MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

[js] Menu nie działa pod Mozillą

Jak tworzyć strony WWW zgodnie ze standardami

Moderator: Pomocy?!

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: Tomek » 09 listopada 2009, 21:26

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.1.4) Gecko/20091028 Ubuntu/9.10 (karmic) Firefox/3.5.4

Pytanie nie zostało precyzyjnie zadane - odwołałeś się do jakiegoś skryptu sprzed 5 lat (który liczy w sumie 10 lat), nie podałeś źródła/linku do strony na której masz problem - chyba nie sądzisz że będziemy na szybko tworzyli strukturę strony (zgadując np. jakiego doctype używasz...), wrzucali ten skrypt i sprawdzali czy działa? Podaj adres strony - wtedy będzie można ciut więcej pomóc - bo z tego fragmentu kodu co jest w pierwszym poście to można powiedzieć tylko tyle że to nie jest strona internetowa tylko jakiś zlepek kodu...
Poza tym - skrypt sprzed 10 lat, bawiący się w wykrywanie Netscape... z błędami w składni (omówione już zostały...) a patrząc na niego nie mam bladego pojęcia co przy nim może trzymać...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: Gościu » 09 listopada 2009, 22:46

Przeglądarka: Opera/9.64 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.1.1

nie podałeś źródła/linku do strony na której masz problem
To przepraszam - i poprawiam się: http://matrycy.webpark.pl/
Gościu
 
Posty: 9
Z nami od: 09 listopada 2009, 17:32

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: Grzegorz » 09 listopada 2009, 23:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20091107 Minefield/3.7a1pre

Hahahaha, chyba nigdy w życiu nie widziałem gorszego menu, niż to zaprezentowane na stronie. Użyteczność i wygodna poniżej zera.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: Gość » 09 listopada 2009, 23:34

Przeglądarka: Opera/9.64 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.1.1

Jest to niezwykle cenna opinia, która dostarcza wielu interesujących informacji. Rozumiem, że czas Kolegi jest zbyt kosztowny, aby marnować go na udzielenie mi odpowiedzi na zadane pytanie.
Ale może znajdzie się ktoś jeszcze, kto - prócz uraczenia mnie kolejną porcją jakże cennych przemyśleń - po prostu mi pomoże w tym problemie?
Gość
 

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: KLAPEK » 10 listopada 2009, 00:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Slackware GNU/Linux i686; pl-PL; rv:1.8.1.23) Gecko/20090823 SeaMonkey/1.1.18

Ja nie widzę nic!
Czarny ekran i po przewinięciu poziomym fotka obiektywu i tyle.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
SeaMonkey @ GNU/Linux
KLAPEK
Moderator
 
Posty: 2189
Z nami od: 10 czerwca 2002, 15:05
Lokalizacja: ~/seamonkey

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: Gościu » 10 listopada 2009, 00:48

Przeglądarka: Opera/9.64 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.1.1

Hmmm... wydawało mi się, że moje pytanie jest jasne: co zrobić, żeby menu się pokazało w trakcie przeglądania strony Firefoksem - i że samo pytanie już sugeruje, że właśnie "nie widać nic" oprócz grafiki w tle. Czyli że menu nie ma. Ale może faktycznie zdanie widoczne już w poście inicjującym wątek: Wszystko działa w każdej przeglądarce oprócz mozille i wszystkich klonów opartych na gecko. ( tam poprostu się nie pojawia ) nie jest(?) wystarczająco jasno sformułowane? Nie wiem...

Napisałem także - dublując wcześniejsze wypowiedzi inicjatora - że widać pod MSIE. Oraz - wprawdzie tego akurat nie napisałem - ale widać również pod Operą.

No cóż: cierpliwie czekam na uważnego czytelnika moich pytań, chętnego do pomocy, bo o tym, że otrzymam kolejną porcję cennych opinii i przemyśleń - niekoniecznie wprawdzie bezpośrednio związanych z pytaniem - to już z góry jestem przekonany.
Gościu
 
Posty: 9
Z nami od: 09 listopada 2009, 17:32

Odp: Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: Grzegorz » 10 listopada 2009, 01:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20091107 Minefield/3.7a1pre

Gościu pisze:o tym, że otrzymam kolejną porcję cennych opinii i przemyśleń - niekoniecznie wprawdzie bezpośrednio związanych z pytaniem - to już z góry jestem przekonany.

A pewnie, że otrzymasz ;) To taki forumowy gratis, który ma sprawić, że pójdziesz po rozum do głowy i skorzystasz z czegoś co wygląda ładnie (nawet wypunktowanie będzie lepiej wyglądać niż rotujące banery), co jest wygodne (trafienie w kręcące się odnośniki to jakaś kpina), a na stronie umieścisz coś więcej niż beznadziejne menu, które nie działa w co drugiej przeglądarce i reklamy (xgemius.js, reklama.js, wpa.js).

Uparłeś się na jakiś przestarzały skrypt podkradziony z innej strony, choć jest masa nowszych rozwiązań dotyczących circle menu .
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: Gościu » 10 listopada 2009, 01:28

Przeglądarka: Opera/9.64 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.1.1

Dziękuję najserdeczniej - i jestem niewymownie wdzięczny za gratisy, tudzież bonusy.

Jeśli jednak znajdzie się ktoś, kto się zna na Javascripcie - i powie mi, jak naprawić to moje menu, co mi się przyda a choćby do celów edukacyjnych - to będę wdzięczny nawet nieco bardziej.
Gościu
 
Posty: 9
Z nami od: 09 listopada 2009, 17:32

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: Tomek » 10 listopada 2009, 08:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2b1) Gecko/20091029 Firefox/3.6b1

Do celów edukacyjnych to menu nie nadaje się w ogóle. Skrypt jest przestarzały (ma 10 lat i jest dostosowany do przeglądarek sprzed 10 lat - uwzględnia Netscape!), kompletnie niedostępny, zupełnie nieużyteczny. Poza tym - patrzyłem w domu (pod Operą) i tak malutkie to wszystko było że nie mogłem w to trafić...
Niestety - czy ci się podoba czy nie , na tym forum uczymy prawidłowych "odruchów" i nie poprawiamy jakiś dziwactw i niekompatybilnych z niczym staroci. Odradzamy i odradzać będziemy nieużytecznych rozwiązań (ps - Klapek na linksie pewnie nic nie widział - nawet obiektywu...).
Nakierowujemy na prostsze i prawidłowe rozwiązania. Dostałeś taką wskazówkę. Googli nie chciało ci się odpalić chyba, bo ja znalazłem kilka niezłych menu kręcących się wszędzie:
http://www.andrewsellick.com/75/simple- ... g-mootools
http://www.piksite.com/carousel.us/index.html
Pomijam już kompletnie użyteczność takiego menu...
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: Gościu » 10 listopada 2009, 11:18

Przeglądarka: Opera/9.64 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.1.1

Ja sądzę, że można było powyższe ująć znacznie krócej, np. "ja też nie umiem tego poprawić".

Może jednak znajdzie się ktoś, kto pomoże? "Dobrych rad" otrzymałem już fuuuurę - brakuje mi jeszcze rozwiązania problemu, o które cierpliwie - choć ze słabnącą nadzieją - pytam.
Gościu
 
Posty: 9
Z nami od: 09 listopada 2009, 17:32

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: dexter » 10 listopada 2009, 12:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20091109 Minefield/3.7a1pre

Sprawdź, gdzie zadeklarowane są zmienne takie jak objects, pos (i czemu są zadeklarowane 2 razy), a gdzie są wywoływane.
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: Gościu » 10 listopada 2009, 12:32

Przeglądarka: Opera/9.64 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.1.1

Są zadeklarowane gdzie indziej - a wywoływane gdzie indziej. Dlaczego? Nie wiem, nie znam się; ale widzę, że pod Operą i MSIE działa.
Zatem co i gdzie mam zmienić, żeby i Firefoksowi to się spodobało? Nie proszę o kolejne zagadki - bo zagadkę do rozwiązania to ja już mam, stąd moja obecność tutaj - tylko o odpowiedź "jak to naprawić". Jakbym wiedział, z czego wynika taki problem, toby mnie tu nie było.
Gościu
 
Posty: 9
Z nami od: 09 listopada 2009, 17:32

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: dexter » 10 listopada 2009, 13:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20091109 Minefield/3.7a1pre

Nie wiem, czy to jest przymus, czy należy tylko do dobrej praktyki programistycznej, ale zwykle zmienne globalne deklaruje się na początku skryptu, a nie na końcu. I na pewno nie 2 razy.
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: Gościu » 10 listopada 2009, 13:09

Przeglądarka: Opera/9.64 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.1.1

1. No i co z tego, że "na końcu", skoro wpływu to nie ma żadnego?
2. No i co z tego, że "dwa razy" - skoro wpływu to nie ma żadnego?

Widzę, że na tym forum mogę liczyć na masę cennych uwag, dobrych rad, i interesujących opinii - ale na taki drobiazg, jak konkretna pomoc, to tu na pewno liczyć nie można.
Gościu
 
Posty: 9
Z nami od: 09 listopada 2009, 17:32

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: dexter » 10 listopada 2009, 13:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20091109 Minefield/3.7a1pre

Czyli nie sprawdziłeś. W takim razie dziękuje za uwagę i żegnam ozięble.
dexter
Moderator
 
Posty: 8325
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Re: [js] Menu nie działa pod Mozillą

Postautor: Gościu » 10 listopada 2009, 13:39

Przeglądarka: Opera/9.64 (X11; Linux i686; U; pl) Presto/2.1.1

Czyli nie sprawdziłeś
Nie "czyli" - bo sprawdzałem to już wczoraj, i nie widzę żadnego sensu w sprawdzaniu tego po raz n-ty.

W takim razie dziękuje za uwagę i żegnam ozięble.
W rzeczy samej: wypada podziękować za to, że po raz kolejny marnuję czas na czytanie bzdurnych "dobrych rad" - a co do pożegnań, to pożytek z Ciebie taki sam, jak i z pozostałych "Wujĸów Dobra Rada" - więc żadna dla mnie strata.

Ale widzę, że tu nie ma na co liczyć.
Gościu
 
Posty: 9
Z nami od: 09 listopada 2009, 17:32

Poprzednia

Wróć do Tworzenie stron WWW

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: