MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

FireFOx nie działa

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

FireFOx nie działa

Postautor: Damien » 20 stycznia 2006, 17:13

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; Neostrada TP 6.1; .NET CLR 1.1.4322)

Zainstalowałem sobie FireFoxa 1.5. Wcześniej uzywałem IE 6.0 . Mam neostradę a system to Win XP PRO + SP2. Przy IE strony www chodzą prawidłowo. Gdy próbuję włączyc FF to nie chce się załadowac nawet strona startowa. Gdzie coś powinienem ustawić aby FF zaczął w końcu dziłać. Póki co wyskakuje komunikat : Nie udało się nawiązać połączenia, Firefox nie może nawiązać połączenia z serwerem itd. itp. Prosze o pomoc.
Damien
 

Postautor: errenay » 20 stycznia 2006, 17:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8.0.1) Gecko/20060103 SUSE/1.5-5.1 Firefox/1.5.0.1

1. Czy prawidłowo skonfigurowałeś połączenie z internetem (bezpośrednie lub proxy)?
2. Czy firewall zezwala na połączenie Ff z internetem?
3. Czy antywirus nie wcina się w połączenie?
W szczególności wyłącz firewall i antywirus - jeśli to pomoże, to będziesz musiał w nich pogrzebać.
errenay
 
Posty: 1238
Z nami od: 11 grudnia 2004, 07:30
Lokalizacja: okolice stolicy ;)

Postautor: Gość » 20 stycznia 2006, 17:52

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; Neostrada TP 6.1; .NET CLR 1.1.4322)

errenay pisze:1. Czy prawidłowo skonfigurowałeś połączenie z internetem (bezpośrednie lub proxy)?
2. Czy firewall zezwala na połączenie Ff z internetem?
3. Czy antywirus nie wcina się w połączenie?
W szczególności wyłącz firewall i antywirus - jeśli to pomoże, to będziesz musiał w nich pogrzebać.


1.W tym momencie FireFox => Narzędzia => Opcje => ogólne => Ustawienie połączenia, zaznaczone jest bezpośrednie połączenie z internetem. Jesli ma być proxy to prosze o podpowiedż co i jak ma ustawić.
2. Nie wiem gdzie to sprawdzić, ale w zaporze systemu Windows mozzilę fireox ustawiłem jako wyjatek.
3. W tym momencie nie mam włączonego AntyVira jedynie Zaporę sytemu Windows
Gość
 

Postautor: Felicjan » 20 stycznia 2006, 18:30

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5

Problemem jest oczywiście nie FF, ale konfiguracja połączenia z Internetem. Nie pytaj, jak masz je ustawić, bo to Ty powinieneś znaleźć odpowiednie informacje w dokumentacji Neostrady. W razie problemów dzwoń na infolinię. Pamiętaj przy tym, że korzystając z FF masz dwa miejsca, gdzie ustawia się parametry połączenia: jedno w opcjach FF, drugie - w opcjach internetowych w panelu sterowania. I między nimi nie może być konfliktu.
Felicjan
 
Posty: 104
Z nami od: 17 stycznia 2006, 12:18
Lokalizacja: Stolyca

Postautor: Gość » 20 stycznia 2006, 19:01

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; Neostrada TP 6.1; .NET CLR 1.1.4322)

Gdybym nie szukał sam to bym nie pytał. Własnie zainstalowałem starszą wersję FF 1.04 i także nie chodzi. Ta właśnie wersja jest zainstalowana na kompie mojego brata w pokoju obok - Ma dokładnie takie same ustawienia neostrady i chodzi jak lala. Róznicą jest jedynie system On ma Win Home Edition ja mam Pro + SP2. Obejrzałęm dokumentacje Neo i wszysko jest tak jak być powinno a jednak nie chodzi. Więc o co chodzi ? :)[/b]
Gość
 

Postautor: bender88 » 20 stycznia 2006, 20:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8) Gecko/20051111 Firefox/1.5

Instalowałem kumplowi z neo Fx i nie było najmniejszego problemu. Nic nie ustawiałem, nic nie zmieniałem. Standardowe ustawienia działały. Wystarczyło przepuścić przez FW z SP2. Sprawdź czy ci sie proces wogóle uruchamia (ctrl+alt+del) i spróbuj wyłączyć FW systemowego (panel sterowania\Zapora Systemu Windows opcja "Wyłącz (nie zalecane)". Może utworzyło złą regułe. Ale ogólenie to dziwne.
bender88
 
Posty: 3
Z nami od: 19 stycznia 2006, 14:41

Postautor: Gość » 20 stycznia 2006, 23:56

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; Neostrada TP 6.1; .NET CLR 1.1.4322)

Dziwna sprawa. Ale tak jakbym połowicznie rozwiązał ten problem. Mianowicie Gdy miałem wyłączonego Norton Internet Security FireFox za nić nie chciał załadowac jakiejkolwiek strony www. W momencie w którym włączyłem Nortona ponownie a później odpaliłem FireFox ten pierwszy zapytał się czy zezwolić po czym FF zaczął juz normalnie funkcjonować.
Gość
 

Postautor: errenay » 21 stycznia 2006, 08:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.8.0.1) Gecko/20060103 SUSE/1.5-5.1 Firefox/1.5.0.1

Anonymous pisze:Dziwna sprawa. Ale tak jakbym połowicznie rozwiązał ten problem. Mianowicie Gdy miałem wyłączonego Norton Internet Security FireFox za nić nie chciał załadowac jakiejkolwiek strony www. W momencie w którym włączyłem Nortona ponownie a później odpaliłem FireFox ten pierwszy zapytał się czy zezwolić po czym FF zaczął juz normalnie funkcjonować.


Ale w NIS-ie jest przecież zintegrowany firewall. Jeśli dodatkowo do NIS-a używasz firewalla wbudowanego w Win, no to możesz spodziewać się wszystkiego - nie wolno mieć włączonych dwóch firewalli!
errenay
 
Posty: 1238
Z nami od: 11 grudnia 2004, 07:30
Lokalizacja: okolice stolicy ;)

Postautor: Feft » 21 stycznia 2006, 10:21

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.7.12) Gecko/20050919 Firefox/1.0.7

Można mieć nawet kilka firewalli - trzeba je tylko dobrze ustawić. :)
Feft
 


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: