MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Postautor: Olhado/256 » 18 kwietnia 2003, 09:08

Przeglądarka: -

Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Ludwik » 18 kwietnia 2003, 09:12

Przeglądarka: -

Nie twierdziłem ze to błąd :] Tylko że nie mam pojęcia co to znaczy i że śmiesznie brzmi...
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: prefiks » 18 kwietnia 2003, 10:01

Przeglądarka: -

Ludwik pisze:Ja korzystając z Windowsa znajdowałem wiele idiotycznych błędów. I nadal nie wiem co oznacza opcja "śledź wdowy i sieroty" w wordzie :]


Oczywiście są to na żywca przetłumaczone terminy z angielskiego (widow i orphan).
W polskiej typografi te określenia to szewce i bękarty (o ilę się niemylę). Powinno więc być "śledź szewce i bękarty" :)
prefiks
 
Posty: 179
Z nami od: 30 grudnia 2002, 01:45

Postautor: Gość » 18 kwietnia 2003, 10:57

Przeglądarka: -

ten test to jeden wielki bullshit, dziwicie się dlaczego wymarły dinozaury? żeby tylko opensource kiedyś nie wymarło....

a co do byków M$ to najlepszy jest "pamięć nie może być read" :lol:
Gość
 

Postautor: E2rd » 18 kwietnia 2003, 14:02

Przeglądarka: -

prefiks pisze:
Ludwik pisze:I nadal nie wiem co oznacza opcja "śledź wdowy i sieroty" w wordzie :]

W polskiej typografi te określenia to szewce i bękarty (o ilę się niemylę).

No to w Office XP jest już do połowy dobrze: "Kontrola bękartów i wdów" :lol: To jak z delimiterem sygnaturki w OE - już po 6 latach udało się wielkiemu M$ ten problem wyeliminować... :D
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Re: Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: piecu » 18 kwietnia 2003, 15:00

Przeglądarka: -

Klekot pisze:Internet Explorer ma kilka zalet nad mozillą.
Programy Outlook i Iexplorer są od siebie niezależne w sensie takim, iż kiedy jeden się zawiesi, nie powoduje zawieszenia drugiego, co jest moim zdaniem wadą mozilli i to sporą.

A może dałoby się to samo zrobić w Mozi? W IE każde odpalenie przeglądarki (skrótem, a nie plik->nowe okno czy jakoś tak) uruchamia nowy proces. Bo teraz jak się Mozilla zawiesi, to muszę wszystko odpalać od nowa...
Tylko mam nadzieję, że każdy proces nie będzie żarł tyle co teraz ten jeden... :-?
Bartosz Piec
piecu
Moderator
 
Posty: 809
Z nami od: 17 kwietnia 2003, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: prefiks » 18 kwietnia 2003, 15:33

Przeglądarka: -

piecu pisze:A może dałoby się to samo zrobić w Mozi? W IE każde odpalenie przeglądarki (skrótem, a nie plik->nowe okno czy jakoś tak) uruchamia nowy proces. Bo teraz jak się Mozilla zawiesi, to muszę wszystko odpalać od nowa...
Tylko mam nadzieję, że każdy proces nie będzie żarł tyle co teraz ten jeden... :-?


Taki będzie właśnie jeden ze skutków wprowadzania Firebirda i Thunderbirda. Trzeba będzie jednaże poczekać do 1.5.
Co do żarłoczniści takiego rozwiązania, to raczej nie powinno być tak żle. Wiekszość kodu (GRE) oba komponenty powinny dzielić, zarówno na dysku jak i w pamięci.
prefiks
 
Posty: 179
Z nami od: 30 grudnia 2002, 01:45

bledy w wordzie

Postautor: anonim » 19 kwietnia 2003, 13:58

Przeglądarka: -

Ludwik pisze:Ja korzystając z Windowsa znajdowałem wiele idiotycznych błędów. I nadal nie wiem co oznacza opcja "śledź wdowy i sieroty" w wordzie :]


Bo nie masz pojecia o skladaniu tekstu :-P
anonim
 

Re: Test przeglądarek w "Komputer Świat"

Postautor: wojtasin » 14 maja 2003, 20:01

Przeglądarka: -

Klekot pisze:?


Internet Explorer ma kilka zalet nad mozillą.
Programy Outlook i Iexplorer są od siebie niezależne w sensie takim[/quote]
Spróbuj uzywac OE bez IE, albo spróbujuzywac Wina jak posypie ci się InternetExplorer, nie będziesz zdowolony.
wojtasin
 
Posty: 3
Z nami od: 14 maja 2003, 19:22

programowanie w delphi

Postautor: slonko » 07 lipca 2003, 12:04

Przeglądarka: -

8)
    slonko
     

    programowanie

    Postautor: jgnfjkbjkfn » 07 lipca 2003, 12:11

    Przeglądarka: -

    Jak programować w delphi? (nie do końca rozumiem) :-)



    (ekspert)
    super gazetka!
    [/list]
    jgnfjkbjkfn
     

    Postautor: Gość » 07 lipca 2003, 13:03

    Przeglądarka: -

    Anonymous pisze:hmmm.... nie chodzi juz nawet o ten test, ale jak dla mnie szkoda papieru na te gazete. lepiej przeznaczyc go na bardziej niezbedne produkty ;)


    Na papier do d.... czyli popularną sraj taśme.............. :-)))))))))))))
    Gość
     

    Postautor: Gość » 07 lipca 2003, 18:05

    Przeglądarka: -

    Kiedyś czytałem w KŚ test programów mailowych - napisali tam, że kurier poczty mozillaPL nie umie wysyłać maili z formatowanym tekstem.
    Gość
     

    Postautor: mm » 07 lipca 2003, 20:02

    Przeglądarka: -

    Anonymous pisze:Kiedyś czytałem w KŚ test programów mailowych - napisali tam, że kurier poczty mozillaPL nie umie wysyłać maili z formatowanym tekstem.


    Jak sie w outloku ustawi wysylanie jako text to też nie za wiele z tym mozna zrobic ;). Poza tym to czy to zaleta czy wada, to juz zalezy od interpretacji ;)

    A napisali moze, ze outlok 6 nie potrafi zaimportowac wiadomosci z outloka 5 tylko z wersji 4 i 6, a mozilla sobie z tym radzi jakoś ;) (czy to nie dziwne?)

    No w każdym razie dwuch niewinnych userów pozbyło się outloka, na rzecz kuriera w blizniaczej firmie :D.
    mm
     
    Posty: 153
    Z nami od: 23 października 2002, 19:23
    Lokalizacja: Kraków

    Postautor: Majki » 07 lipca 2003, 22:43

    Przeglądarka: -

    Anonymous pisze:Kiedyś czytałem w KŚ test programów mailowych - napisali tam, że kurier poczty mozillaPL nie umie wysyłać maili z formatowanym tekstem.

    No bo pewnie nie wiedzieli, że trzeba trzymać shift przy naciskaniu przycisku nowa. Uważam, że powinien być przełącznik formatu listu taki jak jest w OE.
    A druga sprawa, nawet jak mam przy adresie osoby w książce wybrany preferowany format HTML to i tak nie załącza mi się w tym formacie samoczynnie, tylko nadal trzeba używać shift. Według mnie jest tu coś zwalone.
    Żeby się dowiedzieć jak pisać w HTML musiałem specjalnie szukać opisu w sieci bo sam sie nie domyśliłem, że trzeba wciskać shift, to jest bez sensu zrobione. Shift mógłby być jak jest ale oprócz tego powinna być opcja w menu plus poprawna obsługa preferowanego formatu z książki adresowej
    Majki
     
    Posty: 50
    Z nami od: 19 czerwca 2003, 14:04

    Postautor: Ludwik » 07 lipca 2003, 22:55

    Przeglądarka: -

    Mhm. Menu rozwijane w stylu tego z "pobierz" było by najlogiczniejsze.
    Ludwik
    Moderator
     
    Posty: 2908
    Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

    Postautor: E2rd » 08 lipca 2003, 07:03

    Przeglądarka: -

    Majki pisze:Uważam, że powinien być przełącznik formatu listu taki jak jest w OE.

    Hmmm... Nie wiem jak jest w OE, ale zajrzyj do konfiguracji kont, na dole pierwszego ekranu jest "Podczas tworzenia wiadomości używaj edytora HTML" 8)
    E2rd
    Moderator
     
    Posty: 3937
    Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

    Postautor: Majki » 08 lipca 2003, 11:56

    Przeglądarka: -

    E2rd pisze:
    Majki pisze:Uważam, że powinien być przełącznik formatu listu taki jak jest w OE.

    Hmmm... Nie wiem jak jest w OE, ale zajrzyj do konfiguracji kont, na dole pierwszego ekranu jest "Podczas tworzenia wiadomości używaj edytora HTML" 8)

    W OE jest tak, że w oknie tworzenia nowej wiadomości można sobie w dowolnej chwili przełączać format wiadomości. Jeśli pisaliśmy w html to po przełączeniu na plain text czyszczone są oczywiście znaczniki html.
    A ja wiem, zę można ustawić na stałe kodowanie w html, ale nie o to mi chodzi. Dla mnie to już nie problem jak się przełączać skoro wiem, że trzeba używać shift, ale dla nowych użytkowników to wcale nie jest takie łatwe do zgadnięcia. Dlatego powinna być łatwa opcja zmiany, podobna jak w OE, oraz poprawione działanie z książką adresową, bo ta funckcja niby jest a nie działa.
    Majki
     
    Posty: 50
    Z nami od: 19 czerwca 2003, 14:04

    Postautor: hADeSik » 08 lipca 2003, 12:25

    Przeglądarka: -

    a co rozumiesz przez stwierdzenie, że książka adresowa nie działa?
    ja naciskam guzik adres i juz mogę wybrać adresatów...

    oczywiście w OE jest inaczej, no ale...
    hADeSik
    Moderator
     
    Posty: 844
    Z nami od: 02 czerwca 2002, 21:18
    Lokalizacja: ja go znam?

    Postautor: fan Mozilli » 09 lipca 2003, 20:29

    Przeglądarka: -

    Temat jest o KŚ.
    Ja tylko napiszę, że gdyby nie Niezbędnik KŚ, to zapewne jeszcze teraz nie wiedziałbym, że istnieje coś takiego jak Mozilla. I długo bym się nie dowiedział.
    Pozdrawiam
    fan Mozilli
     
    Posty: 3
    Z nami od: 07 lipca 2003, 21:42

    PoprzedniaNastępna

    Wróć do Promocja

    Kto jest online

    Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

    Przejdź do powiązanej strony

    Nawigacja:

    Stopka: