MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Nie mogę uruchomić firefoxa

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Postautor: chmielus » 03 lutego 2007, 23:19

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Witam, problem jest w pliku C:\Documents and Settings\Nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\profiles.ini Usunięcie go rozwiązuje problem. FF uruchamia się jakby dopiero co został zainstalowany. Pyta czy zaimportować coś z innych przeglądarek lub czy niczego nie imoportować. Mam dopiero co postawiony system więc nie mogę sprawdzić czy usunięcie tego pliku powoduje utratę czegokolwiek. W miejsce usuniętego pojawia się plik o tej samej nazwie w którym zmienia się tylko jeden wpis: Path=Profiles/2xou3g0j.default a konkretniej to po '/' czyli ścieżka do jakiegoś pliku profilowego. Tworzy się również nowy podkatalog w katalogu Profiles więc prawdopodobnie jest to jakby reSTART FFa. Bardzo możliwe, że przekopiowanie bookmarksów czyli zakładek ze starego profilu do nowego nie będzie większym kłopotem. Nie sprawdzałem bo mi nie zależało na plikach. Pozdrawiam i mam nadzieję że w czymś pomogłem chociaż 1 osobie. Pozdro
chmielus
 

Postautor: Tomek » 04 lutego 2007, 09:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl; rv:1.8.1.1) Gecko/20061208 Firefox/2.0.0.1

usunięcie tego pliku usuwa tylko informację o profilach. same profile powinny pozostać nienaruszone. Skoro FF nie może znaleźć inf. o profilach - postanawia je utworzyć. Niczym to się nie różni od założenia nowego profilu - o którym już pisałem w tym wątku.
Wszystko to jest opisane w linkach z przyklejonego postu - trzeba tylko po prostu troszkę poczytać:
Pytania i problemy. Przeczytaj zanim założysz nowy temat!
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: Nie mogę uruchomić firefoxa

Postautor: król disco » 31 grudnia 2009, 11:27

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; GTB6.3; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729)

Ściągnąłem sobie Mozzile i nadpisałem starą mozillę. Co robić? Usunąłem folder z Program files
i teraz nie mogę usunąć przeglądarki z pulpitu. Co robić?????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
król disco
 

Odp: Nie mogę uruchomić firefoxa

Postautor: Grzegorz » 31 grudnia 2009, 13:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; en-US; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20091230 Minefield/3.7a1pre

król disco pisze:Ściągnąłem sobie Mozzile i nadpisałem starą mozillę. Co robić? Usunąłem folder z Program files
i teraz nie mogę usunąć przeglądarki z pulpitu. Co robić?????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

1. To forum techniczne, nie syp emotkami jak na fotce.
2. Napisz precyzyjnie, co zrobiłeś, zarówno napisanie stareo instalatora, jak i instalacja nowej wersji na starą nie powoduje żadnych strat.
3. Na pulpicie to masz skrót lub coś co tam zapisałeś. Unlocker pozwoli usunąć zablokowane pliki - tylko ostrożnie, bo za 10 min. będziesz płakał, że miałeś plik na pulpicie, ale go usunąłeś i pytał, jak go przywrócić.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Nie mogę uruchomić firefoxa

Postautor: thortom » 14 grudnia 2015, 11:09

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/47.0.2526.80 Safari/537.36

witam
Mialem ten sam problem. Preszukalem forum... i znacie efekt zero "calosciowej" porady, ale do rzeczy
1. skasowalem plik parent.lock
2. edytowalem plik profiles.ini (C:\Documents and Settings\Nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\profiles.ini ) tam wykasowalem 2 moje nowe profile zostawiajac stary i teraz smiga
thortom
 

Poprzednia

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: