MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Czy możliwe jest stworzenie słownika wyrażeń forumowych ????

Forum związane z serwisem Zespołu MozillaPL. Propozycje dotyczące organizacji prezentowanych danych, udostępnianych artykułów, podejmowanych tematów

Moderator: Pomocy?!

Czy możliwe jest stworzenie słownika wyrażeń forumowych ????

Postautor: Internauta1024A » 20 października 2006, 07:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

Chciałbym żeby wykorzystując plik słownikowy persdict.dat (Firefox 2) słów użytkownika zbudować (jako testowy) słownik wyrażeń forumowych .Czyli aby stworzyć listę słów specyficznych dla forum MozillaPl takich jak nazwy własne programów i rozszerzeń , nazwy funkcji ,nazwy osób do których często odnosi się w postach (moderatorów) ,itp. Na razie trzeba będzie dodawać ręcznie do pliku słów użytkownika (edycja-wklej UTF-8) ,a jakby pomysł wypalił to można by wykorzystywać ten mechanizm na innych forach (trzeba by stworzyć mechanizm dowiązujący daną listę słownikową do danego forum).
Umieszczanie słów może się odbywać na zasadzie że zostanie stworzony nowy wątek i w pierwszym poście będą umieszczane słowa zaaprobowane przez moderatorów, a w kolejnych forumowicze będą składali swoje propozycje do umieszczenia w słowniku forumowym.
Ostatnio zmieniony 21 października 2006, 10:36 przez Internauta1024A, łącznie zmieniany 1 raz
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
Internauta1024A
 
Posty: 400
Z nami od: 14 sierpnia 2006, 13:00

Postautor: Stef » 20 października 2006, 15:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8.0.5) Gecko/20060801 Firefox/1.5.0.5 Flock/0.7.4.1

Ale w jakim celu?
Czasami coś napiszę na stef.log
Stef
Moderator
 
Posty: 3466
Z nami od: 16 kwietnia 2004, 11:05

Postautor: Internauta1024A » 20 października 2006, 22:04

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

Cytat:
Nie, ale jak ci użytkownik napisze, że po [ort]update[/ort] Firefoksa zniknęły [ort]searchpluginy[/ort] i jeden [ort]toolbar[/ort], a [ort]Adblock[/ort] i FlashGot nie działa, to co wtedy?
Cytat:
Edit by Stef: Ja jak chcesz błędy oznaczać to tam gdzie faktycznie
[ort]som[/ort].
Chcę żeby Firefox 2 oznaczał błędy tam gdzie faktycznie są , i żeby dla różnego rodzajów for można było dodać specyficzne dla nich wyrażenia , i żeby można je było powiązać tylko z danym forum .
Ostatnio zmieniony 21 października 2006, 07:52 przez Internauta1024A, łącznie zmieniany 2 razy
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
Internauta1024A
 
Posty: 400
Z nami od: 14 sierpnia 2006, 13:00

Postautor: Internauta1024A » 20 października 2006, 22:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; pl; rv:1.8.1) Gecko/20061010 Firefox/2.0

I jeszcze jedna rzecz z innego mojego postu dotycząca podpowiedzi słownika Firefoksa :
1.Gdzie mogę zgłaszać uwagi dotyczące polskiego słownika w Firefoksie .
Bo w obecnej wersji pomijane jest w podpowiedziach prawidłowej odpowiedzi dużej ilości słów zawierających polskie znaki :
np.:
znakow nie ma podpowiedzi znaków
cma - ćma
wachał - wąchał
wech - węch

Zastąpienie pliku słownika PL.aff plikiem z OpenOffica pl_PL.aff (ze zmianą nazwy) rozwiązało problem braku owych podpowiedzi ,czy nie lepiej by było zastosować ów plik z Open Office?
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
Internauta1024A
 
Posty: 400
Z nami od: 14 sierpnia 2006, 13:00

Postautor: Leepa » 21 października 2006, 05:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1) Gecko/20061018 BonEcho/2.0

Internauta1024A pisze:I jeszcze jedna rzecz z innego mojego postu dotycząca podpowiedzi słownika Firefoksa :
1.Gdzie mogę zgłaszać uwagi dotyczące polskiego słownika w Firefoksie .
Bo w obecnej wersji pomijane jest w podpowiedziach prawidłowej odpowiedzi dużej ilości słów zawierających polskie znaki :
np.:
znakow nie ma podpowiedzi znaków
cma - ćma
wachał - wąchał
wech - węch

Zastąpienie pliku słownika PL.aff plikiem z OpenOffica pl_PL.aff (ze zmianą nazwy) rozwiązało problem braku owych podpowiedzi ,czy nie lepiej by było zastosować ów plik z Open Office?


Ściągnij sobie słownik ze strony:
http://www.kurnik.pl/slownik/ort/
wersja myspell (Open Office), rozpakuj pliki do katalogu Firefoksa\dictionaries zmieniając _ (podkreślenie) na - (pauza).
Ja mam ten słownik i podpowiada mi prawidłowo to co podałeś za przykłady.

pozdrawiam,
Leepa
Leepa
 
Posty: 281
Z nami od: 09 grudnia 2004, 09:31
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Serwis MozillaPL.org

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: