MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Dlaczego strona zrobiona w nvu działa tylko w Mozilli?

Tematy specyficzne dla edytora stron Nvu i Kompozytora Stron z pakietu Mozilla

Moderator: Pomocy?!

Dlaczego strona zrobiona w nvu działa tylko w Mozilli?

Postautor: ewatur » 17 lutego 2010, 23:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.7) Gecko/20091221 Firefox/3.5.7 (.NET CLR 3.5.30729)

Na mojej stronie zrobionej w nvu www.literaturdidaktik.republika.pl odnośniki na tej samej stronie (zarówno na stronie głównej, jak i na podstronach) działają poprawnie tylko w Mozilli, a w IE i Operze nie! Odnośniki do podstron natomiast działają we wszystkich przeglądarkach. Czy można to naprawić? W jakiś prosty sposób, bo nie znam html.
Pozdrawiam i proszę o pomoc
ewatur
ewatur
 

Odp: Dlaczego strona zrobiona w nvu działa tylko w Mozilli?

Postautor: Grzegorz » 17 lutego 2010, 23:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

U mnie pod Operą nie zadziałały tylko odnośniki zawierające polskie znaki, np. http://www.literaturdidaktik.republika.pl/#SPIS_TREŚCI_INHALT, zmień je i po krzyku. Poza tym Nvu nie tworzy stron tylko autor, jak coś nie działa to zwykle jego/jej wina ;)
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Dlaczego strona zrobiona w nvu działa tylko w Mozilli?

Postautor: ewatur » 18 lutego 2010, 22:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.7) Gecko/20091221 Firefox/3.5.7 (.NET CLR 3.5.30729)

Dziękuję za wskazówkę, spróbuję z tymi polskimi znaczkami coś zrobić. Chodzi o nazwę odnośnika na stronie i w adresie wpisywanym w oknie dialogowym "wstaw odnośnik" - jeśli dobrze rozumiem tę lakoniczną podpowiedź?
Ale to nie wszystko, bo te odnośniki w innych wyszukiwarkach niż Mozilla mają jakieś dziwne kolory, jak to poprawić?
Pozdrawiam ewatur
ewatur
 

Odp: Dlaczego strona zrobiona w nvu działa tylko w Mozilli?

Postautor: Tomek » 19 lutego 2010, 07:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

ewatur pisze:Chodzi o nazwę odnośnika na stronie i w adresie wpisywanym w oknie dialogowym "wstaw odnośnik"

yhm - dokłądnie.
ewatur pisze:te odnośniki w innych wyszukiwarkach niż Mozilla
Mozilla nie jest wyszukiwarką ale przeglądarką. Wyszukiwarka to google.
U mnie w IE i w Operze i w Fx mają dokłądnie ten sam kolor. Możliwe że w Fx mają inny kolor bo są oznaczone jako odwiedzone.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: Dlaczego strona zrobiona w nvu działa tylko w Mozilli?

Postautor: ewatur » 19 lutego 2010, 21:01

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.7) Gecko/20091221 Firefox/3.5.7 (.NET CLR 3.5.30729)

U mnie na komputerze w domu i pracy w IE i Operze niektóre odnośniki, zrobione jako zielone, świecą się od razu po otworzeniu strony jak odwiedzone: na szafirowo albo fioletowo. Ale może na innych komputerach lepiej to wygląda, ciekawe, czemu?
Gdzieś na jakimś forum przeczytałam, że Nvu jest jakoś powiązany z Mozillą i myślałam, że dlatego strona działa dobrze tylko w Firefoxie.
Spróbuję coś pokombinować z polskimi i niemieckimi znakami diakrytycznymi (to te ogonki, kropki itp.), ale ze względu na specyfikę strony trudno tu ignorować ortografię.
Dzięki za pomoc, dobrzy ludzie! Pozdrawiam - ewatur
ewatur
 

Odp: Dlaczego strona zrobiona w nvu działa tylko w Mozilli?

Postautor: Tomek » 19 lutego 2010, 21:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100207 Namoroka/3.6

ewatur pisze:U mnie na komputerze w domu i pracy w IE i Operze niektóre odnośniki, zrobione jako zielone, świecą się od razu po otworzeniu strony jak odwiedzone: na szafirowo albo fioletowo. Ale może na innych komputerach lepiej to wygląda, ciekawe, czemu?

Możliwe że jakieś rozszerzenie lub indywidualne ustawienie Fx mają tu wpływ - ciężko zgadywać. Możłiwe że na tych innych komputerach jż byłaś na linkowanych stronach :)
To wszystko możesz ustawić przez CSS.
ewatur pisze:Gdzieś na jakimś forum przeczytałam, że Nvu jest jakoś powiązany z Mozillą i myślałam, że dlatego strona działa dobrze tylko w Firefoxie.

NVU jest powiązany - był kiedyś produktem Mozilli - obecnie nie jest rozwijany (zamiast niego jest kompozer - masz info na forum), ale w dalszej części jest oparty o Gecko. Dobrze napisana strona wszędzie działa tak samo. NVU daje ci możliwość ręcznego pogrzebania w kodzie. Niestety załamię cię... nawet przy prostej stronie nie obędziesz się bez znajomości chociażby podstaw html i css. Zapoznaj się z kursami które polecamy w przyklejonych wątkach.
ewatur pisze:Spróbuję coś pokombinować z polskimi i niemieckimi znakami diakrytycznymi (to te ogonki, kropki itp.), ale ze względu na specyfikę strony trudno tu ignorować ortografię.

Tu też nie ma większych problemów. Jako kodowanie strony wybierz utf-8 - pozwoli ci to na bezpieczne korzystanie zarówno z polskich ąęśćę jak i niemieckich äëü. Wszystko to znajdziesz w kursach html. Polecam kurshtml.boo.pl - dobry dla początkujących.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: Dlaczego strona zrobiona w nvu działa tylko w Mozilli?

Postautor: Grzegorz » 19 lutego 2010, 22:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Pamiętaj by w odnośnikach nie stosować spacji i znaków diakrytycznych (w Firefoksie w większości przypadków zadziałają, ale różnie z tym bywa pod innymi przeglądarkami). Jeśli nie masz większych zdolności webmasterskich przemyśl założenie bloga zamiast strony WWW.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33


Wróć do Edytor stron Nvu

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: