MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Menadżer sesjii

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

Menadżer sesjii

Postautor: l l » 04 grudnia 2014, 03:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:34.0) Gecko/20100101 Firefox/34.0

Witam
Korzystam z dodatku Menadżer Sesji (Session Manager), który zgodnie z oczekiwaniami zapisuje karty tylko dla trybu online, czyli w istocie zapisuje same adresy stron internetowych w pliku sesji.
Moje pytanie zatem brzmi, czy gdzieś jest taki podobny, który działa w trybie offline, to znaczy że jest w stanie zapisać całą widoczną treść stron internetowych, które w danej chwili są wyświetlone na otwartych kartach. Chodzi oczywiście o zapis na dysk, najlepiej do jednego pliku sesji, otwieranego za pomocą przeglądarki w celu wyświetlenia w trybie offline wcześniej zapisanych stron tak samo, jak one wyglądały w trybie online, na kartach. Dobrze żeby jeszcze podczas zapisu takiej sesji na dysk były zachowywane poprawne odnośniki (linki) do innych stron, oczywiście te linki, które znajdowały się na stronach zachowanych w pliku sesji (czyli że podczas oglądania takiej sesji offline kliknięcie w jakiś link nie spowoduje wyświetlenia tekstu, że strona nie istnieje, tylko nastąpi otwarcie tej strony, która otworzyłaby się w trybie online, pod warunkiem rzecz jasna, że ma się w tym czasie połączenie z siecią).
Zauważyłem, że dla Mozilli istnieje chyba już kilkadziesiąt dodatków dotyczących tych sesji, ale po pobieżnym przeczytaniu opisów i po iluś tam próbach znalezienia tego w wyszukiwarkach wygląda na to, że czegoś takiego jeszcze nie ma. Praktyczne instalowanie i sprawdzanie wszystkich też wydaje się trochę desperackie :) Wiem że może mam jakieś wygórowane wymagania, ale dość często lubię coś co mnie interesuje wydrukować np. do pdf i zapisać, bo później za jakiś czas może się zdarzyć, że znów będę chciał to widzieć, a tu już strona gdzieś przepadła, skasowana została, nie ma i tyle. Nieraz już tak było. Dodam jeszcze, że normalnie w przeglądarkach można zachowywać całe treści stron, ale sposób ich zapisu nie jest szczególnie powalający (wpierniczają się na dysk wszystkie te obrazki, ikonki w osobnych plikach i w dodatku często brakuje połowy strony, najczęściej komentarzy). Dużo lepiej wypada tutaj wydruk do pdf, ale ten znowu nie zachowuje linków, dlatego jeszcze lepszym narzędziem byłby jednak taki menadżer sesji, który to wszystko ogarnie.
Jeśli ktoś coś wie o czymś takim, z góry dzięki za odpowiedź.
l l
 

Odp: Menadżer sesjii

Postautor: Mirek » 19 stycznia 2015, 03:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:35.0) Gecko/20100101 Firefox/35.0

O rozszerzeniu zapisującym całą sesję offline nie słyszałem, ale jeśli nie znasz, to może wypróbuj na razie te dodatki:
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a ... -it-later/
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/scrapbook (albo Scrapbook Plus (2?) jak zostanie dopracowany / dostosowany do nowszych wersji Firefoksa)

Ewentualnie można by skorzystać z zewnętrznego programu do pobierania stron (np. http://www.httrack.com/) a w Firefoksie dodać przycisk, który wywołałby pobieranie wszystkich stron z bieżącej sesji. Właściwie można by dodać taki przycisk także dla ww. dodatków.

Jak przetestujesz powyższe rozwiązania z różnymi ustawieniami, to daj znać, które najlepiej się sprawdza w Twoim przypadku i czy chcesz dla któregoś przycisk/skrót zapisujący offline wszystkie karty.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Menadżer sesjii offline

Postautor: l l » 18 kwietnia 2015, 02:48

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0

Witam
Prawie zdążyłem zapomnieć o tym swoim wpisie, że być może nawet już nie przeczytałbym Twojej odpowiedzi, ale na szczęście zauważyłem dopiero teraz. Najlepiej chyba wypada ten drugi z wymienionych, ScrapBook. Zapisuje wszystkie strony na kartach, wprawdzie też ładuje je gdzieś tam do folderu w tysiącu osobnych plików ikonek i obrazków, ale przynajmniej chyba robi to dobrze - na stronach niczego nie brakuje. Niestety, nie tworzy jednego skrótu do tych kart, tak jak do sesji, tylko robi taką listę tych stron, której chyba nie da się wyładować na karty jednym kliknięciem, tak jak przy sesjach. Ten pierwszy, Pocket, to nie wiem co robi, gdzie jest folder do którego zapisuje, każe się gdzieś logować, wywaliłem. HTTrack działa podobnie jak ScrapBook, być może jest lepszy, lepiej sprawdzony że dobrze zapisuje, bo kiedyś już chyba ściągnąłem dużo stron tym programem. Poza tym umożliwia ustawianie ''głębokości'' ściągania, ale też tak jak ScrapBook nie robi skrótu jak przy sesjach i nawet nie pobiera adresów z otwartych kart przeglądarki (albo ja nie wiem jak to ustawić, mam Mozille). Jeśli będzie można jakoś ustawić te skróty do całych grup otwartych kart, zarówno przy ich zapisywaniu jak i przy otwieraniu to już chyba będzie ok.
l l
 

Odp: Menadżer sesjii

Postautor: Mirek » 18 kwietnia 2015, 15:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0

Żeby otworzyć wszystko jednym kliknięciem (no właściwie dwoma) zapisz strony ze wszystkich kart w osobnym folderze (patrz: przycisk Nowy folder... w okienku przechwytywania) a przy otwieraniu skorzystaj z panelu bocznego Scrapbooka (np.: ALT+K). Jeśli tam klikniesz PPM na odpowiednim folderze, to w menu kontekstowym masz opcję Otwórz wszystko w nowych kartach.
Scrapbook również umożliwia ustawienie głębokości - tyle że tylko przy wybraniu opcji Przechwyć stronę jako.... Gdyby zależało Ci na tym, to mogę napisać (w wolnej chwili) kod dla przycisku i/lub skrótu klawiszowego (czyli odpowiednio dla dodatków Custom Buttons i keyconfig), który by generował stronę z listą linków ze wszystkich kart - i wtedy po wybraniu dla takiej strony opcji Przechwyć stronę jako... dałoby się już ustawić głębokość (tylko trzeba oczywiście pamiętać o wzięciu poprawki w postaci dodatkowego stopnia zagłębienia dla uwzględnienia dodatkowego poziomu jakim będzie ta wygenerowana strona). Przy liście linków można by dodać też jakiś prosty przycisk, który otwierałby wszystkie linki w nowych kartach.

A jeśli chodzi o HTTrack, to żeby podać mu listę linków do pobrania ze wszystkich kart, można skorzystać z przycisku/skrótu, dla których kod podałem tu: viewtopic.php?p=207167#p207167 (na moje oko powinno nadal działać - a jak nie, to daj tam znać).
W sumie dałoby się zrobić przycisk/skrót, który by od razu uruchamiał HTTracka z odpowiednimi parametrami i listą linków - tylko nie wiem, czy da się to łatwo połączyć z automatycznym eksportem ciasteczek z Firefoksa do pliku cookies.txt (bo pewnie by się przydały przy części stron - wymagających np. logowania).
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Menadżer sesjii

Postautor: l l » 19 kwietnia 2015, 04:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0

Dzięki za wszystkie porady. Ta pierwsza dotycząca Scrapbooka działa, HTTracka na razie nie sprawdzałem ale pewnie też zadziała, natomiast jest jeszcze coś, co wydaje się najbliższe ideałowi z mojego pierwszego wpisu - to dodatek Print pages to Pdf. Zapisuje do jednego pliku pdf wszystko i zachowuje linki, ale niestety nie potrafi zachowywać układu kart. Właściwie wychodzi że aby to umożliwić, to powinna być swego rodzaju hybryda która będzie w stanie połączyć format pdf z podziałem na karty do wyświetlania w przeglądarce internetowej (chociaż równie dobrze w przeglądarce pdf), ale chyba nie można mieć wszystkiego : )
l l
 

Odp: Menadżer sesjii

Postautor: l l » 19 kwietnia 2015, 15:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0

Dla ścisłości dodam jeszcze że dotychczas używałem programu PDFCreator aby zapisywać strony w pdf, o czym była mowa na początku. Ten program nie zachowywał linków, w przeciwieństwie do Print pages to Pdf.
l l
 

Odp: Menadżer sesjii

Postautor: covo » 05 listopada 2016, 21:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

l l pisze:Print pages to Pdf.

rozumiem, ze ten progr. dodaje drukarke wirtualna i pdf-y maja klikalne linki. Wyprobuje.
Ale:
podpowiem, ze jesli chce sie do pdf-a drukowac ogladana www, to najpierw: skryptozakladka stad -> https://css-tricks.github.io/The-Printliminator/ mozna strone wyczyscic z wszelkich zbednych spraw, banalne klikanie i masz do druku tylko to, co chcesz, by w pdf-e sie znalazlo. Dziala swietnie.
covo
 
Posty: 1826
Z nami od: 21 maja 2003, 01:02


Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: