MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

[html/css]body i position: absolute

Jak tworzyć strony WWW zgodnie ze standardami

Moderator: Pomocy?!

[html/css]body i position: absolute

Postautor: aneczka-ja » 01 października 2009, 18:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3 (.NET CLR 3.5.30729)

Witam
Mam następujący problem:
Na samym dole strony muszę umieścić obiekt który będzie zawsze na dole okna przeglądarki niezależnie od przesuwania suwakiem (tak jak np pasek w Facebooku).
Nigdzie jako tako problemu nie mam. Użyłam position: fixed a na body margin-bottom: 21px i wszędzie jako tako działa.
Szkopuł w tym, że html strony będzie się zmieniał a ja nie mogę na niego wpływać w żaden inny sposób jak dodając jeden arkusz css i przed </body> kawałek kodu html - nie mogę nic zmieniać czy usuwać, a html może być różny.
Problem pojawia się w chwili gdy użytkownik w głównym divie da position: absolute który sprawia że div ten "wyskakuje" z body i mój myk z margin-bottom przestaję działać i ostatnie 21px szablonu użytkownika ukrywa się pod tym elementem.
Nie wiem jak rozwiązać ten problem by jednak cała zwartość strony "podskoczyła" o te 21px i obiekt jej nie zasłaniał.
Ingerować w ten html użytkownika nie mogę, a nazwy tych div mogą być tak różne że nie warto bawić się w próbę ich zgadywania.
Macie może jakieś pomysły bo od kilku dni się głowie i już mi się skończyły :(
aneczka-ja
 
Posty: 2
Z nami od: 15 listopada 2006, 13:19

Re: [html/css]body i position: absolute

Postautor: Grzegorz » 01 października 2009, 20:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

A gdybyś ustalił warstwy? Dodaj z-index do poszczególnych divów, dzięki czemu ten na dole będzie mógł być wyświetlany "zawsze na górze".
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33


Wróć do Tworzenie stron WWW

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: