MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

filtr i edycja przychodzacej poczty

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

filtr i edycja przychodzacej poczty

Postautor: unevery » 23 lutego 2011, 22:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US) AppleWebKit/534.13 (KHTML, like Gecko) Chrome/9.0.597.98 Safari/534.13

Witam,

Czy istnieje jakis dodatek ktory umozliwia automatyczne edytowanie przychodzacej poczty? Sytuacja jest taka, ze zawsze otrzymuje wiadomosci w tym samym formacie, ale musze drukowac tylko czesc z nich. Chodzi o to by skrypt mogl wyciac niepotrzebne mi dane i/lub ewentualnie zaminic je na inne.

Jesli znacie jakis program pocztowy ktory tak robi, to bardzo prosilbym by sie podzielic ta wiedza.

Z gory dzieki
unevery
 

Odp: filtr i edycja przychodzacej poczty

Postautor: Grzegorz » 24 lutego 2011, 17:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13

Na forum była już poruszana kwestia automatycznego drukowania wszystkich lub wybranych wiadomości, poszukaj informacji na ten temat. Co do automatycznego edytowania wiadomości, to wątpię by takie rozwiązanie istniało, ale gdybyś coś znalazł to daj znać.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: filtr i edycja przychodzacej poczty

Postautor: Gość » 26 lutego 2011, 21:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US) AppleWebKit/534.13 (KHTML, like Gecko) Chrome/9.0.597.98 Safari/534.13

Niestety, ale automatyczne drukowanie nie rozwiazuje mojego problemu. Musze najpierw troche "obrobic" maile zanim je wydrukuje. Nic to, taki dodatek to mocno dedykowana rzecz, pewnie zbyt dobra zeby udostepniac ja za free.

Bede szukal i jesli znajde dam znac. Dzieki za odpowiedz.
Gość
 

Odp: filtr i edycja przychodzacej poczty

Postautor: Mirek » 26 lutego 2011, 22:42

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13

Może uda Ci się zrobić coś z pomocą dodatku FiltaQuilla, odwiedź też jego stronę domową: http://mesquilla.com/extensions/filtaquilla/
Rozszerzenie dodaje do akcji w filtrze wiadomości m.in. edycję treści wiadomości przy pomocą JavaScriptu.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: filtr i edycja przychodzacej poczty

Postautor: Gość » 01 marca 2011, 23:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US) AppleWebKit/534.13 (KHTML, like Gecko) Chrome/9.0.597.98 Safari/534.13

Dzieki Mirku, okazalo sie ze dodatek FiltaQuilla mam zaistalowany, ale do konca nie wiedzialem jak sie go uzywa. Zdaje sie ze teraz wystarczy mi tylko przypomniec sobie (czytaj bardziej nauczyc sie) podstaw javy i zrobic ten skrypt.

Mam narzedzie, wiec jestem zadowolony. Dziekuje raz jeszcze.
Gość
 

Odp: filtr i edycja przychodzacej poczty

Postautor: Mirek » 02 marca 2011, 03:31

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13

Pamiętaj tylko, że Javascript to coś innego niż Java (piszę o tym, żebyś się przypadkiem nie nauczył nie tego języka).
Jeśli uda Ci się coś napisać, to pochwal się.

Sprawdziłem sobie przykład z edycją tematu - i zadziałał (http://mesquilla.com/extensions/filtaquilla/, http://mesquilla.com/2010/05/20/javascript-custom-filter-action-in-new-filtaquilla/).
Tylko niestety, ale jakoś nie widzę bezpośredniego dostępu do ciała/treści wiadomości - więc jedyne co mi przychodzi do głowy, to:
* wczytać wiadomość do zmiennej tekstowej
* przerobić (ewentualnie sparsować do DOM i przerobić)
* usunąć starą wiadomość
* zapisać przerobioną wiadomość
* jeśli po takiej przeróbce filtr wiadomości "zgubi ją" i nie będzie chciał np. przesłać jej dalej, to trzeba będzie to zrobić z poziomu skryptu JS - choć jeśli uda się jakoś zachować lub podmienić adres URI wiadomości, to chyba nie powinno być tego problemu.

Wczytanie wiadomości masz opisane mniej więcej tu: http://www.simon-cozens.org/node/1555 [EN]
Zapisanie (i wczytanie) znajdziesz w kodzie rozszerzenia: TB Header Tools Extension (jest tam też link dla Tb 3.*)
Jak znaleźć URI wiadomości dowiesz się z kodu FiltaQuilla - szukaj drukowania wiadomości.

Ale może się mylę - i jest jakiś inny sposób. Możesz też spytać o to na forum FiltaQuilla.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: filtr i edycja przychodzacej poczty

Postautor: Gość » 02 marca 2011, 20:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US) AppleWebKit/534.13 (KHTML, like Gecko) Chrome/9.0.597.98 Safari/534.13

Mirek - jestes wodzem! wyczules mnie na odleglosc, pewnie ze probowalem cos sklecic w javie... Widze, ze nie bez powodu jestes moderatorem.

Dzieki wielkie za wszystkie linki i uwagi, zaraz zabieram sie do czytania i oczywisce jak uda mi sie cos wyprodukowac to napisze.

Pozdrawiam
Piotrek
Gość
 


Wróć do Rozszerzenia dla Thunderbirda

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: