MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Blokowanie historii

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Blokowanie historii

Postautor: Radix » 15 stycznia 2007, 07:57

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.0.9) Gecko/20061206 Firefox/1.5.0.9

Bry :)

Mam maly problem. Ojciec mojej dziweczyny notorycznie przesiaduje na stronkach... wiadomo jakis stronkach :/
Jej laptop nie jest zbyt wydajna maszyna, a smieci, ktore przez jej tatusia sa przy okazji "przegladania" instalowane zwalniaja dodatkowo prace komputera i powoduja mase bledow.
Chociaz zainstalowalem firewalla i antywira (standardowo) oraz program Net Nanny (omg) do monitorowania ogladania takich stronek to i tak sporo przepuszcza i tesciunio znajduje stronki, ktorych net nanny nie blokuje.
Dodatkowo sie wycwanil i kasuje historie po takim surfowaniu (co juz jest szczytem chamstwa - biedaczka ma tam swoje ulubione stronki i jej wywala nagminnie). W zwiazku z tym, ze kasuje historie nei mozna go postawic przed plutonem egzekucyjnym, bo nie ma dowodow.

Zatem moej pytanie brzmi - jak w firefoxie zablokowac kasowanie historii :)

Z gory dziekuje za odpowiedz. Jesli to nei bedzie problemem prosilbym od odpowiedz droga mejlowa takze :)
Radix
 

Postautor: Tomek » 15 stycznia 2007, 09:07

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl-PL; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

niech dziewczyna dodaje swoje ulubione strony do zakładek :) Wtedy tatuś kasując historię nie wykasuje zakładek.


ps. gratuluję OMC* teścia :)


* O Mało Co
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Postautor: Radix » 15 stycznia 2007, 10:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

meh...

nie o to mi chodzi. To ze jej kasuje jej linki to male piwo. Chozi o to by byl dowod na to ze to robi, ktorego nie moze usunac (jego umiejetnosci sa niskie). Moze znacie jakis program hmm co an bierzaco robi kopie zapasowa wszystkich przegladarek?
Radix
 

Postautor: Gość » 12 lutego 2007, 15:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

ja miałam taki sam problem z moim męzem, niestety, oglądał to co moim zdaniem nie powienien. Kasował historię pomimo że na kompie prawie się nie zna i nie wydumałam nic innego jak wtyczkę do firefoxa HyperBK która potrafi pochować dosyć skrzętnie jak dla laika ikonki z których mozna się dostać do historii, wyjątkiem jest nietrudny skrót Ctrl+H, tego nie ominęłam, ale on akurat tego nie zna.

W tej wytczce jest jeszcze cos czego nie ma w normalnej historii, godzina wejścia na stronkę i ilośc odwiedzeń.
Gość
 

Postautor: agi » 15 lutego 2007, 15:12

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

Szukalam tej wtczki hyperbk i niestety nie moge znalezc. Obawiam sie, ze moje nastoletnie(12l) dziecko moze ogladac jakies strony niewskazane w tym wieku, a tak wiele sie mowi o zboczencach. Bardzo przydalaby mi sie mozliwosc sprawdzenia historii ogladanych stron, a niestety cala historia jest kasowana i sladu po niej nigdzie nie ma. Bardzo prosze o pomoc, jak mozna sprawdzac wykasowana historie? Mam Windows XP Home, wersja FF 2.0.0.1
pozdrawiam
mail:lapislapis@tlen.pl
agi
 

dajcie linka

Postautor: pomysłowy dobromir » 16 lutego 2007, 11:50

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

Niech ktoś da linka do tej wtyczki i wszystko będzie OK.
pomysłowy dobromir
 

Re: dajcie linka

Postautor: JesperKyd » 16 lutego 2007, 12:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.2 x64; en-US; rv:1.9a1) Gecko/20060519 Minefield/3.0a1

pomysłowy dobromir pisze:Niech ktoś da linka do tej wtyczki i wszystko będzie OK.


Naprawdę to takie trudne samemu znaleźć?
https://addons.mozilla.org/firefox/2539/
Obrazek
JesperKyd
 
Posty: 311
Z nami od: 24 stycznia 2006, 21:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Gość » 25 lutego 2007, 09:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.1) Gecko/20061204 Firefox/2.0.0.1

nawet jeśli wykasuje normalną historię to w ten sposób nie wykasuje tej zapisywanej w dodatku. Na wszelki wypadek dam jeszcze linka na dodatek który pozwala modyfikować bardzo dowolnie paski, gdzie podejżany przy niewielkiej uwadze też może znaleść dojście do historii:


dodatek z zapasową historią: [ciach w linka - jeśli to możliwe podajemy link do polskiej bazy rozszerzeń - lub do oficjalnej mozilli - lub do strony autora rozszerzenia - moderator (dla ułatwienia dodałem linki do PBR)]

pierwszy nazywa się: Bookmark Backup [strona domowa PL / strona autora] - rozszerzenie wykonujące kopię m.in. zakładek i historii - przydatne dla osób, którym w dziwny sposób ona znika:) [więcej]


a drugi: Menu Editor [strona domowa PL / EN / strona autora] - ustaw sobie wszystkie menusy tak jak lubisz:) [więcej]

Powodzenia i pozdrawiam,.

Ja jako jedyne dojście do historii ( tej cichej ) ustawiłam na tzw HOT KEY: ctrl+shift+H , nie jest na standardowym Ctrl+H.
Gość
 

Postautor: Gość » 08 marca 2007, 16:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.2) Gecko/20070219 Firefox/2.0.0.2

Bardzo dziekuje za porady. HyperBK zainstalowalam, dziala, tylko jestem na tyle ciemna, ze nie umiem tego "schowac"-jest caly czas widoczne na gornym pasku firefox. Jak to schowac? Bo moje dziecko kumate jest i zaraz sie zorientuje co jest grane:)
Gość
 

Postautor: tomalo » 03 lipca 2007, 18:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.1.4) Gecko/20061201 Firefox/2.0.0.4 (Ubuntu-feisty)

No tak, ale co wtedy gdy mamy do czynienia z nieco bardziej zaawansowanym użytkownikiem? Np. ustawione jest automatyczne kasowanie cache'u, historii, ciastek itd. podczas zamykania FF z okienkiem potwierdzenia na koniec. Każda ingerencja w ustawienia zostanie natychmiast zauważona. Zainstalowałem "Bookmark Backup" którego ustawiłem na kopiowanie historii, ale niestety plik kopii zostaje także wyczyszczony podczas zamykania przeglądarki.
tomalo
 
Posty: 14
Z nami od: 23 lipca 2004, 13:57
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Odp: Blokowanie historii

Postautor: areli » 11 grudnia 2010, 22:27

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; pl; rv:1.9.2.12) Gecko/20101026 Firefox/3.6.12

oooojeej a taki to problem zainstalować KGB employee monitor... zamiast utrudniać sobie życie jakimiś wtyczkami?

zainstaluj i już wiesz wszystko.... kiedy, jak, gdzie, o której, jak długo... dodatkowo rejestruje się każde kliknięcie w klawiaturę... siłą rzeczy wyłapują się wszystkie wpisane hasła do poczty, nk, facebook, konta bankowego :) itd.itd.

używać z głową...
areli
 

Odp: Blokowanie historii

Postautor: tomalo » 11 grudnia 2010, 22:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.1.15) Gecko/20101028 Iceweasel/3.5.15 (like Firefox/3.5.15)

Popatrz na datę poprzedniego posta. W tamtych czasach nie było takich bajerów.
P.S.
Poza tym, zdaje się, że program o którym piszesz jest pod inny system operacyjny.
tomalo
 
Posty: 14
Z nami od: 23 lipca 2004, 13:57
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Odp: Blokowanie historii

Postautor: mrkramer » 30 grudnia 2010, 18:28

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-GB; rv:1.9.2.6) Gecko/20100625 Firefox/3.6.6

Mozna zrobic to prawie bez uzycia wtyczek.
Jest potrzebna wtyczka "sqlite manager"

U mnie dziala, choc ja zrobilem to z troszke innych powodow.

mowiac oglednie, to trzeba stworzyc trigger na bazie danych, ktory bedzie wyzwalany na kazdorazowym insercie w tabeli, w ktorej sa przechowywane wprowadzane adresy. Trigger ten wykonuje zapis do innej tabeli. nawet jesli uzytkownik wyczysci historie, to wpisy sa gdzies indziej i mozna zobaczyc gdzie zagladal.

Jesli bedzie zainteresowanie, to opisze krok po kroku jak to zrobic.

Pozdrawiam
mrkramer
 

Odp: Blokowanie historii

Postautor: tomalo » 30 grudnia 2010, 18:36

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.1.15) Gecko/20101028 Iceweasel/3.5.15 (like Firefox/3.5.15)

Ja to w swoim czasie załatwiłem instalując rozszerzenie Public Fox. Blokuje dostęp do wielu rzeczy, m.in. do Preferencji / Opcji, do about:config itp.
tomalo
 
Posty: 14
Z nami od: 23 lipca 2004, 13:57
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Odp: Blokowanie historii

Postautor: Grzegorz » 31 grudnia 2010, 11:32

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:2.0b9pre) Gecko/20101230 Firefox/4.0b9pre

Jak znasz adres chrome:// to spokojnie otworzysz opcje, możesz też odinstalować Public Fox: wpisz chrome://mozapps/content/extensions/extensions.xul w pasku adresu i wciśnij Enter.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Blokowanie historii

Postautor: tomalo » 31 grudnia 2010, 15:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.1.15) Gecko/20101028 Iceweasel/3.5.15 (like Firefox/3.5.15)

Napisałem, że załatwiłem to tym sposobem w swoim czasie, gdyż wówczas tego potrzebowałem. Obecnie nie używam.
tomalo
 
Posty: 14
Z nami od: 23 lipca 2004, 13:57
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Odp: Blokowanie historii

Postautor: wojtek_s » 02 lutego 2011, 12:37

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13

mrkramer mozesz podac opis jak wstawic trigger, jakos nie umiem sam napisac kodu
wojtek_s
 
Posty: 1
Z nami od: 02 lutego 2011, 12:33

Odp: Blokowanie historii

Postautor: mrkramer » 25 lutego 2011, 20:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; en-GB; rv:1.9.2.6) Gecko/20100625 Firefox/3.6.6

Moge.


Pierwsze co sciagamy, to rozszerzenie "sqlite manager". Dzieki niemu bedziemy mogli dostac sie do pliku "places.sqlite". Plik znajduje sie w katalogu z obecnie uzywanym profilem. Nie bede opisywal gdzie sie znajduje ten plik bo jest to opisane na stronie mozillpl.org.

Pozniej robimy kopie pliku places.sqlite gdzies indziej na dysk, lub do innego katalogu i pilnujemy go, bo to nasz oryginalny plik. Jak cos pojdzie nie tak, to bedziemy mogli go skopiowac spowrotem.
Po sciagnieciu otwieramy rozszerzenie sqlite manager a w nim plik places.sqlite poprzez "database -> connect database".
W polu o nazwie "enter sql" wpisujemy:

CREATE TABLE url_hist_places (id INTEGER PRIMARY KEY, url LONGVARCHAR, title LONGVARCHAR, rev_host LONGVARCHAR, visit_count INTEGER DEFAULT 0, hidden INTEGER DEFAULT 0 NOT NULL, typed INTEGER DEFAULT 0 NOT NULL, favicon_id INTEGER, frecency INTEGER DEFAULT -1 NOT NULL, last_visit_date INTEGER)

Utworzy sie tabela o nazwie url_hist_places
Teraz pozostaje utworzyc trigger kopiujący odwiedzane strony.

Wpisujemy:

CREATE TRIGGER ins_url__hist_places after insert on moz_places for each row begin insert into url_hist_places values (new.id , new.url , new.title, new.rev_host, new.visit_count, new.hidden, new.typed, new.favicon_id, new.frecency, new.last_visit_date) ;end


I to wszystko.



Pozniej jak chcemy sprawdzac gdzie było wchodzone (nawet po wyczyszczeniu historii) trzeba wpisac takie zapytanie:

select * from url_hist_places order by desc

lub bardziej czytelne:
SELECT datetime(substr(last_visit_date,1,10), "unixepoch","localtime") data, url, title FROM url_hist_places order by last_visit_date desc

Wszystkie polecenia wpisujemy w polu "Enter SQL"
mrkramer
 

Odp: Blokowanie historii

Postautor: slawek1995 » 04 maja 2011, 17:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

po wpisaniu
CREATE TABLE url_hist_places (id INTEGER PRIMARY KEY, url LONGVARCHAR, title LONGVARCHAR, rev_host LONGVARCHAR, visit_count INTEGER DEFAULT 0, hidden INTEGER DEFAULT 0 NOT NULL, typed INTEGER DEFAULT 0 NOT NULL, favicon_id INTEGER, frecency INTEGER DEFAULT -1 NOT NULL, last_visit_date INTEGER)
i naciśnięciu RUN SQL wyskakuje takie coś
SQLiteManager: Likely SQL syntax error: CREATE TABLE url_hist_places (id INTEGER PRIMARY KEY, url LONGVARCHAR, title LONGVARCHAR, rev_host LONGVARCHAR, visit_count INTEGER DEFAULT 0, hidden INTEGER DEFAULT 0 NOT NULL, typed INTEGER DEFAULT 0 NOT NULL, favicon_id INTEGER, frecency INTEGER DEFAULT -1 NOT NULL, last_visit_date INTEGER) [ table url_hist_places already exists ]
Exception Name: NS_ERROR_FAILURE
Exception Message: Component returned failure code: 0x80004005 (NS_ERROR_FAILURE) [mozIStorageConnection.createStatement]
co robić ?
slawek1995
 
Posty: 1
Z nami od: 04 maja 2011, 17:27

Odp: Blokowanie historii

Postautor: dexter » 04 maja 2011, 19:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:2.2a1pre) Gecko/20110407 Firefox/4.2a1pre

slawek1995 pisze: [ table url_hist_places already exists ]

co robić ?


To co jest napisane w komunikacie błędu - tabela o tej nazwie już istnieje, prawdopodobnie utworzyłeś ją wcześniej.

A więc - albo skasować, albo używać.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Następna

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: