MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Wysrodkowywanie i justowanie

Jak tworzyć strony WWW zgodnie ze standardami

Moderator: Pomocy?!

Wysrodkowywanie i justowanie

Postautor: jacki15 » 19 marca 2008, 14:52

Przeglądarka: Opera/9.10 (Windows NT 5.1; U; pl)

Witam!

Moj problem polega na tym, ze nie wiem jak wysrodkowac strone, otoz jezeli jest rozdzielczosc 1024x768, to strona jest wyswietlana prawidlowo, a jezeli strona jest wlaczona na komputerze o rozdzielczosci np 1280x1024, to zawartosc strony znajduje sie po lewej stronie, a nie na srodku, tak jakbym chcial. Oto jest moja strona --> http://www.jacki.cba.pl. Innym problemem, ktory mnie irytuje to jest to, ze jak mam jakis tekst w tabeli rowniez na tej stronie, to nie potrafie go wyjustowac, moge go tylko wyrownac do lewej, prawej lub wysrodkowac. Np --> http://www.jacki.cba.pl/nissan.htm

Dzieki za pomoc. Pozdrawiam jacki15
jacki15
 
Posty: 2
Z nami od: 19 marca 2008, 14:48

Postautor: rumsztyk » 19 marca 2008, 17:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9b4) Gecko/2008030714 Firefox/3.0b4

już dawno nie widziałem strony która nie miała by ani grama stylu - we współczesnym sensie znaczenia tego słowa. Błąd goni błąd a w tym biegu uciekają przed resztą błędów.
Część meta w head część nie.
Center (nie powinno się go już używać) jako element tabeli która jest zamknięta w liście definicji
itd., itp.
Zajrzyj w źródło ramki przeznaczonej do wyświetlania reklam i zobacz jak to wygląda - bardziej przypomina stronę www.
Chyba musisz zacząć jeszcze raz...
rumsztyk
 

Postautor: Tomek » 19 marca 2008, 17:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9b4) Gecko/2008031317 Firefox/3.0b4

Twój problem polega na kilku rzeczach:
1. Nie chciało ci się przed zadaniem pytania zerknąć do tematu który jest na forum, nawet na tej samej stronie: Wyśrodkowanie strony - wypróbowane wszystkie sposoby POMOCY!
2. Masz dość dużo błędów na stronie. Popraw je wszystkie i dopiero wtedy zgłaszaj problem ze stroną
3. Przydałoby się troszkę poczytać o tym że tabelki są głupie - a w tym konkretnym przypadku to już jakaś paranoja...
4. proponuję też poczytać troszkę linków z tego wątku: Jak wykonać stronę internetową?. Następnie zaorać i od nowa napisać. Albo znaleźć inne hobby.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: jacki15 » 19 marca 2008, 17:30

Przeglądarka: Opera/9.10 (Windows NT 5.1; U; pl)

poslucham waszych rad i zaczne strone pisac od nowa, bo faktycznie bledow na nie jest pelno, bede sie staral juz takich nie popelniac ;]
jacki15
 
Posty: 2
Z nami od: 19 marca 2008, 14:48


Wróć do Tworzenie stron WWW

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: