MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

lockPref - blokowanie opcji

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

lockPref - blokowanie opcji

Postautor: tomek2 » 02 lipca 2016, 09:54

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64; rv:46.0) Gecko/20100101 Firefox/46.0

Do tej pory ustawiałem sobie własne opcje w pliku user.js jednak teraz chciałbym pewne opcje zablokować na stałe.

Rzuciłem okiem jak to się robi: http://kb.mozillazine.org/Lock_Prefs

Wygląda mi na to, że blokowanie będzie miało wpływ na wszystkich użytkowników Firefoksa, którzy mają konto na danym komputerze oraz co się z tym wiąże na wszystkie profile FF. Skoro plik z ustawieniami lockPref ma być wrzucony tam, gdzie leży binarka FF to skończy się to narzuceniem na cały system tych zblokowanych ustawień. Czy dobrze to zrozumiałem?

Moje pytanie brzmi: czy da się blokować ustawienia przy pomocy lockPref na poziomie każdego profilu Firefoksa osobno?

Ja rozumiem, że najczęściej to blokowanie przydaje się w firmach. Jednak ja chciałbym używać tej blokady na osobistym profilu w domu jako zabezpieczenie, że żaden dodatek nie zmieni mi po cichu opcji, które są dla mnie istotne. Korzystam z kilku profili FF i na niektórych pewne opcje mam inaczej poustawianie. Chciałbym mieć możliwość pełnej kontroli nad każdym profilem osobno.
tomek2
 
Posty: 51
Z nami od: 26 listopada 2015, 00:02

Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: