MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Jeszcze raz sprawa dźwięku i jeszcze coś...

Tematy specyficzne dla edytora stron Nvu i Kompozytora Stron z pakietu Mozilla

Moderator: Pomocy?!

Jeszcze raz sprawa dźwięku i jeszcze coś...

Postautor: Jakiś Koleś » 11 stycznia 2007, 13:16

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; sv1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30)

Wiem jak się wstawia dźwięk na stronę, ale chodzi o to, żeby ktoś raz na zawsze objaśnił, czy można w NVU wprost wstawić plik dźwiękowy na stronę, tak jak się to robi w innych edytorach (przez menu wstaw, albo właściwości stron). Czy może NVU nie obsługuje wstawiania dźwięku...

Druga sprawa: nie wyświetla się żadna strona gdy próbuję ściągnąć wersję 1.0 NVU :( . Coś ktoś schrzanił, czy awaria? Jeśli tak, to kiedy to zostanie doprowadzone do porządku?

Pozdrawiam
koleś.
Jakiś Koleś
 

Postautor: Tomek » 11 stycznia 2007, 13:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

Wiem jak się wstawia dźwięk na stronę

cóż - nie ma sposobu na osadzenie muzyki na stronie, przynajmniej nie w sposób zgodny ze specyfikacją.... więc to troszkę ciekawe.... (było kilka wątków na ten temat na forum)


Skoro nie ma tego sposobu w specyfikacji więc chyba normalne że nie ma go też w edytorze....
Co do muzyki - jedynym logicznym rozwiązaniem jest:
1. zastosowanie flasha z możliwością wyłączenia muzyki
2. zastosowanie zwykłego linku do muzyki (wtedy samemu sobie kliknę ściągnę i posłucham)
3. nie wstawianie muzyki i nie zakłócanie odwiedzającym ich ulubionej stacji radiowej
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Gość » 11 stycznia 2007, 14:15

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; sv1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30)

tomasiek pisze:
Wiem jak się wstawia dźwięk na stronę

cóż - nie ma sposobu na osadzenie muzyki na stronie, przynajmniej nie w sposób zgodny ze specyfikacją.... więc to troszkę ciekawe.... (było kilka wątków na ten temat na forum)


Skoro nie ma tego sposobu w specyfikacji więc chyba normalne że nie ma go też w edytorze....
Co do muzyki - jedynym logicznym rozwiązaniem jest:
1. zastosowanie flasha z możliwością wyłączenia muzyki
2. zastosowanie zwykłego linku do muzyki (wtedy samemu sobie kliknę ściągnę i posłucham)
3. nie wstawianie muzyki i nie zakłócanie odwiedzającym ich ulubionej stacji radiowej

Na miłość Boską nie chodzi o muzykę...
Poważniejsze edytory mają tę funkcję i się tego nie wstydzą... :roll:
Pozdrawiam.
Gość
 

Postautor: Tomek » 11 stycznia 2007, 14:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

nie ma w specyfikacji HTML żadnej metody na wsadzenie dźwięku na stronę.... To że poważniejsze edytory to mają - to ICH wada (dziwne że ja ani w Quancie ani w Eclipse tego nie mam...)


//edit - podaj sposób osadzania dźwięku (kod)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Gość » 11 stycznia 2007, 14:42

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; sv1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30)

tomasiek pisze:nie ma w specyfikacji HTML żadnej metody na wsadzenie dźwięku na stronę.... To że poważniejsze edytory to mają - to ICH wada (dziwne że ja ani w Quancie ani w Eclipse tego nie mam...)

//edit - podaj sposób osadzania dźwięku (kod)

np. trzask migawki aparatu fotograficznego:
<bgsound src="camera1.wav" loop="2">
Pozdrawiam.
Gość
 

Postautor: Tomek » 11 stycznia 2007, 14:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

nie ma w specyfikacji czegoś takiego jak bgsound. Jak czegoś nie ma, to chyba nie ma co się dziwić że program tego nie obsługuje.

(uprzedzając twoje pytanie - to że jakiś kurs mówi o takim znaczniku ABSOLUTNIE nic nie znaczy! Wiele przeglądarek nie odtworzy takiej muzyki - bo nie zna takiego zapisu. W specyfikacji HTML 4.01 nie ma ani słowa na temat bgsoubd)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52


Wróć do Edytor stron Nvu

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: