MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Kilka okien przeglądarki, ale z różnymi ustawieniami

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

Kilka okien przeglądarki, ale z różnymi ustawieniami

Postautor: Bremes » 28 lipca 2010, 23:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8

Witam!

Szukam jakiegoś rozszerzenia, w którym mógłbym otworzyć dwa lub więcej okien Firefox'a, lecz w każdym z innymi ustawieniami. Chodzi mi konkretnie o rozszerzenie "Elite Proxy Switcher". Chciałbym otworzyć dwa okna i w jednym mieć włączone proxy, a w drugim wyłączone.
Bremes
 

Odp: Kilka okien przeglądarki, ale z różnymi ustawieniami

Postautor: Mirek » 29 lipca 2010, 01:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.11) Gecko/20100701 Firefox/3.5.11

* Najprościej założyć dwa różne profile i uruchamiać drugą instancję Fx ze wskazaniem drugiego profilu (parametr -p + ew. "nazwa_profilu") oraz (koniecznie) z przełącznikiem -no-remote (wszystkie parametry wpisujesz we właściwościach skrótu do Fx, pole Element docelowy)
lub
* Skorzystać z Firefoksa Portable [tylko wtedy musisz przekopiować do katalogu głównego FxP plik "FirefoxPortable.ini" z klatalogu Other\Source\ oraz zmienić w nim AllowMultipleInstances=false na AllowMultipleInstances=true
Jak coś nie jasne to pogooglaj, przeszukaj forum i przeczytaj:
http://mozillapl.org/wiki/FAQ:_Firefox# ... _profil.3F - tylko zamiast opisanego tam sposobu ze zmienną środowiskową MOZ_NO_REMOTE polecam jednak wspomniany wyżej przełącznik -no-remote
http://mozillapl.org/wiki/Mened%C5%BCer_profili
* Jeszcze można użyć do tego np. wirtualnej maszyny, ale to chyba już przesada :P
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Kilka okien przeglądarki, ale z różnymi ustawieniami

Postautor: Grzegorz » 29 lipca 2010, 08:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.8) Gecko/20100722 Firefox/3.6.8

Kiedy ostatnio używałem dwóch profilów w tym samym czasie, przełącznik lub zmienna AllowMultipleInstances=true musiały być aktywne w obu programach, a nie tylko uruchamianym jako drugi :)
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Kilka okien przeglądarki, ale z różnymi ustawieniami

Postautor: Mirek » 29 lipca 2010, 09:16

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.11) Gecko/20100701 Firefox/3.5.11

A mi działa tak jak opisałem - pierwszy uruchamiany normalnie a drugi z "AllowMultipleInstances=true" (Portable) lub z "-no-remote" (ten sam Fx).
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Kilka okien przeglądarki, ale z różnymi ustawieniami

Postautor: Bremes » 29 lipca 2010, 20:23

Przeglądarka: Opera/9.80 (Windows NT 6.1; U; Edition Campaign 21; pl) Presto/2.6.30 Version/10.60

Użyłem sposobu z -no-remote i wszystko działa.

Wielkie dzięki za pomoc! :D
Bremes
 


Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: