MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

[html] Linki wewnętrzne - problem z Firefoxem

Jak tworzyć strony WWW zgodnie ze standardami

Moderator: Pomocy?!

[html] Linki wewnętrzne - problem z Firefoxem

Postautor: AleksanderFidyk » 03 stycznia 2009, 23:05

Przeglądarka: Opera/9.62 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.1.1

Czasem trzeba zrobić link odsyłający do "wnętrza" innej strony typu

[strona.html]#[miejsce-na stronie]

Po kliknięciu na taki link nowa strona powinna otworzyć się we wskazanym miejscu.

Problem mój na tym polega, że działa mi to ustrojstwo w IE i w Operze a w Firefoxie - nie bardzo.

Co to znaczy "nie bardzo". Otóż niektóre linki działają tak jak powinny, a inne nie. Nie znaczy to, że nie działają w ogóle, np. są błędnie wpisane. Gdy jest błąd we wpisie, wtedy [strona.html] otwiera się po prostu na samej górze, tak jakby linku nie było. A u mnie dzieje się w niektórych wypadkach odwrotnie: strona otwiera się maksymalnie na końcu (mimo że wskazane miejsce znajduje się wcześniej). Mówiąc swobodnie - dotyczy to linków odsyłających do miejsc położonych w drugiej połówce strony (no może 1/3).

Podkreślam że IE i Opera nie mają z tymi linkami najmniejszych problemów, a Firefox 3.0.5 - wyświetla dół strony.

Nie mam pojęcia, o co tu chodzi.
AleksanderFidyk
 
Posty: 2
Z nami od: 03 stycznia 2009, 21:43

Postautor: Gość » 04 stycznia 2009, 13:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.8.1.20) Gecko/20081217 Firefox/2.0.0.20

moze standardy w3 nie sa wlasciwe dla danej metody "odsyłania"?
moze masz standard xhtml a odsyłacze robisz na zasadzie
Kod: Zaznacz cały
name="identyfikator"

a wlasciwe jest
Kod: Zaznacz cały
id="identyfikator"


moze przyklad takiego zlego dzialania podaj (www)
Gość
 

Postautor: AleksanderFidyk » 04 stycznia 2009, 15:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5 (.NET CLR 3.5.30729)

Anonymous pisze:a wlasciwe jest


To już sprawdziłem.

A teraz kolejna zagwozdka. Przesłałem stronę na serwer - i na serwerze wszystko DZIAŁA PRAWIDŁOWO! Natomiast na komputerze dalej linki położone tak plus minus w drugiej połowie strony działają źle - tak jak to wcześniej opisałem - zamiast ustawić stronę na poziomie żądanego miejsca, przesuwają ją aż do samego końca.

O co chodzi???
AleksanderFidyk
 
Posty: 2
Z nami od: 03 stycznia 2009, 21:43

Postautor: dexter » 05 stycznia 2009, 09:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.2a1pre) Gecko/20081230 Minefield/3.2a1pre

Podaj przykład strony lub kod.
dexter
Moderator
 
Posty: 8327
Z nami od: 02 października 2004, 21:30


Wróć do Tworzenie stron WWW

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dzi4d3k, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: