplementować rozwiązanie dotyczące karty i historii wymyślone przez Stasia, Clustory.

Obrazek

Odkąd zobaczyłem ten pomysł, jestem w nim bez pamięci "zakochany". Niestety nie widziałem jeszcze niczego podobnego, choćby nawet namiastki takiego rozszerzenia.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: Quest-88 » 31 stycznia 2010, 00:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Internauta1024A pisze:Z technicznego punktu widzenia to w kodzie Słowniczka trzeba będzie tylko zastosować przestrzenie nazw aby nie było konfliktów z innymi rozszerzeniami i pozostaje jeszcze problem polskich znaków z niektórymi słownikami.
Spróbuje się w najbliższym tygodniu przyjrzeć co może da się z tym zrobić.
Odpadnie np. konieczność przygotowania innych wersji językowych bo Słowniczek jest zaadresowany dla polskiego użytkownika.
Ze zdobyciem pozytywnych opinii potrzebnych do umieszczenia Słowniczka w katalogu publicznym też raczej nie powinno być problemu,jest on chyba po Briefie jednym z najpopularniejszych polskich rozszerzeń.
Wszelkie sprawy organizacyjne związane z procedurą dodania rozszerzenia najlepiej może przedstawić Teo - jest ekspertem w tej dziedzinie.

Cześć.

Rozszerzenie faktycznie ma kilka problemów z kodowaniem. Zmienia polskie znaki na krzaki (chyba we wszystkich słownikach pod Windows) i to samo dzieje się w przypadku słownika synonimów/słowników onetu tyle, że pod Linuksem. Można więc powiedzieć, że rozszerzenie jest "Unix only".

Jeśli wam tak zależy, mogę wrzuć Słowniczek do AMO, ale wolałbym to zrobić po wyeliminowaniu błędów. Sam tego nie zrobię, bo nie mam takiej wiedzy, a ostatnio także czasu. Dodatek jest na licencji BSD.

Propozycja Grzegorza mi się nie podoba i gdyby to ode mnie zależało, nigdy bym jej nie wprowadził. Jeśli Internauta chciałby kontynuować jego rozwój i uważa, że to dobre rozwiązanie, może to zaimplementować (ja to widzę jako opcję do zmiany).
A powód mojej niechęci? Słowniczek (niegdyś Ling.pl Menu) w swoich założeniach miał być prostym i lekkim oprogramowaniem. Nie chce kolejnego dodatku, który przez mnogość zbędnych mi opcji będzie zamulał przeglądarkę.

Osobiście nie widzi mi się fork, ale jeśli macie taką potrzebuję, proszę bardzo. Jedynie co mogę zaoferować to fajna, dotychczasowa nazwa (marka?) i upload na AMO. Reszta zależy od społeczności.

Pozdrawiam
Quest-88
 
Posty: 194
Z nami od: 02 lutego 2006, 23:03
Lokalizacja: Zabrze

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: Grzegorz » 31 stycznia 2010, 09:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20100123 Minefield/3.7a1pre

Quest-88 pisze:Propozycja Grzegorza mi się nie podoba i gdyby to ode mnie zależało, nigdy bym jej nie wprowadził.

Która propozycja, wyniki w menu kontekstowym? Myślę, że to świetny pomysł, choć jego realizacja wydaje mi się b. trudna i raczej nikt się jej nie podejmie.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: Quest-88 » 31 stycznia 2010, 09:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Dokładnie. Stworzenie wysuwanego menu dla każdego słownika przysporzyłoby wiele zbędnego kodu. Poza tym na moim ulubionym diki.pl, oprócz tłumaczenia dostępne są rodzajniki, wymowa, synonimy i przykładowe zdania. Tłumaczenie w menu kontekstowem jest tego pozbawione.
Quest-88
 
Posty: 194
Z nami od: 02 lutego 2006, 23:03
Lokalizacja: Zabrze

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: teo » 01 lutego 2010, 15:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.8pre) Gecko/20100108 Shiretoko/3.5.8pre

GrzegorzJZD pisze:Teo, jak już jesteśmy przy tworzeniu dodatków, zastanawiam się czy byłbyś w stanie stworzyć coś podobnego lub zaimplementować rozwiązanie dotyczące karty i historii wymyślone przez Stasia

Grzegorz, by to zrealizować trzeba mieć mnóstwo czasu, samozaparcia i cierpliwości. Niestety nie dysponuję przynajmniej dwoma z wymienionych cech.
Obrazek
teo
Moderator
 
Posty: 2409
Z nami od: 16 czerwca 2004, 09:15

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: Grzegorz » 01 lutego 2010, 17:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Quest-88 pisze:Stworzenie wysuwanego menu dla każdego słownika przysporzyłoby wiele zbędnego kodu.

Dla jednych zbędny jest kod zapewniający obsługę megasłownika i innych bzdetów. Dla innych b. rozbudowane menu kontekstowe. Fajnie jest to rozwiązane w After the Deadline. Nie daj(my) się ponieść mitologii, jakoby dodatki spowalniały Firefoksa.

Quest-88 pisze:Poza tym na moim ulubionym diki.pl, oprócz tłumaczenia dostępne są rodzajniki, wymowa, synonimy i przykładowe zdania. Tłumaczenie w menu kontekstowem jest tego pozbawione.

Diki.pl to tylko przykład na zrzucie ekranu, obecnie tłumaczenie w menu kontekstowym bez wydziwiania można zbudować tylko na API Google Translate. I jest to o tyle fajna funkcja, że eliminuje konieczność otwierania karty i wczytywania całego bagażu jaki towarzyszy pojedynczemu tłumaczeniu. Możemy się różnić w ocenie tego, niemniej dla mnie to byłoby najlepsze z możliwych rozwiązań (tłumaczenie dostępne w menu kontekstowym, kliknięcie kopiuje do schowka).

teo pisze:Grzegorz, by to zrealizować trzeba mieć mnóstwo czasu, samozaparcia i cierpliwości. Niestety nie dysponuję przynajmniej dwoma z wymienionych cech.

A znasz może kogoś, kto byłby w stanie to wystartować? Staś też nie da rady, pytałem go o to (w ubiegłym roku) na MozCamp i w Krakowie.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: teo » 03 lutego 2010, 22:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.8pre) Gecko/20100108 Shiretoko/3.5.8pre

No i urodziła się nowa wersja. Do pobrania ze strony AMO.
Najważniejsze zmiany:
  • Dodatek działa w polach tekstowych
  • Prawidłowo czytane polskie znaki podczas tłumaczenia z polskiego na inne języki
  • Nowe okno ustawień
  • Zmienione opisy ustawień
  • Łatwy dostęp do ustawień z poziomu menu kontekstowego
  • Kod spełniający wymogi bezpieczeństwa stawiane przez AMO
Wszelkie uwagi mile widziane.
Obrazek
teo
Moderator
 
Posty: 2409
Z nami od: 16 czerwca 2004, 09:15

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: Grzegorz » 04 lutego 2010, 01:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20100203 Minefield/3.7a1pre

Dzięki za trud włożony w nową wersję, a teraz uwagi:
1. Ikona słowników w oknie opcji jest nie wyraźna, lepiej zastosować coś co się kojarzy z wieloma językami, np. flagę UE.
2. Utrzymywanie Megasłownika w opcjach jest bezsensowne, nie ma on nic ciekawego do zaoferowania, za to ładuje się kilka razy dłużej niż synonimy.ux.pl czy ling.pl skąd podbiera hasła.
Kod: Zaznacz cały
synonimy.ux.pl - rozmiar: HTML 2,71 KB, całość 20,7 KB
megasłownik.pl - rozmiar: HTML 7,18 KB, całość 448 KB
/ adblock plus i noscript włączone /

3. Zamiast niego lepiej dodać Google Translate + to.
4. Opcja wybór słowników w menu kontekstowy powinna znikać po ich wybraniu, bo zaśmieca niepotrzebnie menu - nikt co chwilę nie będzie wybierał nowych słowników.
5. Przydałaby się opcja otwierania kart w tle.
6. Na stronie dodatku w AMO brak informacji o licencji kodu źródłowego.
7. Poprawiłbym też opis z:
Dodaje do menu kontekstowego słowniki: synonimów, Ling.pl, Dict.pl, Diki.pl, Angool.pl, MegaSłownik i Onet.pl: Tłumacz.

na
Dodaje do menu kontekstowego słowniki synonimów (MegaSłownik oraz synonimy.ux.pl) i słowniki językowe (Ling.pl, Dict.pl, Diki.pl, Angool.pl, MegaSłownik i Onet.pl: Tłumacz).
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: teo » 04 lutego 2010, 02:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.8pre) Gecko/20100108 Shiretoko/3.5.8pre

GrzegorzJZD pisze:2. Utrzymywanie Megasłownika w opcjach jest bezsensowne, nie ma on nic ciekawego do zaoferowania, za to ładuje się kilka razy dłużej niż synonimy.ux.pl czy ling.pl skąd podbiera hasła.

Nikt nikomu nie każe wybierać Megasłownika, za wolno wczytuje się? - wybierasz synonimy.ux.pl – masz prawo wyboru. Pozostawienie tylko jednego dostawcy pozbawia użytkownika tego prawa. Megasłownik podaje wyniki w przystępniejszej formie.

GrzegorzJZD pisze:3. Zamiast niego lepiej dodać Google Translate.

Ten temat już był przerabiany – później.

GrzegorzJZD pisze:4. Opcja wybór słowników w menu kontekstowy powinna znikać po ich wybraniu, bo zaśmieca niepotrzebnie menu - nikt co chwilę nie będzie wybierał nowych słowników.

Uznaliśmy to za celowe. Poczekamy na inne opinie.

GrzegorzJZD pisze:5. Przydałaby się opcja otwierania kart w tle.

Do zrobienia bezproblemowo, tylko po co? Skoro szukam jakiegoś tłumaczenia, to chcę je mieć natychmiast.

GrzegorzJZD pisze:6. Na stronie dodatku w AMO brak informacji o licencji kodu źródłowego

Wiele elementów na stronach AMO odświeża się nawet po kilku godzinach. Licencja została wybrana i zapewne po jakimś czasie będzie się wyświetlała.

GrzegorzJZD pisze:7. Poprawiłbym też opis

Poprawiłem.
Obrazek
teo
Moderator
 
Posty: 2409
Z nami od: 16 czerwca 2004, 09:15

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: Internauta1024A » 04 lutego 2010, 09:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Quest-88 pisze: Jedynie co mogę zaoferować to fajna, dotychczasowa nazwa (marka?) i upload na AMO. Reszta zależy od społeczności.

Jeszcze masz jedną rzecz do zaoferowania którą wykonujesz bardzo dobrze - opis rozwoju rozszerzenia.
Stroną domową pozostała:
http://quest-88.jogger.pl/kategoria/sling/
Trzeba chyba będzie zmienić na:
http://ooblog.pl/kategoria/sling/ ?

GrzegorzJZD pisze:Z tego, co pamiętam masz też wkład w Słowniczek. Może uda Ci się przekonać Mateusza by rozszerzenie trafiło do AMO? Automatyczne aktualizacje to b. przydatna sprawa. Tłumaczyłem mu zalety hostowania pliku na Mozilla Add-ons już kilka razy, ale woli zwiększać liczbę odwiedzin na blogu ;(

Umieszczenie na AMO odnośnika do bloga, co prawda do podstrony także może przyciągnąć nowych czytelników.
Stali czytelnicy i tak odwiedzą bloga.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
Internauta1024A
 
Posty: 400
Z nami od: 14 sierpnia 2006, 13:00

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: Internauta1024A » 04 lutego 2010, 09:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

GrzegorzJZD pisze:4. Opcja wybór słowników w menu kontekstowy powinna znikać po ich wybraniu, bo zaśmieca niepotrzebnie menu - nikt co chwilę nie będzie wybierał nowych słowników.

Chyba będzie można dodać opcję ukrywania menu opcji wyboru słowników.
Jest dodana do menu bo ZU raczej nie zagląda do opcji dodatków,a tak istnieje większe prawdopodobieństwo że wybierze optymalne dla siebie słowniki.

Trzeba będzie tylko jeszcze zebrać więcej uwag .
Myślę że końcówka przyszłego tygodnia będzie odpowiednia na wydanie kolejnej wersji.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
Internauta1024A
 
Posty: 400
Z nami od: 14 sierpnia 2006, 13:00

Odp: Słowniczek (prace nad nową wersją)

Postautor: Grzegorz » 04 lutego 2010, 12:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20100203 Minefield/3.7a1pre

teo pisze:
GrzegorzJZD pisze:5. Przydałaby się opcja otwierania kart w tle.

Do zrobienia bezproblemowo, tylko po co? Skoro szukam jakiegoś tłumaczenia, to chcę je mieć natychmiast.
Niekoniecznie. Wyobraź sobie sytuację, użytkownik czyta dłuższy tekst, w którym znajduje kilka nieznanych mu słów, jednak nie ma bezpośredniej potrzeby sprawdzenia ich znaczenia, bo wnioskuje o tym z kontekstu, natomiast po skończeniu lektury chętnie zapozna się z tłumaczeniem czy definicją, bez konieczności ponownego szukania go w tekście.

teo pisze:
GrzegorzJZD pisze:4. Opcja wybór słowników w menu kontekstowy powinna znikać po ich wybraniu, bo zaśmieca niepotrzebnie menu - nikt co chwilę nie będzie wybierał nowych słowników.

Uznaliśmy to za celowe. Poczekamy na inne opinie.
Owszem jest zasadne (celowe), ale tylko do pierwszego wyboru. Użytkownik wskazuje słowniki, z których chce korzystać i jednocześnie dowiaduje się, że rozszerzenie ma opcje do ich późniejszej zmiany. Naprawdę nie widzę potrzeby utrzymywania tej opcji po wyborze słowników.

Internauta1024A pisze:
GrzegorzJZD pisze:4. Opcja wybór słowników w menu kontekstowy powinna znikać po ich wybraniu, bo zaśmieca niepotrzebnie menu - nikt co chwilę nie będzie wybierał nowych słowników.

Chyba będzie można dodać opcję ukrywania menu opcji wyboru słowników.
Tempo prac, chęć zbierania opinii i wdrażania nowych pomysłów bardzo mnie cieszą :) Powodzenia!
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Następna

Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: