MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Wtyczka wykrywająca wielu adresatów

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Wtyczka wykrywająca wielu adresatów

Postautor: rusure » 18 września 2015, 09:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:40.0) Gecko/20100101 Firefox/40.0

Witam,

szukałem i nie znalazłem wtyczki, która pozawalałaby na wykrycie wiadomości przychodzącej z więcej niż jednym adresem w polu "Do".
Inaczej mówiąc, gdy ktoś wysyła do mnie spam i w polu "Do" nie wybierze "Ukryci adresaci" wówczas w wiadomości, którą odczytuję pojawia się np. 950 adresów odbiorców. Potrzebuję takiej wtyczki, żeby skuteczniej filtrować niechciane wiadomości.
Czy wiadomo Wam coś o takim pluginie lub innym rozwiązaniu?
rusure
 
Posty: 2
Z nami od: 18 września 2015, 09:05

Odp: Wtyczka wykrywająca wielu adresatów

Postautor: Mirek » 21 września 2015, 22:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:40.0) Gecko/20100101 Firefox/40.0

Dodatku nie znam (choć też nie szukałem) - ale może wystarczy filtrowanie wiadomości zawierających przecinek w polu "Do" - albo ciut precyzyjniej - przecinek i spację. Jedyny problem byłby w przypadku, gdyby ktoś w nazwie kontaktu do Ciebie zawarł taką sekwencję - np.:
"Znajomy, któremu wysyłam śmieszne obrazki" <twoj-adres@mailowyyyyy.pl>

- ale raczej b. rzadko coś takiego się zdarza - o ile owy przecinek z pojedynczym odstępem nie jest częścią np. nazwy Twojej firmy.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37

Odp: Wtyczka wykrywająca wielu adresatów

Postautor: rusure » 26 września 2015, 13:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:40.0) Gecko/20100101 Firefox/40.0

Witaj,

dziękuję za sugestie. "Narzędzia"==>"Filtrowanie wiadomości" ustawiłem filtry dla "ręcznego uruchamiania" oraz "pobierania poczty: (po filtrowaniu niechcianych)": spełniony dowolny z warunków "Adresat lub Adresat kopii" oraz "Od, Do, Kopia, Ukryta Kopia" na wartości ", " (przecinek+spacja), z przeniesieniem do wybranego folderu. Zobaczymy jak śmiga.

Jedyny problem jest taki, że trzeba to ustawiać oddzielnie dla każdego konta e-mail (przy wielu kontach jest to kłopotliwe). Czy jest jakiś sposób na zastosowanie takiego filtra do wszystkich kont?
rusure
 
Posty: 2
Z nami od: 18 września 2015, 09:05

Odp: Wtyczka wykrywająca wielu adresatów

Postautor: Mirek » 04 października 2015, 11:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:41.0) Gecko/20100101 Firefox/41.0

Chyba nie ma. Jedyne co przychodzi mi do głowy jako ułatwienie, to skorzystanie z dodatku do eksportowania i importowania filtrów lub napisanie prostego skryptu, który dopisze regułę do wszystkich plików msgFilterRules.dat.
W wynikach wyszukiwania jeszcze widzę coś takiego: https://addons.mozilla.org/pl/thunderbi ... rtfilters/ - co wg opisu mogłoby pomóc, ale nie wiem, czy się nada w tym przypadku.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37


Wróć do Rozszerzenia dla Thunderbirda

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], KLAPEK

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: