MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Niedziele i święta czerwoną czcionką

Tematy specyficzne dla kalendarza Sunbird i Lightning

Moderator: Pomocy?!

Niedziele i święta czerwoną czcionką

Postautor: mitia » 22 grudnia 2015, 12:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; WOW64; rv:43.0) Gecko/20100101 Firefox/43.0

Zastanawiałem się, czemu, mimo że długo go używam, Lightning pozostaje wciąż tak mało czytelny w porównaniu ze zwykłym kalendarzem wiszącym na ścianie w kuchni.. Czemu - w widoku miesiąca - za każdym razem, muszę się dobrą chwilę przyglądać, zanim jakoś ogarnę jego "topografię". Odpowiedź wydaje się żenująco prosta: większa/grubsza czcionka z numerem dnia, i - przede wszystkim - niedziele i święta czerwoną czcionką! Do tego wyraźne obramowanie DZISIAJ, usunięcie lub silne wyszarzenie części tabelki nie należącej do aktualnego miesiąca. Spójrzcie na pierwszy lepszy taki ścienny kalendarz i porównajcie z Ligtningiem. http://www.extrema.com.pl/allegro/3dzielne/kalendarz%20trojdzielny5b.jpg (Oczywiście, czcionka nie może być aż tak duża, bo nie zmieszczą się wydarzenia; te wszystkie imieniny itd. też są zbędne). Ale ogólny zarys - przyznajcie - nieporównanie bardziej czytelny. Zwłaszcza te czerwone niedziele: zawsze, we wszystkich chyba kalendarzach w Polsce były... Domyślam się, że zrobienie czegoś takiego to parę drobnych zmian w kodzie programu - czemu nikt tego nie zrobił dotąd? Czy tylko ja to widzę?
mitia
 
Posty: 2
Z nami od: 10 listopada 2014, 20:35

Odp: Niedziele i święta czerwoną czcionką

Postautor: dexter » 28 grudnia 2015, 14:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:46.0) Gecko/20100101 Firefox/46.0

Myslę, że developer Lightninga chętnie przyjmie od ciebie łatkę. Nie wydaje się to skomplikowane do realizacji, po prostu programiści nie myślą o takich rzeczach. Rozmawiałem kiedyś z tym Philipem Kewischem, raczej o kolorach nie gadaliśmy :).
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30


Wróć do Kalendarz Sunbird i Lightning

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: