MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

strona stworzona w kompozytorze pomocy

Tematy specyficzne dla edytora stron Nvu i Kompozytora Stron z pakietu Mozilla

Moderator: Pomocy?!

strona stworzona w kompozytorze pomocy

Postautor: pmbb » 12 stycznia 2004, 20:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

nie jestem uczonym w piśmie w kwestii tworzenia stron wiec na pewno popełniłem jakiś bład tylko nie wiem jaki a moze tpo bład kompozytora. Stworzyłem stronke na dysku wyglądała dobrze ustawiłem odpowiednie kodowanie ( latin 2) praawie skończyłem zapisalem plik na dysku po jakims czasie wróciłem do pliku dokończyłem opublikowałem i zaczęły się klopoty zamaiast niektórch liter pojawiły sie dziwne znaczki mimo prawidłowego kodowania sprawdziłem w żródle strony i oto co mi zwrócił :
kod :
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html>
<head>
<meta content="text/html; charset=ISO-8859-2"
http-equiv="content-type">
<title>Wiersze Karoliny</title>
<meta content="Miku&amp;lstrok;a Piotr" name="author">
</head>
<body
style="background-image: url(file:///C:/Documents%20and%20Settings/Piotr/Moje%20dokumenty/tlo.jpg);">
<div style="text-align: center;">
<h1><span style="text-decoration: underline;">Witam Na stronie Karoliny
<br>
</span></h1>
<div style="text-align: justify;">&nbsp;&nbsp;&nbsp; Moje kochanie
poprosi&amp;lstrok;o mnie o stworzenie serwisu&nbsp; z jej utworami a
skoro mnie
poprosi&amp;lstrok;a to ja to niniejszym czynie&nbsp; za
jaki&amp;sacute; czas&nbsp; b&amp;eogon;d&amp;aogon;
tu&nbsp; prezentowanie utwory&nbsp; Karoliny bo tak&nbsp; ma na imie
najpi&amp;eogon;kniejsza kobieta &amp;sacute;wiata&nbsp; a jak
ko&amp;sacute; ma inne zdanie niech
sobie je&nbsp; ma , ale prosz&amp;eogon; mnie o tym nie
informowa&amp;cacute; bo to i tak
nic nie da :) <br>

<br>
Mo&amp;zdot;e to troch&amp;eogon; potrwa&amp;cacute; bo zanim ja
wszystko przepisze z&nbsp; kartki
papieru&nbsp; do&nbsp; komputera&nbsp; minie troch&amp;eogon; czasu <br>
<hr style="width: 100%; height: 2px;">
<address>Strona znajduje si&amp;eogon; na serwerze &lt;=&gt; <span
style="color: rgb(0, 0, 0);">http://www.friko.pl</span> <span
style="color: rgb(104, 67, 57);"></span></address>


Mimo ze przed publikacja wszystko było oki z lliterkami pytanie co zrobiłem zle :)
Piotr
Piotr
Nie ma brzydkich kobiet... to tylko źli okuliści
pmbb
 
Posty: 66
Z nami od: 12 listopada 2003, 21:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: strona stworzona w kompozytorze pomocy

Postautor: pmbb » 12 stycznia 2004, 21:35

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

Domel pisze:Moze serwer wysyla inne kodowanie (nie pokrywajace sie z tym co ustawiles). Najlepiej bylo by gdybys podal adres tej strony.


Proszę bardzo :)

www.karolina.friko.pl i przepraszam ze nie podałem wczesniej:oops:
Piotr
pmbb
 
Posty: 66
Z nami od: 12 listopada 2003, 21:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postautor: Ludwik » 12 stycznia 2004, 21:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

W tekście polskie znaki zostały zamienione na specjalne kody (co jest raczej niezalecane, ale nie powoduje problemów), ale potem te kody rozbito i znaki "&" z kodów zamieniono na kolejne kody. Czyli na pzykład "ł" zmieniono "&lstrok;" (co dla przeglądarki oznacza to samo co "wyświetl ł", ale potem "&" z tego kodu została wymieniona na "&amp;" co "wyświetl &". W wziązku z czym kod został wyświetlony. Przepraszam, mieszam ;)

Problem może wynikać np. z wklejenia takiego wstępnie przetqworzonego kodu do kompozytora, który pomyślał że te kody powinien wyświetlić. Spróbuj pisać bezpośrednie w kompozytorze, jeśli tego wcześniej nie robiłeś.
Doraźnie problem zostanie poprawiony jeśli usuniesz wszystkie ciągi "&amp;" z kodu.

PS: Jeszcze jedna sprawa. Tło strony wyświetla się tylko na Twoim komputerze, bo jest sztywno ustawione na "file:///C:/Documents%20and%20Settings/Piotr/Moje%20dokumenty/tlo.jpg". Nie używałem nigdy Kompozytora, ale większość edyotrów ustawia sztywno obrazki gdy nie może tego zrobić relatywnie, na przykład dlatego ze dokument nie jest zapisany, lub jest na innym dysku niż obrazek. Przenieś obrazek do tego samego katalogu co strona i wtedy spróbuj ustawić go jako tło.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: pmbb » 19 lutego 2004, 08:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.5) Gecko/20031007 Firebird/0.7

[quote="Ludwik"]W tekście polskie znaki zostały zamienione na specjalne kody (co jest raczej niezalecane, ale nie powoduje problemów), ale potem

Witam
Przepraszam ze dopiero teraz ale nie poinformował mnie automat forum ze odpowiedziałeś dziękuje
donoszę ze po zmianie serwera na web park wp wszystko wyświetla się prawidłowo łacznie z obrazkiem tła nawet na innych kompach sprawdzałem :P co zaś tyczy się adresu obrazka i tych dziwnych znaczków co to są nie zalecane ale nie brużdzą to wiesz całość strony była robiona bezpośrednio w Kompozytorze Mozilli 1.6 o tym ze adresy obrazków są lokalne mimo zaptaszkowania odpowiedniej opcji było na tym forum kiedyś ale nie bardzo chce mi się szukać w każdym razie działa wszystko 8)
Piotr
Nie ma brzydkich kobiet... to tylko źli okuliści
pmbb
 
Posty: 66
Z nami od: 12 listopada 2003, 21:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postautor: winio » 18 marca 2004, 17:55

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

czy ktoś by mógł mi wysłać na mejla jakieś przydatne komendy i ich opiy ?? Dopiwer od wczoraj korzystam z Mizilli i kompozytor stron mnie całkiem wciągną. Szkoda żde niewiem jak go obsługiwać !!! :(
winio
 
Posty: 1
Z nami od: 18 marca 2004, 17:44
Lokalizacja: Bychawa


Wróć do Edytor stron Nvu

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: