MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Lighting brak zadań w kalendarzu

Tematy specyficzne dla kalendarza Sunbird i Lightning

Moderator: Pomocy?!

Lighting brak zadań w kalendarzu

Postautor: WieslawGda » 17 sierpnia 2011, 11:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:5.0.1) Gecko/20100101 Firefox/5.0.1

instrukcja w faq
> W Lightning uaktywnij menu 'kalendarz>widok>wyświetlaj zadania w kalendarzu'

mam thunderbird 5 i lighting 1.0b5 i u mnie nie ma takich opcji, co zrobić?

Lighting brak zadań w kalendarzu co zrobić żeby były?



Pozdrawiam wieslaw
WieslawGda
 

Odp: Lighting brak zadań w kalendarzu

Postautor: Grzegorz » 18 sierpnia 2011, 08:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:7.0a2) Gecko/20110816 Firefox/7.0a2

Obrazek

Rozwiń panel kalendarza przyciskiem na pasku stanu i przełącz do pożądanego widoku: Wydarzenia, Wydarzeni i zadania, Zadania.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Lighting brak zadań w kalendarzu

Postautor: WieslawGda » 18 sierpnia 2011, 10:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:6.0) Gecko/20100101 Firefox/6.0

Tak panel boczny to ja mam,

ale chcę żeby mi się pokazywały zadania w kalendarzu w centralnej części okna, zrobiłem jak trzeba znalazłem w widoku > kalendarz > bieżący widok > wyświetlaj zadania w kalendarzu (nb. funkcja umieszczona bardzo nieintuicyjnie - widzę że wielu ma z nią problemy). I nic to nie zmienia zadania w kalendarzu centralnym widok wiele tygodni się nie pojawiają, (kiedyś w sunbirdzie tak miałem, i to ważna funkcja)
co dalej zrobić, może jakieś ustawienia zaawansowane?

I drugie pytanie, czemu lighting jest tak wolno rozwijany, i czy nie ma planów zakończenia jego rozwoju.

Proszę o pomoc
WieslawGda
 

Odp: Lighting brak zadań w kalendarzu

Postautor: WieslawGda » 21 sierpnia 2011, 10:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:6.0) Gecko/20100101 Firefox/6.0

No to może jeszcze dodam, że mam system WinXP SP3 z pełną aktualizacją i najnowszą TB Portable 6 z aktualnym Lightingiem 1.0b5. Dodam, że wcześniej (3 lata temu) używałem Sunbirda i z niego wyeksportowałem kalendarze i zaimportowałem w Lightingu. W Sunbirdzie zadania były widoczne w kalendarzu, a w Lightingu nie. Teraz wszystkie zadania wyrzuciłem łącznie z cyklicznymi i wprowadziłem od nowa, ale to nie pomogło. Ostatnio wyeksportowałem sobie wszystkie kalendarze porobiłem kopie całego programu wyrzuciłem Lightinga i zainstalowałem od nowa i chciałem importować wyeksportowane kalendarze, ewentualnie wpisać wszystko od nowa, bo może tam kiedyś w ustawieniach został zmieniony jakiś parametr, ale okazuje się po dodaniu Lightinga wszystkie kalendarze łącznie z ustawieniami pojawiły się od nowa. Tzn. że te elementy pozostały po odinstalowaniu.

Naprawdę proszę o sugestie

Dzięki Wiesław
WieslawGda
 

Odp: Lighting brak zadań w kalendarzu

Postautor: WieslawGda » 30 sierpnia 2011, 12:17

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:6.0) Gecko/20100101 Firefox/6.0

Problem wynikał z tego, że wpisywałem zadania z zerowym czasem trwania, czyli np.: spotkanie początek 9:30, a jak wpisałem spotkanie początek 9:30 i koniec 9:35 to już się pokazało w kalendarzu.

Czy można to jakoś obejść, bo często mam kontakt wykonać danego dnia i dlatego nie ma znaczenia w jakich godzinach - wpisanie jako wydarzenie całodniowe nie jest rozwiązaniem dla mnie - chcę zadania :).

Wiesław
WieslawGda
 

Odp: Lighting brak zadań w kalendarzu

Postautor: _Czarek_ » 22 lipca 2014, 18:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:30.0) Gecko/20100101 Firefox/30.0

1. Zakładka "Kalendarz"
2. "Widok" -> "Kalendarz" -> "Bieżący widok" -> "Zadania w widoku"
_Czarek_
 


Wróć do Kalendarz Sunbird i Lightning

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: