MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Opera nie jest taka zła

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

Re: Opera ...

Postautor: irekc » 18 listopada 2002, 11:23

Przeglądarka: -

Wojciech pisze:... naprawdę nie jest zła (ani nawet taka). Testowałem ją przez jakiś czas i niewiele mogłem jej zarzucić; na pewno jest o niebo lepsza od Mi$ia.
Tak więc proponuję się nie kłócić tylko zrobić obiektywne zestawienie co potrafi Moza a co Opera, i następnie zgodnie i wspólnie udać się na stypę po Mi$iu.


Na waszym miejscu dałbym sobie na razie spokój z testowaniem Opery 7.0b1: http://online.securityfocus.com/archive ... 02-11-20/0
Radzę zaczekać do następnej wersji. A tak w ogóle to lekko OffTopicznie się robi :-) Forum dla użytkowników Opery: http://opera.dyskusje.pl

--
Irek
irekc
 
Posty: 257
Z nami od: 12 lipca 2002, 12:41
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gość » 22 listopada 2002, 16:54

Przeglądarka: -

Jak mi browser nie potrafi obsluzyc np. czegos tak banalnego (z czym bez problemu radzi sobie Mozilla, Netscape, Konqueror i Internet Exploder):
Kod: Zaznacz cały
document.getElementById('jakistam_div').style.display='none';

to dla mnie to nie jest cos, co by sie nadawalo do uzywania.

A Opera tego nie potrafi. (I niech mi nikt nie mowi nic o visibility - bo to troche co innego). Przynajmniej Opera 6.1 (dla Linuksa).
A moze windowsowa Opera 7 to juz potrafi? Jesli tak, to zwracam honor. Jesli nie, to to jest zabawka a nie przegladarka. :D

Co mi po rzekomo prawie idealnej obsludze CSSa, jak z poziomu skryptow niewiele moge zmienic. :> Opera jest wiec nie tylko gorsza od Mozilli, ale nawet od IE. :lol: Jedyny plus Opery nad IE to to, ze mozna ja pod FreeBSD i Linuksem zainstalowac. :)
Gość
 

Postautor: marcoos » 22 listopada 2002, 16:58

Przeglądarka: -

(powyzszy post wyslalem ja - a ze uzywam naraz mozilli i phoeniksa, pomieszalo mi sie, w ktorej przegladarce sie zalogowalem, a w ktorej nie, hehe ;))
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Konrad » 22 listopada 2002, 18:49

Przeglądarka: -

Opera 7 beta, jak sledze infosy na p.c.www i opera.polish zaczela obslugiwac DOM. Powinna zatem i radzic sobie z GetElementById
pozdrawiam
Końrad Karpieszuk
www.VivaMozilla.prv.pl
Konrad
 
Posty: 699
Z nami od: 12 sierpnia 2002, 05:38
Lokalizacja: Białystok

Postautor: marcoos » 24 listopada 2002, 00:38

Przeglądarka: -

Ale chodzi o to, ze z czyms takim:

Kod: Zaznacz cały
document.getElementById('jakisdiv').style.visibility='hidden'


sobie radzi, ale z <i>display='none'</i> już nie.

Mozna to niby obejsc, uzywac visibility zamiast display, ale to wymagaloby, zeby wszystko bylo fixed positioned... A nie zawsze gra jest warta swieczki.

Jedyne co ja zrobilem w takiej sytuacji to to, ze elementy, ktore mial pokazac JavaScript (pierwotnie display='none') dalem widoczne, a chowa je odpowiednia funkcja skryptu wywolana z <i>onload</i>, tak ze na mojej stronie w Operze wszystko widac, tylko nie jest 'interaktywna'...
marcoos
Moderator
 
Posty: 2227
Z nami od: 12 października 2002, 10:25
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Gośc » 04 grudnia 2002, 01:54

Przeglądarka: -

bawię sie teraz operą 7 beta i muszę przyznac, że jest bardzo szybka...ale według mnie cała Opera jest jakaś niedorobiona, włącznie z wcześniejszymi wersjami....gdyby tylko Mozilla była tak szybka jak Opera....
Gośc
 

coś z tą stroną jest nie tak...

Postautor: M » 27 grudnia 2002, 01:11

Przeglądarka: -

Oglądnąłem tą stronę w Mozilla 1.3 PL Alpha, oraz MSIE 6. I niestety wydaje mi się, że MISE wyświetla ją poprawnie, a Mozilla nie. I nie chodzi mi o fonty w tytule strony, bo na obu przeglądarkach mam kwadraty zamiast liter. Chodzi mi o filetowe pionowe prostokąty. W Mozilli wyświetlają się przy lewym przegu strony zaciemniając pasek menu. W MSIE są bardziej w prawo przy blokach tekstu i tu wyglądają w porządku.
M
 

wyłączyć ostrzeżenie ActiveX

Postautor: MickeyMouse » 18 czerwca 2003, 13:42

Przeglądarka: -

czy można wyłączyć jakoś ostrzeżenie o ActiveX Internet Explorer'a ?
MickeyMouse
 

Re: Opera nie jest taka zła

Postautor: Gość » 18 marca 2004, 21:36

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

[quote="slawo"]Ja sam używam opery i wg mnie nie jest to jakaś drugogatunkowa przeglądarka, jak ktoś tutaj napisał.

Ja łącze się przez modem i dla mnie najażniejsza jest szybkość a nie to, czy przeglądarka tak jak ślamazarny ie obsługuje CSS'y aplety javy i inne badziewie, np. ActiveX.

Przynajmniej mogę sobie wyłączyć obrazki kiedy chcę i mniejsze jest ryzyko, że ktoś namiesza mi w systemie wykorzystując "możliwości" przeglądarki :wink:.

Pomyślcie nawet takim głupim skryptem JS można wywalić przez sieć wszystkie pliki z twardego np. IE wyświetla ostrzeżenie, ale co z tego? Aż dziw, że jakiś pseudohakier jeszcze tego nie zrobił na stronie... a ActiveX tym już można zrobić wszystko - to taki exec, który się ściąga automatycznie jak się ma na niego certyfikat :wink:

A tak BTW: to właśnie ściągam sobie mozillę i zobaczę co potrafi...
Może się nawet przesiądę z Opery... :-?
Dla mnie IE i NN to jedno i to samo g***[/quote]
Gość
 

Postautor: Gość » 03 stycznia 2007, 02:21

Przeglądarka: Opera/9.02 (Windows NT 5.1; U; pl)

Ten post będzie całkowicie nie na czasie w porównaniu z datami poprzednich, ale skoro już tu zajrzałem, to dopiszę coś z aktualną datą. IE to nadal wielki shit, włączając v.7 pomimo zakładek i innych bajerów. Nadal korzysta z dziurawego jak sito ActiveX. Jako alternatywa pozostaje Mozilla, Opera lub zdobywający coraz więcej fanów Firefox rozwijany pod skrzydłami Mozilli, ale napędzany tym samym co Mozilla silnikiem - Gecko. Oferuje nam tym samym mnogość dodatków i rozszerzeń... troszkę kosztem sprawności, ponieważ Gecko jest napisany w Javie. Nie żeby coś się sypało, ale działa to wolniej niż by mogło. Pojawiła się w v.2.0 obsługa sprawdzania pisowni (fajna rzecz). Niestety Gecko wykazuje skłonności do spowalniania pracy, gdy przechowujemy w przeglądarce zbyt dużo zakładek lub zbyt obszerną historię. Problemu tego nie ma natomiast Opera, która defacto od v.9.0 jest już całkowicie darmowa i na bieżąco łatana i rozwijana. Obecnie jest już v.9.10. Nie ma tylu dodatków co FF, mają one nawet inną nazwę - widżety, jak w Safari (MacOS). Wbudowany klient poczty i prosty klient bittorrent umilają życie. Dla miłośników Firefox odpowiednim klientem poczty jest Thunderbird na tym samym silniku. Żadna z alternatyw nie obsługuje ActiveX, choć fani napisali już odpowiedni instalator dodający te kontrolki do Netscape, Mozilli i Firefox. Częsciowo da się je dodać do Opery, ale nie działa to tak sprawnie jak w IE - gobal-komunikatorze Microsoftu. Wszystkie napewno mają błędy, ale IE ma ich zdecydowanie najwięcej a nie był modernizowany od 7 lat (nie licząc kilku łatek z Windows Update). Gdyby nie było błędów to nie powstawałyby nowe wersje :D Co do poprawności wyświetlania i interpretacji kodu. Dla początkujących "webmasterów" wystarczy IE. Nadal posiada on szeroki wachlarz błędów, które jest w stanie całkowicie ignorować powodując złudzenie poprawnego wyświetlenia strony, podczas gdy w FF lub Operze strona taka rozpadnie sie w drzazgi. I na nic tłumaczenie że IE jako jedyny nie trzyma się, standardów wyznaczonych przez konsorcjum W3. Dla niedowiarków prosty przykład z atrybutem html - padding - lub z komentarzami warunkowymi, których nie ma nawet w standardzie html'a, to taki fajny bajer ze stajni MS. Zainteresowanych odsyłam do google. Niestety nadal wiele osób jest do niego tak przyzwyczajonych, że tworząc strony trzeba dbać o poprawne wyświetlanie również w IE (blah). Czytałem kilka tygodni temu testy przeglądarek przy użyciu najnowszych technologii i standadów i (tutaj miejsce na szok) Opera wypadła najlepiej, zaraz po niej Firefox i inne Mozille, a na szarym końcu IE ze zwoim brakiem standardów. Podsumowując. Wszystkie przeglądarki poprawnie interpretują html. Tylko IE poprawnie interpretuje błędnie napisany kod. Tylko częściowo umieją to inne przeglądarki. Podobnie jest z css. Tylko IE obsluguje znaczniki i parametry wyłączone ze standardów. Tylko IE korzysta z kontrolek ActiveX, dając w ten sposób crackerom szeroki wachlarz możliwości zdalnego uszkadzania komputerów lub danych. Wszystkie poprawnie obsługują JavaScript. Wszystkie obsługują aplety Javy, choć i tu są niezgodności. IE wymaga MSJavaVirtualMachine, każda inna natomiast zadowoli się lepszą i stabilniejszą Sun Java. Opera wykazuje delikatną wyższość ponad pozostałymi wartymi uwagi konkurentami. Jeśli chodzi o GUI i userfriendly to wszystkie poza IE (jak zwykle z tyłu) reprezentują podobny poziom.
Gość
 

Postautor: E2rd » 03 stycznia 2007, 09:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; PL; rv:1.8.0.9) Gecko/20061211 SeaMonkey/1.0.7

Gość pisze:ponieważ Gecko jest napisany w Javie.

Skąd się biorą takie bzdury? Podaj źródło, bo to trzeba tępić u źródła...
Masz pytanie? Tu są odpowiedzi :)
E2rd
Moderator
 
Posty: 3937
Z nami od: 26 marca 2002, 23:16

Postautor: Tomek » 03 stycznia 2007, 10:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

w tym tekście jest więcej bzdur:
Gość pisze:I na nic tłumaczenie że IE jako jedyny nie trzyma się, standardów wyznaczonych przez konsorcjum W3. Dla niedowiarków prosty przykład z atrybutem html - padding...

padding nie działa? nie zauważyłem...
Gość pisze:Podobnie jest z css. Tylko IE obsluguje znaczniki i parametry wyłączone ze standardów.

Nieprawda - zobacz np: -moz-opacity
Gość pisze:IE wymaga MSJavaVirtualMachine

NNieprawda - można korzystać z normalnej wersji - a tą odinstalować. Instrukcje są do znalezienia na stronie Microsoftu.
Gość pisze:Opera wykazuje delikatną wyższość ponad pozostałymi wartymi uwagi konkurentami.

UWAGA _ KARMIENIE TROLA - dlaczego?
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Gość » 12 stycznia 2008, 17:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.11) Gecko/20071127 Firefox/2.0.0.11

opera ma masę nieznośnych błędów, jak chociażby niewyświetlanie tekstów alternatywnych przy wyłączonych obrazkach (co w przykładowej sytuacji gdy wchodzimy na stronę przez intro, klikając na odpowiedni przycisk - np. wybór wersji językowej - uniemożliwia dostanie sie na stronę a rozwiązania css'owe lub js'owe również mogą zawieść gdy chorzy fani opery powyłączają sobie co sie tylko da (najlepiej to wogóle żeby strony sie nie wyświetlały, nie? po co takie badziewia...)). no i wiele niedociągnięć w css'ie które trzeba "dostrajać" za pomocą "@media all ... ".
sorry, ale pod niektórymi względami opera naprawde prześciga w badziewności samo M$ BadzIEwie... moje uznanie, bo to nie lada wyczyn...
Gość
 

Poprzednia

Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: