MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: APC74 » 29 grudnia 2009, 16:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.6) Gecko/20091201 Firefox/3.5.6

W trakcie instalacji Javy, Real Alternative, Flasha itp. dla Firefoxa, również w Thunderbirdzie przypałętały mi się różne wtyczki... Oczywiście żadna z nich nie spytała mnie o to czy mam ochotę ich używać w mailerze. :evil:
Zajmuje to pamięć, spowalnia start TB a co gorsza jedna z CZTERECH (!) wtyczek "boskiego" Microsoftu uniemożliwia mi odbieranie poczty - zaraz po połączeniu z kontem pocztowym, gdy wyświetla się komunikat w pasku stanu TB "Nawiązano połączenie, wysyłanie identyfikatora użytkownika...", wyskakuje mi komunikat "Ten folder jest aktualnie przetwarzany. Aby uzyskać dostęp do wiadomości, należy poczekać na zakończenie przetwarzania." i jest po herbacie, mailer za Chiny nie odbierze poczty... Wyłączenie wszystkich wtyczek częściowo rozwiązuje ww. problemy, ale tylko do czasu, gdy wtyczki nie zauważą, że są wyłączone, lub ich aktualizacji... Dobra, będzie tych opowieści z mchu i paproci. Przechodząc do konkretów:

1. Jak usunąć już zainstalowane wtyczki? Zaglądałem do profilu, ale katalog z wtyczkami jest pusty a w katalogu Thunderbirda trochę obawiam się grzebać - przydałaby mi się pomoc kogoś obeznanego z tematem i poprowadzenie "za rączkę".
2. Czy istniej jakaś możliwość, żeby zablokować na stałe instalację wtyczek lub wszystkich rozszerzeń w TB?
APC74
 
Posty: 2
Z nami od: 29 grudnia 2009, 15:11

Odp: Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: Grzegorz » 29 grudnia 2009, 17:39

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20091228 Minefield/3.7a1pre

1. Thunderbird 3 po prostu obsługuje firefoksowe wtyczki, możesz je wyłączyć.
2. Nic Ci nie spowalnia startu, wtyczki są aktywowane dopiero, gdy zachodzi taka potrzeba - jeśli dostaniesz e-mail z osadzonym wideo, następnie zezwolisz na pobranie zewnętrznych elementów, dopiero wówczas Thunderbird skorzysta z wtyczki.
3. To nie wtyczki zauważają czy są włączone czy nie tylko Ty wybierasz, które z nich mają być włączone, a które nie. Mam komplet wtyczek (Java, Flash, Silverlight) i w niczym mi to nie przeszkadza, Thunderbird działa poprawnie.
4. Wtyczki możesz usunąć za pomocą stosowanych deinstalatorów, większość wtyczek jest dołączana do programów lub instalowana niezależnie.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: APC74 » 29 grudnia 2009, 20:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.6) Gecko/20091201 Firefox/3.5.6

1. To, że mogę wyłączyć te wtyczki, to ja wiem - ja chcę się ich pozbyć na stałe z TB i żeby już nigdy więcej, pod żadnym pozorem, mi się w TB nie aktywowały.
2. Może z tym spowolnieniem startu przez wtyczki to faktycznie minimalnie przesadziłem ;) ale to przez Javę (a dokładniej jej rozszerzenie QuickStart [LOL], czy jakoś tak, które spowalniało mi Firefoksa) - jak zobaczyłem cholerę we Wtyczkach, to tak jakoś odruchowo pomyślałem o żółwiach, ślimakach itp... ;)
3. No dobra, tylko, że wyłączam np. te 4 wtyczki od Microsoftu a po jakimś czasie one znowu są aktywne...
I skoro to nie wtyczki mi mieszają, to co może być przyczyną wcześniej opisanego przeze mnie komunikatu błędu oraz niemożności ściągnięcia przez Thunderbirda poczty? Komputer świeżo po reinstalacji Windowsa XP (SP3 + WinSPatcher XP + aktualizacje ze strony MS), nie mam żadnych rozszerzeń w Thunderbirdzie i domyślną skórkę (Motyw, znaczy się).
4. Nie mogę ich usunąć za pomocą deinstalatorów, bo to usunie również "powiązane" z tymi wtyczkami kodeki, które mam zainstalowane w Windowsie a których bardzo potrzebuję, że nie wspomnę o tym, że jednak część tych wtyczek przydaje się mi w Firefoksie. Myślałem, że tak samo jak w przypadku Firefoksa, gdzie istnieje możliwość odinstalowania wtyczek ręcznie, bez utraty funkcjonalności powiązanych z tymi wtyczkami windosowych kodeków - tak samo można przeprowadzić "deinstalację ręczną" wtyczek w Thunderbirdzie, zachowując jednocześnie wtyczki Firefoksa (i kodeki w Win).
Z drugiej strony (o ile dobrze Cię zrozumiałem) - gdy usunę (ręcznie) w Firefoksie "dodatki" Microsoftu to te wtyczki znikną również w Thunderbirdzie?
APC74
 
Posty: 2
Z nami od: 29 grudnia 2009, 15:11

Odp: Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: Grzegorz » 30 grudnia 2009, 13:43

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20091228 Minefield/3.7a1pre

Większość wtyczek jest instalowana globalnie w systemie, dzięki czemu działają w Firefoksie, Operze, Chrome i Thunderbirdzie. Możesz spróbować przenieść pliki wtyczek do podkatalogów Mozilla Firefox\plugins oraz Mozilla Thunderbird\plugins, następnie odinstalować je z systemu. Ponadto część mułowatych programów multimedialnych możesz zastąpić lekkimi alternatywami bądź samymi kodekami (Real Alternative, QuickTime Alternative), dzięki którym odtworzysz RM cz QT w MPC lub WMP.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: jarmk » 29 czerwca 2011, 08:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:5.0) Gecko/20100101 Firefox/5.0

Odświeżę troszkę temat, bo też chciałbym wyrzucić z Tb dwie wtyczki. Kiedyś, w starszych wersjach Tb klikało się na wtyczkę, wyskakiwała nazwa pliku/pluginu i wystarczyło ją wyszukać i wyrzucić...
Teraz wyświetlana jest tylko nazwa wtyczki i jej wersja. I tak, ja chcę pozbyć się:
- Shockwave Flash;
- Silverlight Plug-In

Gdzie i pod jaką nazwą tego szukać...?
jarmk
 
Posty: 180
Z nami od: 16 lutego 2007, 09:49
Lokalizacja: Żuławy

Odp: Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: Grzegorz » 29 czerwca 2011, 08:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.18) Gecko/20110614 Firefox/3.6.18

W Dodaj lub usuń programy w Windows XP lub Programy i funkcje w Windows Vista i 7. Wtyczki są instalowane globalnie dla wszystkich programów, które umieją z nich korzystać. Można oczywiście przenieść odpowiednie pliki w odpowiednie miejsce i odinstalować wtyczkę z systemu, ale wówczas będzie działać np. tylko w Firefoksie.

Thunderbird umożliwia wyłączenie dowolnej wtyczki.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: jarmk » 29 czerwca 2011, 09:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:5.0) Gecko/20100101 Firefox/5.0

Tak, to to wszystko wiem...
Chodziło mi raczej o to, że kiedyś jak na przykład poinstalowało mi się mnóstwo wtyczek w Fx i Tb, to patrzałem co to za plugin ".dll", wchodziłem w Program files i dalej do folderu z danym programem i do Tb, potem w Pluginy i wyrzucałem te niepotrzebne...a teraz jest tylko wszędzie nazwa wtyczki, a nie wiadomo konkretnie o jej nazwę pliku ".dll"...
jarmk
 
Posty: 180
Z nami od: 16 lutego 2007, 09:49
Lokalizacja: Żuławy

Odp: Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: Grzegorz » 29 czerwca 2011, 09:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.18) Gecko/20110614 Firefox/3.6.18

Na ogół Thunderbird korzysta z tych samych wtyczek co Firefox, wejdź w about:plugins w przeglądarce i poznasz lokalizacje i nazwy plików wykonalnych wtyczek.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: Mirek » 29 czerwca 2011, 16:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.18) Gecko/20110614 Firefox/3.6.18

1. W Narzędzia -> Opcje... -> Zaawansowane -> Ogólne -> Edytor ustawień... ustaw plugin.expose_full_path na true
2. Następnie otwórz Narzędzia -> Konsola błędów, wklej i wykonaj kod:
Kod: Zaznacz cały
openDialog('about:plugins')

- powinna otworzyć się lista wtyczek wraz z pełnymi ścieżkami do plików (jeśli nie wykonasz pierwszego punktu, to będą tam tylko nazwy plików od wtyczek).
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: jarmk » 29 czerwca 2011, 16:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:5.0) Gecko/20100101 Firefox/5.0

No Mirek w życiu bym nie doszedł do takich "kombinacji".... :D
O to chodziło, wyrzuciłem je sobie - dzięki Panowie...
jarmk
 
Posty: 180
Z nami od: 16 lutego 2007, 09:49
Lokalizacja: Żuławy

Odp: Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: Mirek » 29 czerwca 2011, 17:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.18) Gecko/20110614 Firefox/3.6.18

Można jeszcze po prostu poszukać w pliku pluginreg.dat w katalogu z profilem - ale on jest zdecydowanie mniej przejrzysty, więc pochwaliłem się swoim sposobem :-)
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: lukinhunit » 12 marca 2012, 16:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:10.0.2) Gecko/20100101 Firefox/10.0.2

Witam, mam problem i małe pytanie zarazem, działamy w Firefoxie...Wchodzę w narzędzia -> dodatki -> wtyczki, na górze strony mam zapytanie, Sprawdź czy zainstalowane wtyczki są aktualne?wchodzimy w to i wyświetlają się SZCZEGÓŁY WTYCZKI, STAN, DZIAŁANIE i tu jest sedno sprawy, otóż w czterech z nich liveVDO, winamp application detector, google update, real jukebox NS pod napisem DZIAŁANIE mam SPRAWDŹ z pytajnikiem?Wiem na pewno że wtyczki są włączone więc co powinienem zrobić aby ustawić DZIAŁANIE tak jak w większości wtyczek na AKTUALNA z kciukiem podniesionym w górę? BARDZO PROSZĘ O POMOC?!
Ostatnio zmieniony 12 marca 2012, 19:24 przez lukinhunit, łącznie zmieniany 4 razy
lukinhunit
 
Posty: 3
Z nami od: 12 marca 2012, 16:29

Odp: Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: dexter » 12 marca 2012, 16:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:13.0) Gecko/20120311 Firefox/13.0a1

Zdaje się, że dostawcy tych wtyczek nie dostarczają informacji o aktualności, więc sprawdzić możesz tylko ręcznie.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Niechciane wtyczki - jak usunąć?

Postautor: lukinhunit » 12 marca 2012, 17:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:10.0.2) Gecko/20100101 Firefox/10.0.2

Czyli muszę szukać w wyszukiwarce najnowszych wtyczek, bo tam mnie przekierowuje po kliknięciu SPRAWDŹ? A skąd przykładowo mam wiedzieć kiedy wyjdzie nowsza wersja wtyczki i z jakiej strony przede wszystkim pobrać takową, czy wszystko muszę sprawdzać ręcznie? W przypadku wtyczek z działaniem -> AKTUALNA, gdy już się "zestarzeją" same mnie odsyłają do strony z najnowszym produktem :)
lukinhunit
 
Posty: 3
Z nami od: 12 marca 2012, 16:29


Wróć do Rozszerzenia dla Thunderbirda

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: