MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Sunbird i Opera - minimalne użycie CPU ale dlaczego?

Tematy specyficzne dla kalendarza Sunbird i Lightning

Moderator: Pomocy?!

Sunbird i Opera - minimalne użycie CPU ale dlaczego?

Postautor: Brak » 16 września 2009, 18:30

Przeglądarka: Opera/9.80 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.2.15 Version/10.00

Witam.

Pisze w takiej... sprawie.

Wkońcu się wziąłem i postanowiłem korzystac z programu Mozilla Sunbird 0.9... Wszystko ładnie ustawiłem,wtyczke do minimalizacji do traya zainstalowałem lecz...

No właśnie lecz zauważyłem dziwną rzecz, mianowicie w momencie kiedy uruchomiona jest przeglądarka Opera i własnie Sunbird, zużycie procesora przez sunbird oscyluje w granicach 2 - 3% (korzystam z Process Exploler, ale w zwykłym menadżerze zadań jest to samo), co jest najdziwniejsze? W momencie kiedy wyłącze przegladarke opera,zużycie przez Sunbird spada do 0...
Moge mieć czystą opere bez żadnych stron, to nie robi absolutnie żadnej różnicy... Niby zużycie nie duże, ale jako jedyna aplikacja jednak coś bierze w przypadku bezczynności... I pytanie jest dlaczego?
Czyżby to taka kara za nie używanie firefoxa ?:>
Brak
 

Postautor: Brak » 16 września 2009, 18:36

Przeglądarka: Opera/9.80 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.2.15 Version/10.00

Jednak sam przypadkowo odkryłem rozwiązanie, wystarczyło w lewym dolnym rogu przejść w tryb offline i już jest tak jak powinno...
Brak
 

Postautor: Grzegorz » 16 września 2009, 20:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3

Sunbird jest martwy, radzę się przesiąść na Thunderbirda z rozszerzeniem Lightning lub GCal z GMinder.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33


Wróć do Kalendarz Sunbird i Lightning

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: