MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Poważny problem z Firefox Sync, CyanogenMod 11 & Android 4.4

Tematy związane z mobilną wersją przeglądarki Firefox

Moderator: Pomocy?!

Poważny problem z Firefox Sync, CyanogenMod 11 & Android 4.4

Postautor: IdolwSzutrab7 » 01 kwietnia 2014, 18:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

Witam, głowię się i troję z Firefox'em, bo nie mogę uruchomić synchronizacji w swoim telefonie. Wszystko działało sprawnie, do póki nie przeniosłem się na custom rom'a - CyanogenMod 11, który jest na Androidzie 4.4 KitKat. Problem polega na tym, że normalnie sparuję Firefox'a mobilnego z moim komputerowym bezproblemowo, ale synchronizacja nie jest realizowana. Gdy wchodzę w ustawienia i w konta systemowe, a także wejdę w ustawienia synchronizacji Firefox i wymuszę ręcznie natychmiastową synchronizację, to wyskakuje komunikat, że aplikacja Firefox przestała działać i została zamknięta.

Ten sam problem dotyczy również Firefox'a w wersji Beta - teraz jest tam troszkę inna synchronizacja i myślałem, że to z powodu tej nowej synchronizacji występuje ten problem, więc wróciłem do normalnej wersji Firefox'a, ale tutaj również występuje ten problem.

Szukam pomocy w internetach i na stronach Firefox'a przekierowało mnie na to forum.

Telefon to LG L5 i przypominam, że przed zmianą systemu ta opcja działała dobrze.

Inne synchronizacje w telefonie na tym custom rom'ie działają prawidłowo, przynajmniej na razie, tylko Firefox ma jakieś opory.

Tylko nie piszcie mi, że mam na nowo wracać do systemu od LG, bo na CyanogenModzie jestem zaledwie od tygodnia i telefon pracuje wydajniej, ale jak widać mniej stabilnie i żre się z aplikacjami, jak na razie tylko z Firefox'em i mam nadzieję, że tak zostanie.

Co mogę w tej sprawie zrobić? Jak już pisałem Beta również nie działa.
Pisać mam do ludzi od Firefox'a,c zy do ludzi od CyanogenModa?
IdolwSzutrab7
 

Odp: Poważny problem z Firefox Sync, CyanogenMod 11 & Androi

Postautor: IdolwSzutrab7 » 01 kwietnia 2014, 19:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:28.0) Gecko/20100101 Firefox/28.0

Firefox również crashuje się podczas użytkowania, ale to dlatego, że jest ustawiona synchronizacja, która próbuje się uruchomić w tle. Każda próba uruchomienia synchronizacji Firefoxa kończy się jego nagłym crashem. Problem znika, jeśli usunę konto synchronizacji z systemowych ustawień - system nie próbuje uruchomić aktualizacji, no to i Firefox się nie crashuje, ale mi ta synchronizacja jest potrzebna do haseł i do zakładek.

Ewentualnie możecie mi polecić jakąś alternatywną metodę scalenia haseł i zakładek z tym liskiem z komputera? Raczej czegoś takiego nie ma, ale poratowałbym się czymś takim, gdyby istniała taka możliwość.
IdolwSzutrab7
 
Posty: 1
Z nami od: 01 kwietnia 2014, 19:02
Lokalizacja: Piła


Wróć do Przeglądarka Firefox Mobile

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: