MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

[css] Problem z pozycjonowaniem absolutnym.

Jak tworzyć strony WWW zgodnie ze standardami

Moderator: Pomocy?!

[css] Problem z pozycjonowaniem absolutnym.

Postautor: athantor » 19 grudnia 2003, 18:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.6b) Gecko/20031218 Firebird/0.7+ (athantor)

Witam.

Jest takie coś. I mam problem z pozycjonowaniem tego "wyskakującego menu" w pionowym menu, a dokładniej z różnicą w wyświetlaniu między firebirdem a operą.

Ten pierwszy pozycjonuje popupa względem punktu 0,0 okna przeglądarki, a opera względem punktu 0,0 relatywnie pozycjonowanej tabeli z której jest zbudowane pionowe menu.

I teraz pytanie: która przeglądarka renderuje poprawnie? Wg. mnie opera:

CSS2 pisze:Although the parent outer box is not actually offset, setting its 'position' property to 'relative' means that its box may serve as the containing block for positioned descendants.
:-?
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2004, 20:59 przez athantor, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek Obrazek
athantor
 
Posty: 911
Z nami od: 24 grudnia 2002, 15:22
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gość » 19 grudnia 2003, 20:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.5) Gecko/20031021

Gdzie jest problem w stronie, do której link podałeś? Wszystko mi tam (IMO) dobrze działa.

Jeśli ustalisz pozycjonowanie nadrzędnege elementu, to element podrzędny będzie pozycjonowany względem niego, jeśli nie ustalisz, to wtedy element jest pozycjonowany względem okna przeglądarki.
Gość
 

Postautor: athantor » 20 grudnia 2003, 00:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.7a) Gecko/20031219 Firebird/0.7+ (athantor)

Anonymous pisze:Gdzie jest problem w stronie, do której link podałeś? Wszystko mi tam (IMO) dobrze działa.


Firebird vs. Opera.

Gdy zapodam
Kod: Zaznacz cały
top: 0;
left: 0;


dla menu, to Fbird wyświetla je w lewym_górnym rogu przeglądarki, a opera w lewym_górnym rogu tabeli.

Anonymous pisze:Jeśli ustalisz pozycjonowanie nadrzędnege elementu, to element podrzędny będzie pozycjonowany względem niego, jeśli nie ustalisz, to wtedy element jest pozycjonowany względem okna przeglądarki.


Czyli błąd w mozilli? Wyskakujące menu jest pozycjonowane absolutnie względem relatywnie przesuniętej w dół o 150px tabeli. Czy może mozilla pozycjonuje względem nieprzesuniętego < td>, albo < li >? Ale IMHO nie... Argh :-?
Obrazek Obrazek
athantor
 
Posty: 911
Z nami od: 24 grudnia 2002, 15:22
Lokalizacja: Białystok


Wróć do Tworzenie stron WWW

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: