MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

uBlock Origin blokuje posty na fb

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

uBlock Origin blokuje posty na fb

Postautor: beata072 » 21 lipca 2017, 17:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Do tej pory używałam Adblocka, ale tyle osób polecało uBock Origin, że w końcu go zainstalowałam. Zaimportowałam filtry z Adblocka, nie wiem czy zrobiłam to prawidłowo, bo oryginalnego pliku ustawień wyeksportowanego z Adbloka uBlock nie widział i dopiero po zmianie na zwykły plik tekstowy coś tam zaimportował :/
Próbowałam zablokować posty sponsorowane i propozycje znajomych na fb. Udało mi się zablokować 1 taki post i wszystko pięknie ale po kolejnym odświeżeniu strony nagle poznikały mi też zwykłe posty i teraz nie wiem jak je odblokować. W zakładce "Moje filtry" znalazłam ten ostatnio ukryty element, skasowałam i zapisałam zmiany, ale nic to nie pomogło. Co mam zrobić aby odblokować te posty? Bardzo trudno mi się połapać w tym uBlock Origin. Adblock Plus przejrzyście pokazywał zablokowane i ukryte elementy. Można je było sortować wg typów. Tutaj nic takiego nie znajduję :( Nie wiem, jak w ogóle mam wyświetlić zablokowane/ukryte elementy na wybranej stronie i je włączyć lub wyłączyć. W dzienniku żądań prawie nic się nie pokazuje. Jakieś 3 biedne żądania i nie mam pojęcia czy mają cokolwiek wspólnego z ukrytymi postami.
Nadal także szukam sposobu na zablokowanie postów sponsorowanych i postów z propozycjami znajomych, które uparcie mi wciskają na głównej.
Bardzo proszę o pomoc

@Edycja:
Teraz zauważyłam, że poblokował mi też coś na poczcie Gmail. Naprawdę nie wiem jak sobie poradzić z tym uBlockiem, po prostu tragedia. Blokuje jakieś potrzebne rzeczy i nie wiem dlaczego ani jak je odblokować :(
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin blokuje posty na fb

Postautor: Gość » 21 lipca 2017, 18:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/59.0.3071.115 Safari/537.36

Dziennik żądań w ublock origin również pokazuje które elementy zostały ukryte, a które zablokowane. Żółte ukryte, czerwone zablokowane. By sprawdzić z jakiej listy pochodzi filtr trzeba przesunąć kursor nad jego nazwę, tak by pokazała się lupa i kliknąć.

Uzywam gmaila i nie blokuje mi niczego potrzebnego

Podejrzewam, że nie można tak sobie zaimportować filtrów wyeksportowanych przez adblocka
Gość
 

Odp: uBlock Origin blokuje posty na fb

Postautor: beata072 » 21 lipca 2017, 18:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Ten dziennik żądań u mnie prawie nic nie pokazuje, a tym bardziej nic na kolorowo. Jak go otworzyłam to nie pokazywał nic, dopiero po kilku minutach stopniowo pojawiły się jakieś 3 czy 4 żądania.
Kilkakrotnie czytałam, że można importować filtry z Adblocka, ktoś tu nawet na tym forum tak twierdził.
Czyli wcale ten uBlock Origin nie jest taki wspaniały jak mi mówiono. Jest trudny w obsłudze i mało intuicyjny, a do tego najwyraźniej filtry z Adblocka zaimportowały się nieprawidłowo i powodują problemy :( Chyba w takim razie wrócę do Adblocka...
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: uBlock Origin blokuje posty na fb

Postautor: Gość » 21 lipca 2017, 18:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/59.0.3071.115 Safari/537.36

Dziennik żądań w ublock origin, ze względu na oszczędzanie zasobów, loguje elementy tylko jeśli włączony, więc by sprawdzić co blokuje, trzeba odświeżyć stronę.
Moim zdaniem nie jest trudny w obsłudze, jest po prostu inny.
Przy tworzeniu kopi filtrów z adblocka trzeba wybrać pozycje "Własne filtry" wtedy kopia tworzona jest jako plik z rozszerzeniem txt , należy otworzyć go notatnikiem i skopiować sobie wszystko, lub to co się chce, do zakładki moje filtry w ublock origin.
"Ktoś" pisał, ze można skopiować ręcznie ;p viewtopic.php?p=239407#p239407
Gość
 

Odp: uBlock Origin blokuje posty na fb

Postautor: marcinoo » 27 lipca 2017, 11:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/A2E3

Nie mogę słuchać dłużej tego jęczenia i marudzenia autorki, która dopiero co przesiadła się z AdBlock Plus na uBlock Origin, i nawet nie nauczyła się nim jeszcze wystarczająco dobrze posługiwać, ale jak widać nie przeszkadza jej to w tym żeby już wygłaszać wyroki, mieszać uBlock Origin z błotem i wystawiać mu negatywną opinię, oraz zachwalać konkurencję. Najprościej zwalić wszystko na uBlock Origin, zamiast poszukać winy w swojej nieumiejętności obsługi uBlock Origin. Przykładowo autorka narzeka, że:

beata072 pisze:Adblock Plus przejrzyście pokazywał zablokowane i ukryte elementy.
Nie wiem, jak w ogóle mam wyświetlić zablokowane/ukryte elementy na wybranej stronie i je włączyć lub wyłączyć. W dzienniku żądań prawie nic się nie pokazuje. Jakieś 3 biedne żądania i nie mam pojęcia czy mają cokolwiek wspólnego z ukrytymi postami.
Ten dziennik żądań u mnie prawie nic nie pokazuje a tym bardziej nic na kolorowo. Jak go otworzyłam to nie pokazywał nic, dopiero po kilku minutach stopniowo pojawiły się jakieś 3 czy 4 żądania.


Pokazuje i to na kolorowo, tak jak napisał Gość:
Gość pisze:Dziennik żądań w ublock origin, ze względu na oszczędzanie zasobów, loguje elementy tylko jeśli włączony, więc by sprawdzić co blokuje, trzeba odświeżyć stronę.

tylko trzeba:

1) najpierw otworzyć dziennik żądań, a potem wejść na stronę, lub
2) gdy najpierw weszliśmy na stronę, a dopiero potem otworzyliśmy dziennik żądań, to trzeba odświeżyć dziennik żądań czyli w dzienniku żądań kliknąć ikonkę kółeczka, wtedy strona się przeładuje ponownie i dziennik żądań wyświetli wszystko.

uBlock Origin to nie kopia AdBlock Plus, żeby wszystko miało się robić w taki sam sposób jak w AdBlock Plus, tak samo BMW to nie Mercedes. Bo gdyby był kopią to jaki wtedy byłby sens jego istnienia, no chyba tylko taki żeby był szybszy i mniej pamięciożerny. Założę się żę w odwrotnej sytuacji, to jest gdyby autorka na codzień korzystała z uBlock Origin i potem przesiadła się na AdBlock Plus, usłyszelibyśmy takie same narzekania, tylko w stronę AdBlock Plusa. Trzeba się najpierw nauczyć / poczytać instrukcję obsługi, przyzwyczaić się, czyli posiedzieć trochę czasu, załóżmy tydzień-dwa / miesiąc, ogarnąć wszystkie opcje itp. i dopiero umiejąc się nim w pełni posługiwać można wygłaszać opinie i ferować wyroki.

Tak samo w kwestii filtrów, najpierw autorka napisała, że:

beata072 pisze:Zaimportowałam filtry z Adblocka, nie wiem czy zrobiłam to prawidłowo, bo oryginalnego pliku ustawień wyeksportowanego z Adbloka uBlock nie widział i dopiero po zmianie na zwykły plik tekstowy coś tam zaimportował :/


Ale po chwili feruje wyrok:

beata072 pisze:najwyraźniej filtry z Adblocka zaimportowały się nieprawidłowo i powodują problemy :( Chyba w takim razie wrócę do Adblocka...


Problem polega na tym, że pani sama nie wie, czy to pani źle je zaimportowała, czy to problem po stronie uBlock Origin, bo najpierw panie pisze co innego, a po chwili co innego. Być może sama pani coś nabroiła.

Naprawdę proszę posiedzieć na uBlock Origin ze 2 tygodnie i w pełni się nauczyć jego obsługi, a dopiero potem wygłaszać wyroki, bo ja również byłem wieloletnim użytkownikiem Adblock Plusa i po przesiadce na uBlock Origin, też potrzebowałem trochę czasu na ogarniecie obsługi, ale gdy już się przyzwyczaiłem to okazało się, że uBlock Origin w funkcjonalności nie ustępuje AdBlock Plus, a dodatkowo jest szybszy i mniej pamięciożerny. W mojej opini pani zachowanie w kwestii oceny uBlock Origin jest nieprofesjonalne i po prostu wprowadza opinię publiczną w błąd. Proszę zatem o zaprzestanie szkodliwego szkalowania wizerunku uBlock Origin i wstrzymanie się z opinią, do momentu uzupełnienia swoich braków w jego obsłudze. Proponuję też zmienić tytuł wątku z "uBlock Origin blokuje posty na fb" na "pomoc w obsłudze uBlock Origin - coś mi blokuje posty na fb", ponieważ to również wprowadzenie w błąd i psucie opinii uBlock Origin, ponieważ żaden adblocker zarówno uBlock Origin jak i AdBlock Plus same w sobie bez aktywnych filtrów nic nie blokują, jeśli coś jest blokowane/nieblokowane lub źle blokowane to jest to wina wyłącznie filtrów lub złych ustawień, a nie samego adblokera, bo rzadko kiedy zdarzają się jakieś błędy w samym adblokerze dotyczące filtrów i tu ewidentnie widać że nie to jest przyczyną, tylko braki w obsłudze uBlock Origin. Dla pomocy podaję link do instrukcji obsługi (niestety tylko po angielsku lub chińsku) uBlock Origin:

https://github.com/gorhill/uBlock/wiki

A do moderatora mam prośbę o usunięcie powyższego posta "ABP_Jurek", ponieważ to jest wątek o uBlock Origin i autorka potrzebuje pomocy w obsłudze uBlock Origin, a nie AdBlock Plusa, co "błędnie" wydaje się panu "ABP_Jurek". Błędnie napisałem w cudzysłowiu ponieważ nie trudno się domyślić pan ten ewidentnie wie co pisze i świadomie wykorzystuje sytuację krytyki uBlock Origin przez autorkę, i podczepia się do wątku jak pijawka, żeby dodatkowo dokopać konkurencji i umieścić off-topic i spamerską reklamę AdBlock Plusa, żeby wypromować AdBlocka, tym samym wytępić konkurencję. Zresztą wystarczy spojrzeć na nick "ADB_Jurek" czyli osoba związana z obozem AdBlock Plus, ADB ,czyli skrót od AdBlockPlus, zwłaszcza, że ten nick to nick tymczasowy typu Gość. Takie zachowanie jest nieprofesjonalne, bo narusza zasady zdrowej i uczciwej konkurencji, zresztą to nie pierwsze tego typu zachowanie ze strony obozu AdBlock Plus, o ich etyce a raczej jej braku pisałem również tu: viewtopic.php?p=239327#p239327 , a zachowanie pana ADP_Jurek tylko dodatkowo potwierdza wątpliwą etykę obozu pijarowego AdBlock Plus.
marcinoo
 
Posty: 41
Z nami od: 17 czerwca 2017, 09:22

Odp: uBlock Origin blokuje posty na fb

Postautor: marcinoo » 01 sierpnia 2017, 14:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:54.0) Gecko/20100101 Firefox/2E5E

Hej, beata072, i jak tam, ogarnęłaś już bardziej obsługę, sprawa się wyprostowała? Martwimy się :)
marcinoo
 
Posty: 41
Z nami od: 17 czerwca 2017, 09:22


Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: