MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

[CSS] Zogniskowanie linku do kliknięcia na następny

Jak tworzyć strony WWW zgodnie ze standardami

Moderator: Pomocy?!

[CSS] Zogniskowanie linku do kliknięcia na następny

Postautor: Mateusz SSJ8 » 19 marca 2010, 16:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Otóż mam problem z CSS. Oto, co chcę zrobić:
+ gdy kliknę na pewien link w ramce, zmieni on wygląd na taki, jaki ustawiłem w ogniskowaniu
+ gdy kliknę na inny link w tej samej ramce, to ostatni zogniskowany wróci do stanu wyjściowego.
+ gdy kliknę na link na tej samej stronie, ale w innej jej ramce, to poprzedni zostanie, jaki jest.
Czy jest taka możliwość?
Mateusz SSJ8
 

Odp: [CSS] Zogniskowanie linku do kliknięcia na następny

Postautor: Tomek » 19 marca 2010, 17:05

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.2) Gecko/20100207 Firefox/3.6

a:hover, a:focus, a:active - jako lektura na noc
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: [CSS] Zogniskowanie linku do kliknięcia na następny

Postautor: Mateusz SSJ8 » 19 marca 2010, 17:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

No, dobra. Powiem jeszcze raz. Powoli.

Na jednej stronie mam dwie ramki (element IFRAME). W jednej są linki do podstron. Druga jest pusta. Kolory linków to zielony (niezaznaczony), żółty (zaznaczony, ale nie zogniskowany) i czerwony (zogniskowany). W pierwszej ramce są linki.
+jeśli kliknę na linku w pierwszej ramce, to w drugiej otworzy się strona, do której link odsyłał, a kliknięty przeze mnie link zmieni kolor na czerwony i będzie go trzymał nawet, jak z niego zjadę. Jeśli strona w drugiej ramce ma linki i ramkę (#3), to po kliknięciu na którykolwiek link w drugiej ramce w ramce #3 pojawi sie strona, do której link w ramce #2 odsyłał, i ten link zmieni kolor na czerwony, ale ostatni kliknięty link w ramce #1 pozostanie nadal czerwony.
+jeśli kliknę na inny link z ramki #1 po uprzednim kliknięciu na inny z tej samej ramki, to poprzednio kliknięty przeze mnie link z tej ramki zmieni kolor ma zielony, zostawiając czerwony dla właśnie klikniętego, co nie stanie się, jeśli nowo kliknięty link znajdował się poza jego ramką.

Chodzi mi o to, czy trzeba to zrobić w javascript, czy można bez?
Mateusz SSJ8
 

Odp: [CSS] Zogniskowanie linku do kliknięcia na następny

Postautor: Gość » 05 kwietnia 2010, 19:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.3) Gecko/20100401 Firefox/3.6.3 (.NET CLR 3.5.30729)

Ramki? Ale archaiczny mechanizm!
Gość
 

Odp: [CSS] Zogniskowanie linku do kliknięcia na następny

Postautor: Tomek » 06 kwietnia 2010, 06:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.2) Gecko/20100316 Firefox/3.6.2

@Gość - Mateusz słynie z tego typu rozwiązań, jak też z tekstów "o wyższości pisania stron www w Word" i "o różnych poziomach IE".
@Mateusz - odpowiednia zabawa za pomocą hover, active, focus + ewentualnie leki js powinien pomóc.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: [CSS] Zogniskowanie linku do kliknięcia na następny

Postautor: Mateusz SSJ8 » 08 lipca 2010, 07:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.9.2.6) Gecko/20100625 Firefox/3.6.6

W samym CSS to niemożliwe i już to wiem. Ale wystarczy dodać do tego odpowiedni javascript i już działa. Nawet znalazłem sposób, by dać skórkę na stronę i od niej uzależnić wygląd elementu. Każdemu daję z góry określoną klasę. W przypadku linków mających się zmieniać, używam funkcji javascript "focusLink(index,class1,class2)" gdzie index to numer obiektu, class1 to klasa, na którą zmieni się klasa tego elementu, a class2 to klasa, na którą zmienią się klasy w pozostałych elementach.

<OFFTOP>
Pewnie już wszyscy wiedzą, ale w HTML 5 można Microsoftowy element <bgsound></bgsound> zastąpić elementem <audio></audio> lub <video></video>, co daje możliwość włączenia muzyki, czego w przypadku BGSOUND nie ma.
http://www.mediafire.com/imgbnc.php/c32951bd7a0bf58f6a095dbfe290be486g.jpg
</OFFTOP>
Mateusz SSJ8
 


Wróć do Tworzenie stron WWW

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: