MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

MS Firefox

Propagowanie produktów z rodziny Mozilli

Moderator: Pomocy?!

MS Firefox

Postautor: Domel » 24 listopada 2004, 10:08

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

Gubia sie kolecy z Microsoftu ;)
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Re: MS Firefox

Postautor: Cleriic » 24 listopada 2004, 10:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041104 Firefox/1.0RC2

Widocznie w trafiają się w M$ ludzie którym zależy na bezpieczeństwie ;)
Wybierz Firefoksa i podbij Internet! :)
Cleriic
Moderator
 
Posty: 659
Z nami od: 09 stycznia 2004, 16:04
Lokalizacja: Polska :)

Postautor: Olhado/256 » 24 listopada 2004, 11:52

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.0; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041107 Firefox/1.0

To, że zrobili screena w FF to jeszcze pół biedy, ale zaprzeczanie, podczas, gdy wszyscy mogą tego screena zobaczyć i sprawdzić, że to JEST FF, to jest kpina po prostu.

Już sobie wyobrażam taką scenę:
Pali się biurowiec Microsoftu. Wokół pełno strażaków, policji i oczywiscie dziennikarzy. Na tle płonącego budynku stoi rzecznik prasowy Microsoftu i krztusząc się od dymu zapewnia, że biurowiec wcale się nie pali i że to tylko plotki :D
Pamiętaj obywatelu: WTYCZKI TO NIE TO SAMO, CO ROZSZERZENIA!
WinXP SP2
Olhado/256
Moderator
 
Posty: 3878
Z nami od: 26 września 2002, 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Yano » 24 listopada 2004, 12:11

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0 (Yano) Mnenhy/0.6.0.103

Ja wiem! To nie FF tylko nowy IE z możliwością zmiany skór^Wmotywów :D
W celu przejęcia rynku Firefoksa stworzyli motyw imitujący tą przeglądarkę ;)

A tak poza tym to nieźli są. Ciekawe czy ktoś poleci za ten screen. :roll: Tak jak zwolnili gościa, który zrobił fotki partii G5, która zawitała do piekiel^Microsoftowych podwoi ;)
Yano
 
Posty: 858
Z nami od: 17 grudnia 2002, 10:32

Postautor: maliniak » 24 listopada 2004, 12:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl-PL; rv:1.6) Gecko/20040113

Olhado/256 pisze:To, że zrobili screena w FF to jeszcze pół biedy, ale zaprzeczanie, podczas, gdy wszyscy mogą tego screena zobaczyć i sprawdzić, że to JEST FF, to jest kpina po prostu.

Już sobie wyobrażam taką scenę:
Pali się biurowiec Microsoftu. Wokół pełno strażaków, policji i oczywiscie dziennikarzy. Na tle płonącego budynku stoi rzecznik prasowy Microsoftu i krztusząc się od dymu zapewnia, że biurowiec wcale się nie pali i że to tylko plotki :D


dzieki ze zareagowales jesli chodzi o mojego posta na ten temat. bardzo sie zdziwilem jak go juz niezobaczylem po 10 min...mialem wrazenie ze to cenzura rodem z MS
maliniak
 

Postautor: toszcze » 24 listopada 2004, 18:17

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; Maxthon)

Izraelski serwis NRG twierdzi, że Microsoft, promując swoją usługę MSN Search, dostarczył prasie materiały reklamowe, na których widać przeglądarkę Firefox.

Nie chce byc uwazany za rasiste, ale czy dla Was izraelskie zrodla sa w 100% wiarygodne?...

Smutne jest rowniez to, ze w dziale 'Propagowanie Mozilli' znajduja sie w sporej czesci watki majace na celu oczernienie MS i IE, a nie promocje Mozilli/FF...
toszcze
 
Posty: 34
Z nami od: 14 października 2004, 09:50

Postautor: krasnalek » 24 listopada 2004, 18:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041109 Firefox/1.0 (MOOX M2)

A kto tu oczernia M$ ? :o
Wszyscy cieszą się tylko, że M$ promuje Fierfox'a. :D
krasnalek
 
Posty: 394
Z nami od: 02 listopada 2004, 20:51

Postautor: zwierz » 24 listopada 2004, 18:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

toszcze pisze:w dziale 'Propagowanie Mozilli' znajduja sie w sporej czesci watki majace na celu oczernienie MS i IE, a nie promocje Mozilli/FF...
Gdzie są takowe? Jakoś nie zauważyłem...
zwierz
Moderator
 
Posty: 1914
Z nami od: 31 sierpnia 2003, 10:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: toszcze » 24 listopada 2004, 20:22

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; Maxthon)

zwierz pisze:
toszcze pisze:w dziale 'Propagowanie Mozilli' znajduja sie w sporej czesci watki majace na celu oczernienie MS i IE, a nie promocje Mozilli/FF...
Gdzie są takowe? Jakoś nie zauważyłem...

Na przyklad kilka postow tutaj czy tutaj.
Ale dajmy sobie spokoj - juz dawno zauwazylem, ze dyskusja z fanatykami Mozilli/FF nie ma sensu...
toszcze
 
Posty: 34
Z nami od: 14 października 2004, 09:50

Postautor: Domel » 24 listopada 2004, 21:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

toszcze pisze:Smutne jest rowniez to, ze w dziale 'Propagowanie Mozilli' znajduja sie w sporej czesci watki majace na celu oczernienie MS i IE, a nie promocje Mozilli/FF...

Wlasnie dlatego zeby nie bylo takich tekstow napisalem o tym w podforum Po 13 ale pewniem moderator (nie pokazujac palcami :) ) przeniosl go do Propagowanie Mozilli.
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Domel » 24 listopada 2004, 21:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7) Gecko/20040616

toszcze pisze:Ale dajmy sobie spokoj - juz dawno zauwazylem, ze dyskusja z fanatykami Mozilli/FF nie ma sensu...

Ale wlasciwie o co Ci chodzi. Uwazasz, ze nie ma sensu z nami rozmawiac to nie rozmawiaj. Wpadasz tutaj i probojesz rozstawiac stalych bywalcow po kontach...
Wlasciwie to po co tu jestes to jest forum o przegladarkach Gecko a Ty jestes userem IE lub jak wolisz nakladni na niego (informacje z UA)? IMHO pomyliles adres.
Nie wiem do kogo masz pretensie bo golnikami operujesz (nie napisales kto konkretnie jest "fanatykami Mozilli/FF"). Nie uzyskalismy od Ciebie tej informacje ale wyprzedzajac fakty postaram sie wyjasnic dlaczego ja nie jestem fanatykiem (zgaduje ze ja jestem winny bo to ja zapodalem ten topic). Wiec tak to temat i tresc postu ewidentnie sugeruja dowcip, nie ma to nic wspolnego z agresywnym atakiem na MS, nikt nawet nie stawia tezy ze w Microsofcie uzywa sie FF (bo kazdy kto troche realnie mysli wie ze to przypadek, pomylka i niedopatrzenie a nie cos stalego i pewnego). A jesli Ty nie rozumiesz ze ikona emocji ";)" oznacza cos z przymrozeniem oka to chyba nie powod, zeby tutaj naskakiwac na kogos (to samo sie tyczy Twojego stosunku do dowcipu Yano i innych).
Domel
 
Posty: 2252
Z nami od: 14 kwietnia 2002, 19:10
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Gość » 24 listopada 2004, 21:39

Przeglądarka: Mozilla/3.0 (compatible)

[quote=toszcze]Na przyklad kilka postow tutaj czy tutaj.[/quote]
Kt?re konkretnie zdania?
[quote=toszcze]Ale dajmy sobie spokoj - juz dawno zauwazylem, ze dyskusja z fanatykami Mozilli/FF nie ma sensu...[/quote]
\x{017B}eby\x{015B} nie czu\x{0142} si\x{0119} nieswojo u\x{017C}y\x{0142}em przegl\x{0105}darki AtomNET
Gość
 

Postautor: zwierz » 24 listopada 2004, 21:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

To u góry ja - byłem. Był mały problem z kodowaniem znaków i mnie wylogowało przy publikacji posta z AtomNET-u
zwierz
Moderator
 
Posty: 1914
Z nami od: 31 sierpnia 2003, 10:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: toszcze » 24 listopada 2004, 21:51

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; Maxthon)

Domel pisze:Wpadasz tutaj i probojesz rozstawiac stalych bywalcow po kontach...

Nikogo nie probuje rozstawiac po katach (konta moga byc co najwyzej bankowe).

Pytasz co tu robie, mimo ze nie jestem uzytkownikiem FF. Uzywam za to TB (ktorego uwazam za bardzo dobry, choc traktowany przez developerow nieco 'po macoszemu', program), ale nie w tym rzecz. Spolecznosc skupiona wokol FF i w ogole Mozilla Foundation to naprawde ciekawe i imponujace zjawisko. Moj komentarz wyniknal z lekkiego zmiesmaczenia polska czescia tej spolecznosci i jej podejsciem do promocji FF (dla jasnosci - uogolniam).

Twoja wypowiedz uswiadomila mi, ze jakakolwiek krytyka nie jest tutaj mile widziana.

A poza tym - moja pierwsza wypowiedz w tym watku nie byla skierowana do Ciebie.

zwierz: Ty chyba po prostu nie chcesz widziec tego, o czym pisalem...
toszcze
 
Posty: 34
Z nami od: 14 października 2004, 09:50

Postautor: zwierz » 24 listopada 2004, 21:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

toszcze pisze:zwierz: Ty chyba po prostu nie chcesz widziec tego, o czym pisalem...

Gdybym nie chciał - to bym nie pytał. To jak?
zwierz
Moderator
 
Posty: 1914
Z nami od: 31 sierpnia 2003, 10:13
Lokalizacja: Kraków

Postautor: toszcze » 24 listopada 2004, 22:05

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; Maxthon)

Nie chcialem juz sie wypowiadac w tym temacie, ale skoro nalegasz... ;)

przyklad 1
przyklad 2
Jest tego wiecej.

Zaraz pewnie napiszesz, ze to nie jest zadne 'oczernianie'. Moze to rzeczywiscie zbyt dosadne slowo, ale sam przyznaj, ze takie wypowiedzi to nie jest dobry sposob na promocje FF.

Byc moze rzeczywiscie sie czepiam. Tym niemniej jednak takie 'najezdzanie' na MS nastawia mnie negatywnie do spolecznosci zgromadzonej wokol Mozilli. Przeciez przez caly czas glosicie niezaprzeczalne zalety FF - czyzby one okazaly sie dla Was niewystarczajace? Czyzby rzeczywiscie trzeba bylo rzucac ironicznymi tekstami w kierunku konkurencji?
toszcze
 
Posty: 34
Z nami od: 14 października 2004, 09:50

Postautor: Ludwik » 24 listopada 2004, 23:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

toszcze pisze:Na przyklad kilka postow tutaj

Ale wysoki sądzie, tO nie my, to PC World :lol:
A tak na serio to no wiesz - kilka rzeczy jest zupełnie obiektywnych, myślę że każdy zgodzi się z tym, że IE ma więcej wykrytych błędów bezpieczeństwa, wolniej je łatwa, jego wersje rzadziej się pojawiają i nie obsługuje najnowszych standardów internetowych. To są fakty, tak samo jak za fakt należy uznać to, że Internet Explorer lepiej [czyt - zgodnie z zamysłem twórcy] obsługuje strony napisane pod Internet Explorera niż Firefoks (takie zdanie w zasdzie jest tautologią i sprawdzi się niezależnie co tam wstawimy, tym niemniej w związku z dominacją IE ma sporo znaczenie dla cześci użytkowników) czy to, że użytkownik Windowsa nie musi się trudzić z instalowaniem IE, a instalowaniem Firefoksa musi.
Teraz pytanie jakie kto ma priorytety, co dla kogo ważne. My mamy poglądy takie, które powodują że wybieramy Firefoksa.
I z tego powodu jakie mamy poglądy używamy firefoksa i przychodzimy na te forum, a nie z tego powodu że przychodzimy na te forum mamy takie poglądy ;)

Zauważ także, ze dyskusje na temat IE vs Firefox szczególnie jesli chodzi o obsługę stron Internetowych są dla nas rutyną. Jeśli poraz setny czy dwusetny mam tłumaczyć dlaczego dana strona nie działa w Firefoksie czy Mozilli to oczywiście zrobię to w sposób maksymalnie skrótowy. Przedstawię błędy w stosunku do specyfikacji i w dwóch zdaniach ozajmujących napiszę, ze przeglądarka powinna trzymać się tego co zapisano w specyfikacji.
Takie są moje poglądy, ale nie mam czasu za każdym razem przedstawiać całego toku rozumowania. Nikomu z nas się nie chce, poraz setny dyskutować na ten sam temat, nikt też nie ma na to czasu.

A, no i tak na koniec to nie możesz zabraniać fanom Firefoksa cieszyć się z sukcesów ich przeglądarki :)
A wiedz, że wiele z przychodzących tu osób promuje Firefoksa, bo zajmuje się standardami Internetowymi, chciała by móc wreszcie zacząć używać nowych standardów, a Internet Explorer wcale się nie spieszy żeby zacząć je obsługiwać. Dlatego starają się naĸłonić innych do używania przeglądarek, które obsługują nowsze standardy (Mozilla, ale również Opera czy KHTML) i trudno się dziwić, że są w opozycji do IE.
Ludwik
Moderator
 
Posty: 2908
Z nami od: 10 marca 2003, 10:05

Postautor: krasnalek » 26 listopada 2004, 14:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.7.5) Gecko/20041109 Firefox/1.0 (MOOX M2)

http://windows2003.pl/insideMicrosoft_det.aspx?id=28 zdjęcie nr 22(toz grzybami). Ostatnia ikonka w pasku szybkiego uruchamiania. :lol:
krasnalek
 
Posty: 394
Z nami od: 02 listopada 2004, 20:51

Postautor: Gość » 26 listopada 2004, 15:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

toszcze pisze:Ale dajmy sobie spokoj - juz dawno zauwazylem, ze dyskusja z fanatykami Mozilli/FF nie ma sensu...


Hm, dla rownowagi, zwolennik maxthona:
http://forum.webesteem.pl/viewtopic.php ... 3d5c09a098
To ma byc wiarygodny, uczciwy i niezalezny dyskurs? Juz pomijam fakt, ze u kogos takiego nigdy bym strony nie zamowil.
Gość
 

Postautor: Ł. » 26 listopada 2004, 16:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.5) Gecko/20041108 Firefox/1.0

toszcze pisze:Ale dajmy sobie spokoj - juz dawno zauwazylem, ze dyskusja z fanatykami Mozilli/FF nie ma sensu...


Ciekawe dlaczego zwykle w dysputach z ludźmi związanymi Open Source ich adwersarze uciekają się do takiej własnie linii argumentacji (czy raczej obrony) :lol: Najlepiej nazwać kogoś fanatykiem którego nie można przekonać i to w mniemaniu niektórych załatwia sprawę. Może wkońcu jakieś argumenty?

Co do ironicznych uwag na temat MS to trudno się przed nimi powstrzymać kiedy robią coś takiego jak na podlinkowanym screenie :lol: Firma upatrująca w FF i Open Source zagrożenie i opierająca swoją kampanię reklamową na ich krytykowaniu pokazuje na reklamie swojego produktu konkurencyjną przeglądarkę. To samo w sobie jest ironią i nie wymaga jadowitych uwag :lol:

Osobiście za fanatyka się nie uważam. Nie znam się na linuxie, ani na programowaniu ani na niczym ponad włączenie i wyłączenie komputera i korzystam z FF. Ba korzystają z niego moi znajomi którzy wiedzą o kompach jeszcze mniej (Po tym jak zaproponowałem FF uważają mnie za jakiegoś specjalistę od informatyki 8) ) Po prostu nie znalazłem lepszej przeglądarki. Ta jest dla mnie najbardziej odpowiednia pod każdym wzdględem. Szybka i wygodna w obsłodze. Z IE będę się śmiał przy każdej okazji bo to żenada, żeby w XXI wieku promować taki złom, ale jeśli kiedyś Bill i spółka się postarają nie będę zachowywał się jak fantyk i uparcie tweirdził, że mój FF jest najlepsiejszy.
Ł.
 

Następna

Wróć do Promocja

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: