MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Prywatny minimotyw przestał działać

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

Prywatny minimotyw przestał działać

Postautor: beata072 » 04 listopada 2017, 06:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Robiłam porządek na dysku i zmieniłam lokalizację folderu z prywatnym minimotywem. Teraz nie mogę go ustawić, bo Firefox twierdzi, że ma niewłaściwe wymiary. Wymiary, które podaje Firefox zupełnie mi nie pasują, bo mam pasek boczny i potrzebuję mieć ten motyw na wysokość okna, a nie tylko 200px. Nie wiem też na co mi taki szeroki obrazek na 3000px, kiedy mój ekran ma 1600px. Jak wymusić ustawienie tego minimotywu? Przecież niczego nie aktualizowałam i do tej pory cały czas się normalnie wyświetlał. Jeśli nie da się za pomocą Personas Plus, to może jakoś przez Stylish?
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18

Odp: Prywatny minimotyw przestał działać

Postautor: Gość » 06 listopada 2017, 12:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/61.0.3163.100 Safari/537.36 OPR/48.0.2685.52

Spróbuj może na siłę zrobić zgodnie z wymiarami, a potem najwyżej zmniejszyć / zastąpić starym i wybrać zastosuj z ikony Presonas Plus.

U mnie działa aż do próby zmiany, wtedy muszę sobie w Paint podmalować i klikać zastosuj.

_________________________________________________________________________________________________________________

Jakby nie wskakiwało to spróbuj się przełączyć między jakimś motywem ze zbiorów online.
Niestety aby pasek dolny dodatków miał grafikę to musi być zapisana jako dolna jakaś.

Być może stare adresy wklejałaś do pola tekstowego - wtedy nie sprawdza rozmiarów. - Przeciągasz obraz do przeglądarki, kopiujesz otrzymany adres, opcjonalnie dopisujesz na końcu ?jakaśliczba np. ?7324.
Gość
 

Odp: Prywatny minimotyw przestał działać

Postautor: beata072 » 07 listopada 2017, 04:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:49.0) Gecko/20100101 Firefox/49.0

Niestety nie działa. Ustawiłam tło w wymaganych wymiarach, wyłączyłam FF i podmieniłam na obrazek, który był przed zmianą adresu. Po ponownym uruchomieniu wyświetla się nadal ten szeroki, chociaż po zamknięciu przeglądarki użyłam CCleanera. Kliknięcie "zastosuj" nic nie zmienia.
Adresy zawsze wklejałam do pola tekstowego, ale po wklejeniu nowego i kliknięciu OK, po prostu nic się nie działo. Dlatego w końcu ustawiłam adres klikając w przycisk "Przeglądaj" i wtedy wyskoczył mi komunikat o wymiarach.
Ten minimotyw miałam ustawiony od bardzo dawna, może wtedy jeszcze nie było takich ograniczeń odnośnie wymiarów.
Dodam jeszcze, że zrobiłam też stopkę w tych wymaganych wymiarach i w ogóle się nie wyświetla...
Ostatecznie ustawiłam ponownie ten szeroki (w części, która się nie mieści w oknie, po prostu dodałam białe tło, a ten stary obrazek jest w prawym, górnym rogu) i zmieniłam kolor akcentu tak, aby pasował do tego obrazka i był jakby jego przedłużeniem, więc teraz już nie jest tak źle. Mimo to dziwne, że nie można wgrać stopki i że wcześniej działał mi ten "niewymiarowy" obrazek, a teraz już nie da się tego oszukać...
beata072
 
Posty: 1141
Z nami od: 27 lutego 2010, 04:18


Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Keri0547

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: