MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

mozillaPL firebird

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

mozillaPL firebird

Postautor: siegiel » 19 maja 2003, 18:58

Przeglądarka: -

czy tylko u mnie pasek postepu ladowania przemieszcza sie pomiedzy srodkiem strony, w prawo, w zaleznosci od dlugosci tekstu w pasku statusu?
strasznie to rozprasza ...

otworz w panelach tez nie za bardzo dziala..
siegiel
 
Posty: 402
Z nami od: 05 lutego 2003, 11:58
Lokalizacja: tychy

Postautor: MozillaPL Firebird » 19 maja 2003, 21:57

Przeglądarka: -

Nie tylko u ciebie, u mnie tez tak jest. Wkurza to troche , ale nie pozostaje nic innego tylko czekać że w nastepnej wersji która miejmy nadzieje ukaże sie szybciej niż obecna, zostanie to wyeliminowane. Pozdrawiam.
MozillaPL Firebird
 

Postautor: nuk » 20 maja 2003, 00:06

Przeglądarka: -

no troche denerwuje, ale to nic - jak sie dluzej uzywa firebirda to czasami zaczynaja sie pojawiac dziwne rzeczy.... niestety nie potrafie opisac co robilem po kolei jak to sie stalo. chodzi o to, ze zamiast tla na jednej stronie pojawia sie obrazek z innej na ktorej wczesniej bylem. albo jeszcze jakies inne dziwne rzeczy dzieja sie z tlami stron... po restarcie jest ok
nuk
 

Postautor: Gargamel » 20 maja 2003, 12:52

Przeglądarka: -

Jeśli idzie o błędy to wydaje mi się, że Firebird ma ich jeszcze sporo. Nie przytoczę teraz wszystkich, ale nasuwa mi się jeden przykład. Po otwarciu nowego okna (drugiego) przeglądarki, w tymże oknie, na pasku zakładek wszystkie zakładki są zdublowane (pojawiają się dwukrotnie). Być może to sprawa konfliktu z zabiegiem, który wykonałem za radą http://texturizer.net/firebird , to znaczy podania jako źródła zakładek pliku znajdującego się w profilu Mozilli...

P.S. A co do paska stanu to go po prostu wyłączyłem ;-)
P.S. 2 Trochę z innej beczki: Czy zna może ktoś z forumowiczów sposób na umieszczenie gdzieś w Firebird odwołania do Kuriera Poczty Mozilli? Przydałaby mi się ikonka uruchamiająca kurier czy to na pasku narzędzi, czy w menu kontekstowym...
Pozdrawiam
Gargamel
Gargamel
 
Posty: 38
Z nami od: 19 marca 2003, 12:01

Postautor: siegiel » 20 maja 2003, 13:48

Przeglądarka: -

tylko ze w nightly nigdy czegos takiego nie mialem.. chyba skopiuje sobie tylko wtyczki do wyszukiwarek i sciagam najnowszy build
pzdr ja
siegiel
 
Posty: 402
Z nami od: 05 lutego 2003, 11:58
Lokalizacja: tychy

Postautor: dls » 20 maja 2003, 13:56

Przeglądarka: -

Gargamel pisze:Po otwarciu nowego okna (drugiego) przeglądarki, w tymże oknie, na pasku zakładek wszystkie zakładki są zdublowane (pojawiają się dwukrotnie). Być może to sprawa konfliktu z zabiegiem, który wykonałem za radą http://texturizer.net/firebird , to znaczy podania jako źródła zakładek pliku znajdującego się w profilu Mozilli...


Nic takiego nie u mnie nie występuje - pewnie to za przyczyną tego zabiegu. Generalnie Firebird bardzo mi się spodobał od tej wersji. Jeszcze tylko skórki ładnej mu brakuje, ale na to spróbuje sam zaradzić jak czas pozwoli.
dls
 
Posty: 215
Z nami od: 12 maja 2002, 20:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Gość » 20 maja 2003, 14:26

Przeglądarka: -

siegiel pisze:tylko ze w nightly nigdy czegos takiego nie mialem.. chyba skopiuje sobie tylko wtyczki do wyszukiwarek i sciagam najnowszy build
pzdr ja

no bo nie mogłeś mieć :) - to jest błąd w MozillaFirebird-PL, w oryginalnym MF, także finall, tego nie ma.
Gość
 

Postautor: Gargamel » 20 maja 2003, 14:32

Przeglądarka: -

dls pisze:Nic takiego nie u mnie nie występuje - pewnie to za przyczyną tego zabiegu. Generalnie Firebird bardzo mi się spodobał od tej wersji. Jeszcze tylko skórki ładnej mu brakuje, ale na to spróbuje sam zaradzić jak czas pozwoli.

To jednak nie to... Wyłączyłem tę opcję a problem z dublowaniem pozostał...
Pozdrawiam
Gargamel
Gargamel
 
Posty: 38
Z nami od: 19 marca 2003, 12:01

Postautor: cpu » 20 maja 2003, 15:33

Przeglądarka: -

Potwierdzam - tez mam ten problem np gdy w opcjach wlacze szukanie nowych skorek lub dodatkow (wtedy otwiera sie okienko i zakladki sa zdublowane)

Co do skorki - to fakt ze na razie nie ma nic ciekawego... a te ktore sa ida cholernie wolno :cry:
:)
cpu
 
Posty: 254
Z nami od: 05 listopada 2002, 22:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Postautor: lenrock » 20 maja 2003, 15:57

Przeglądarka: -

Anonymous pisze:
siegiel pisze:tylko ze w nightly nigdy czegos takiego nie mialem.. chyba skopiuje sobie tylko wtyczki do wyszukiwarek i sciagam najnowszy build
pzdr ja

no bo nie mogłeś mieć :) - to jest błąd w MozillaFirebird-PL, w oryginalnym MF, także finall, tego nie ma.

A może to wina dodatku Gesty dołaczonego do FirebirdaPL , bo się nie spotkałem z tym problemem ale mam wyłączone Gesty a powód czemu to zrobiłem dałem w temacie http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?p=15304#15304.
Mam przeczucie i prosiłbym by ktoś to sprawdził jeszcze ,że ułomności wersji PL Mozilli oraz Firebirda w stosunku do oryginału powoduje właśnie ten dodatek.
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: dls » 20 maja 2003, 16:16

Przeglądarka: -

lenrock pisze:A może to wina dodatku Gesty dołaczonego do FirebirdaPL , bo się nie spotkałem z tym problemem ale mam wyłączone Gesty a powód czemu to zrobiłem dałem w temacie


Ja używam oryginalnego Firebirda właśnie z dodatkiem "All-in-One Gestures". I nie zauważyłem żadnych zduplikowanych zakładek.
dls
 
Posty: 215
Z nami od: 12 maja 2002, 20:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: ravx » 20 maja 2003, 17:05

Przeglądarka: -

lenrock pisze:
Mam przeczucie i prosiłbym by ktoś to sprawdził jeszcze ,że ułomności wersji PL Mozilli oraz Firebirda w stosunku do oryginału powoduje właśnie ten dodatek.

Intuicja Cię nie myli - w MF-PL oba błędy - zdublowane zakładki, oraz "status wędrowniczek" :) spowodowane są przez gesty.
I tak oto powstało nowe powiedzenie: "Słowo potrafi zabić, a gesty wk****" :)
ravx
 
Posty: 2
Z nami od: 20 kwietnia 2003, 13:25

Postautor: Gothic » 20 maja 2003, 17:21

Przeglądarka: -

a wie ktos moze jak zrobic zeby nowe strony sie domyslnie otwieraly w panelach, pod zwykla Mozilla mam wtyczke Tabbrowser, czy w Fierebird bedzie tez dzialac? :-?
Gothic
 

Re: mozillaPL firebird

Postautor: GmbH » 20 maja 2003, 17:36

Przeglądarka: -

siegiel pisze:czy tylko u mnie pasek postepu ladowania przemieszcza sie pomiedzy srodkiem strony, w prawo, w zaleznosci od dlugosci tekstu w pasku statusu?


Ano chyba nie ma zdefiniowanej stałej pozycji, pewnie poprawią.

siegiel pisze:cotworz w panelach tez nie za bardzo dziala..

WFM

Ktoś miał podobne problemy z oryginalną wersją, wątek na MozillaZine:
http://www.mozillazine.org/forums/viewtopic.php?t=11031
GmbH
 
Posty: 825
Z nami od: 30 stycznia 2002, 22:38

Postautor: siegiel » 20 maja 2003, 22:21

Przeglądarka: -

Gothic pisze:a wie ktos moze jak zrobic zeby nowe strony sie domyslnie otwieraly w panelach, pod zwykla Mozilla mam wtyczke Tabbrowser, czy w Fierebird bedzie tez dzialac? :-?


dziala extension
siegiel
 
Posty: 402
Z nami od: 05 lutego 2003, 11:58
Lokalizacja: tychy

Postautor: Gothic » 20 maja 2003, 22:44

Przeglądarka: -

fakt dziala :D no to teraz jak dla mnie bomba poza bledami tu wymienionymi super, podoba mi sie szczegolnie to ze nie obciaza mi tak kompa jak zwykla Mozilla tylko czekac na nowe wersje :wink:
Gothic
 
Posty: 2
Z nami od: 20 maja 2003, 17:27
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Gość » 20 maja 2003, 23:08

Przeglądarka: -

siegiel pisze:tylko ze w nightly nigdy czegos takiego nie mialem.. chyba skopiuje sobie tylko wtyczki do wyszukiwarek i sciagam najnowszy build


Mam pytanie skad mozna sciagnąc najnowszego builda..prosił bym o jakis link lub adres.Dziekuje za dop.
Gość
 

Postautor: Gargamel » 21 maja 2003, 01:46

Przeglądarka: -

Jednak do kontynuowania zabawy z Firebirdem zniechęcił mnie brak ładnych skórek... Większość jest jakaś "dziecinna", tak jakby autorzy nazbyt przejęli się tym, że Firebird jest dzieckiem Mozilli ;-) . Przesiądę się być może kiedy pojawi się dla niego wersja mozillowej skórki Lo-Fi :)
Pozdrawiam
Gargamel
Gargamel
 
Posty: 38
Z nami od: 19 marca 2003, 12:01

Postautor: lenrock » 21 maja 2003, 08:35

Przeglądarka: -

Anonymous pisze:Mam pytanie skad mozna sciagnąc najnowszego builda..prosił bym o jakis link lub adres.Dziekuje za dop.

http://komodo.mozilla.org/pub/firebird/ ... est-trunk/
odnośnik do tej strony mogłeś znaleść na stronie głównej projektu
http://mozilla.org/projects/firebird/
lenrock
Moderator
 
Posty: 966
Z nami od: 09 grudnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: siegiel » 21 maja 2003, 13:53

Przeglądarka: -

Gargamel pisze:Jednak do kontynuowania zabawy z Firebirdem zniechęcił mnie brak ładnych skórek... Większość jest jakaś "dziecinna",

ja tam uzywam bluemonkey..
a podobna do "mozillowej" jest przeciez Phoenity Modern.. no ale ma orbitowego reload ale o tym juz chyba gdzies bylo i chyba niepotrzebnie zas ja zacyznam ;)
siegiel
 
Posty: 402
Z nami od: 05 lutego 2003, 11:58
Lokalizacja: tychy

Następna

Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: