MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

[javascript] Przekierowanie w przypadku braku celu

Jak tworzyć strony WWW zgodnie ze standardami

Moderator: Pomocy?!

[javascript] Przekierowanie w przypadku braku celu

Postautor: Mateusz SSJ8 » 03 września 2009, 16:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2

Pracuję na protokole FILE. Mam otwartą stronę "index.html". Ma ona 3 ramki. Nie ma z tym bałaganu, jeśli zrobi się to wystarczająco umiejętnie, ale mniejsza z tym.
*Ramka górna ("list") korzysta z pliku "ready.html", który jest w katalogu nadrzędnym.
*Ramka boczna ("major") zawiera to samo, co "list"
*Ramka główna ("minor") korzysta z pliku "heroes.html"
Wszystkie pliki istnieją.

Gdy kliknę na link "Mateusz SSJ8" w "minor", to "list" przekieruje do "list.html" znajdującego się w tym samym katalogu, co "index.html", "major" wyświetli "options.html" znajdującego się w tym samym miejscu, a "minor" zacznie wyświetlać "index.html?hero=mateusz+ssj8".

Gdy potem kliknę na link "Mario Mario" w "list", to przekierowanie idzie tylko w "minor" na "index.html?hero=mario+mario". Ten plik jako jedyny nie istnieje.

Jak zrobić, żeby w przypadku próby przekierowania na martwy link czytelnik został przekierowany na inną stronę, niż normalnie link prowadził (ale nie na stronę błędu). Oczywiście, że zostanie powiadomiony o tej konieczności.

Potrzebuję tylko funkcji pozwalającej wykrywać, czy plik, do którego następuje przekierowanie, istnieje. Z resztą roboty już sam sobie poradzę.

PS. W oczekiwaniu na odpowiedź szukam dalej. Nie oznacza to, oczywiście, że nie zajrzę.
Mateusz SSJ8
 

Postautor: Tomek » 03 września 2009, 17:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.2) Gecko/20090803 Ubuntu/9.04 (jaunty) Firefox/3.5.1

Nie do końca rozumiem o co chodzi...
Ale przecież możesz przewidzieć takie przekierowanie i stworzyć odpowiednią stronę. Następnie kazać się jej automatycznie przekierować na inną. Podstawy html i sekcji meta.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

[javascript] Przekierowanie w przypadku braku celu

Postautor: Mateusz SSJ8 » 03 września 2009, 17:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2

Przed chwilą zauważyłem coś takiego:

w funkcji przekierowującej do celu jest:
parent.minor.location.href = link1
parent.minor.onerror = Redirect(parent.minor, altlink1, altlink2)


funkcja Reditect wymaga frame, link1 i link2. Jej kod to
frame.location.href = link1
frame.onerror = frame.location.href = link2

Tutaj jednak pojawia pojawia się błąd, bo jeśli "link1" nie istnieje, to zamiast przekierować najpierw do "altlink1" i dopiero przy błędzie przy nim "altlink2", to od razu przechodzi do "altlink2".

Tomasiek. Mam nadzieję, że ty i reszta forum znajdziecie alternatywę dla twojej rady, kiedy ja w międzyczasie ją wypróbuję.
Mateusz SSJ8
 

Postautor: Tomek » 03 września 2009, 19:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.2) Gecko/20090803 Ubuntu/9.04 (jaunty) Firefox/3.5.1

Z tego co wiem piszesz jakąś instrukcję czy coś takiego.
Czy nie lepiej zrobić to w pdf lub w chm?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

[javascript] Przekierowanie w przypadku braku celu

Postautor: Mateusz SSJ8 » 04 września 2009, 07:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2

Przepraszam. Zapomniałem powiedzieć. Zmieniłem system operacyjny. Windows XP Proffessional na Ubuntu Linux. I nie wiem, czy pliki CHM ją obsługiwane przez przeglądarkę, a nie każdy ma program do przeglądania plików PDF, więc robię instrukcję tak, żeby działała w przeglądarce internetowej, jak to było z instrukcją dołączoną przez Reality Pump do "Heli Heroes". Każdy, kto ma przeglądarkę internetową, nie ma znaczenia, czy MSIE, czy Firefox, powinien odczytać instrukcję. Nawet, jeśli MSIE nie obsłuży strony instrukcji wystarczająco dobrze.

Swoją drogą jak automatycznie przekierować ramkę po jakimś czasie, bo na stronie przekierowującej dałem link o treści "Nie klikaj, jeśli chętnie poczekasz", a autoprzekierowanie mi nie działa jeszcze.
Mateusz SSJ8
 

Postautor: Tomek » 04 września 2009, 07:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.2) Gecko/20090729 Firefox/3.5.2

Każdy ma program do obsługi PDF - to jest standard - wszelkie dokumenty są rozprowadzane w tym formacie (wejdź sobie np. na stronę sejmu) - więcej osób ma czytnik PDF niż sprawną przeglądarkę. Co więcej - możesz przecież wraz z instrukcją dystrybuować jakiś wolny czytnik pdf. I masz gwarancję że każdy jednakowo to zobaczy. Co w przypadku dziwnej strony może być problemem. Co więcej - dobrze zrobiony pdf można fajnie wydrukować. Co w przypadku instrukcji jest chyba dość ważne.
Przekierowanie:
http://www.kurshtml.boo.pl/html/automat ... ,body.html
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Grzegorz » 04 września 2009, 08:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090902 Ubuntu/9.10 (karmic) Firefox/3.5.3

CHM działają w Linuksach, potrzeby jest program do obsługi lub dodatek do Firefoksa. Mimo to PDF to najlepsze rozwiązanie.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33


Wróć do Tworzenie stron WWW

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: