MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

syncML w mozilli

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

syncML w mozilli

Postautor: Express » 22 października 2010, 11:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.2.11) Gecko/20101013 Ubuntu/10.10 (maverick) Firefox/3.6.11

Czy jest jakiś sposób na efektywne użycie SyncML w thunderbirdzie+lightning?
Chciałbym synchronizować sobie telefon z Tb - przez bluetooth i pod linuksem (ubuntu póki co)
http://www.topologilinux.com/syncml/ jest stare i nie działa z nowym TB nawet po grzebaniu w wersjach w install.rdf.

Gdzieś się doczytałem, że SyncML w Tb jest -ale jak go użyć?

Telefon to Nokia C6, bez problemu udało mi się ją zsynchronizować z evolution (syncevolution, genesis - wszystko robi samo, w zasadzie nic nie musiałem ręcznie ustawiać). Pewnym rozwiązaniem byłoby synchronizowanie Tb z evolution, ale:
Przy poprzednim telefonie synchronizację z evo miałem zrobioną ręcznie, z commandline. Gdyby udało się tak samo zwalczyć tb-evo to sprawa byłaby z głowy. Teraz jednak opensync tak się zmieniło, że nie udało mi się go skonfigurować dla nowego telefonu. Genesis (chyba) nie daje mi możliwości podejrzenia commandline, więc tak czy inaczej byłoby to kilka ruchów. A tego chciałbym uniknąć.

Nie interesują mnie rozwiązania z użyciem zewnętrznych serwerów - myślę ew. o postawieniu czegoś takiego na własnym serwerze, ale na pewno nie teraz, bo serwer szykuje się do przebudowy.
Tym bardziej nie chcę protez typu Nokia PC Suite pod wine.
Express
 
Posty: 115
Z nami od: 04 czerwca 2003, 17:13

Odp: syncML w mozilli

Postautor: Grzegorz » 22 października 2010, 17:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.11) Gecko/20101012 Firefox/3.6.11

Express pisze:Czy jest jakiś sposób na efektywne użycie SyncML w thunderbirdzie+lightning? (...) Nie interesują mnie rozwiązania z użyciem zewnętrznych serwerów (...) Tym bardziej nie chcę protez (...) wine.

Bardzo ograniczyłeś sobie możliwości, a nie podałeś żadnych argumentów za odrzuceniem udziału pośredników synchronizacji...

Ja sobie synchronizuję kontakty i kalendarz z Google, a te mam podpięte równolegle w telefonie. I to jest najprostsze rozwiązanie i działa prawie z każdym telefonem. Można też skorzystać z bramek do synchronizacji, np. ScheduleWorld, Funambol Sync Client for Mozilla Thunderbird lub Memotoo.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: syncML w mozilli

Postautor: Express » 22 października 2010, 19:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.2.11) Gecko/20101013 Ubuntu/10.10 (maverick) Firefox/3.6.11

Powodów jest kilka.
1) swoje rzeczy lubię mieć u siebie (sądząc po twojej sygnaturce, powinieneś to rozumieć) - dlatego ewentualnie biorę pod uwagę w przyszłości własny serwer synchronizujący (jeśli dobrze doczytałem, to m.in funambol jest do użycia.
2) wiem, że ceny spadły, ale przesył danych wciąż kosztuje (sam się zdziwiłem - ostatnio poszło ok 70 zł za dwukrotne sprawdzenie poczty na WP - albo mnie operator oszukał, albo nie wiem).
3) kiedy synchronizuję sobie lokalnie to mam wszystko od razu.
4) u mnie zdarza się, że internet pada - i co wtedy?

Teoretycznie moje wymagania nie powinny ograniczać. Synchronizować da się prawie wszystko z prawie wszystkim, ale akurat moja konfiguracja jest wyjątkowo trudna: evolution ma spore możliwości, windows ma programy od producentów... a mozilla pod linuksem leży i kwiczy...

Nie wymagam nie wiadomo czego - skoro działa lokalna synchronizacja w wielu przypdakach, tzn, że zapotrzebowanie jest. Szkda, że w przypadku mojej ulubionej mozilli jest tak kiepsko.
Wygląda że będę musiał zastosować dość wykręcony sposób. telefon synchronizować z evolution, tenże program z moim serwerem i dopiero zwrotnie serwer z thunderbirdem na maszynie, przez którą już raz moje dane przeszły.


A z podanych przez ciebie przykładów - szukałem i sprawdzałem.
Jeden przestarzały przykład sam podałem, plugin funambol jest do tb 2.*, beta się nie instaluje z komunikatem "Element Funambol Mozilla Sync Client 1.0b3 nie mógł zostać zainstalowany, ponieważ nie jest kompatybilny z programem Thunderbird 3.1.5."
Ruszył po grzebaniu w install.rdf, ale nie można zakładać, że to stabilne rozwiązanie. Memotoo korzysta z tego samego pluginu, SW ma własny, chyba działa, ale tylko z ich serwerem.
Express
 
Posty: 115
Z nami od: 04 czerwca 2003, 17:13

Odp: syncML w mozilli

Postautor: Gość » 27 października 2010, 14:54

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; InfoPath.2; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 1.1.4322; MS-RTC LM 8; .NET CLR 3.0.30618)

Hmmm... byc może jest sposób, choć jeszcze kulejący
http://www.mail-archive.com/syncevoluti ... 01437.html
Wymaga użycia wspomnianego rozszerzenia funambol. Jak będę miał w domu czas to przetestuję
Fakt, kiedy czytałem o syncevolution to było tam coś o wbudowanym serwerze, ale takie rozwiązanie nie przyszło mi do głowy...
Jak mi się uda, albo nie, to coś tu skrobnę.
Gość
 


Wróć do Rozszerzenia dla Thunderbirda

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: