MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Mam troche pytan, prosze o odpowiedz.

Jak tworzyć strony WWW zgodnie ze standardami

Moderator: Pomocy?!

Mam troche pytan, prosze o odpowiedz.

Postautor: wojtus2000 » 11 kwietnia 2008, 18:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.13) Gecko/20080311 Firefox/2.0.0.13

Tak jak w temacie, mam kilka pytan zwiazanych z HTML i PHP.

1. Czy zeby wstawic jeden maleńki skrypt PHP na stronie zrobionej w HTMLu, musze stronie zapisac jakos np. index.php, czy nie jest to konieczne? Bo czytalem ze HTML mozna uzywac w plikach PHP ale nie wiem czy mozna w druga strone.

2. Mam na stronie w tabelce wykaz uslug remontowych i ich cene, czy jest mozliowsc np. na dole strony zrobienia kalkulatora? Chodzi mi o ze np. potencjalny klient wchodzi na strone, wybiera np. malowanie pokoju ktore kosztuje 5zł/m2 wpisuje ze ma do pomalowania 10m2, potem dodaje cos jeszcze i na koncu wychodzi suma ile mniej wiecej bedzie musial za wszystko zaplacic.

3. Trzecie i chyba ostatnie pytanie, na stronie mam rowniez wykaz materialow, wpisanych w normalna tabelke, czy jest mozliwosc zrobienia na stronie wyszukiwarki?? Bo wiem ze wyszukiwarke mozna zrobic jesli sie ma produkty w bazie danych MySQL, ale narazie sie w to nie bawie. Jesli jest taka mozliwosc prosil by, o jakas mala pomoc, w wykorzystaniu tej mozliowsci.
wojtus2000
 

Postautor: rumsztyk » 12 kwietnia 2008, 12:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9b5) Gecko/2008032620 Firefox/3.0b5

1. zależy od ustawień Twojego serwera
2. poszukaj w sieci jest tyle rozwiązań ile webmasterów
3. albo wstawiasz google było parę wątków temu albo netsprint, niektórzy dostawcy hostingu udostępniają proste skrypty obsługujące hostingowany serwis przykład
Może po prostu zastanów się nad gotowym CMS, wordpress, joomla, mambo itp...
rumsztyk
 

Postautor: biedron » 13 kwietnia 2008, 11:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.13) Gecko/20080311 Firefox/2.0.0.13;MEGAUPLOAD 1.0

jeśli chodzi o pierwsze, to musi być plik o rozszerzeniu .php gdyż inaczej serwer źle zinterpretuje plik i przerzuci cały skrypt php jako tekst..
biedron
 

Postautor: Karolaq » 19 kwietnia 2008, 23:51

Przeglądarka: Opera/9.50 (X11; Linux i686; U; en)

biedron pisze:jeśli chodzi o pierwsze, to musi być plik o rozszerzeniu .php gdyż inaczej serwer źle zinterpretuje plik i przerzuci cały skrypt php jako tekst..
Nie-e. Zależy od ustawień serwera.
Karolaq
 
Posty: 22
Z nami od: 24 czerwca 2007, 21:23


Wróć do Tworzenie stron WWW

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: