MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Talkback - dodatek bez możliwości wyłączenia?

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Firefox

Moderator: Pomocy?!

Talkback - dodatek bez możliwości wyłączenia?

Postautor: Nasher » 09 lutego 2008, 02:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

Talkback 2.0.012 - dodatek załadowany w FF
Może pytanie z tych głupich - zwróciłem na niego uwagę
po tym, jak postanowiłem usunąć dodatki niegdyś załadowane a w ogóle nie używane - ten właśnie TALKBACK jest poza możliwością usunięcia.

Pytanie - dlaczego?
Czy to normalne?
Do czego służy i czy to nie jakiś 'syf'?

Talkback w omówieniu ma Sends about crashes to Mozilla.
czyżby jakiś mozillowy inwigilator bez możliwości usunięcia przez użytkownika?

NIEPOKOI MNIE TO.

Dodatek można tylko wyłączyć ale nie można usunąć.

CO JEST?
Nasher
 

Postautor: Grzegorz » 09 lutego 2008, 17:45

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

Podczas instalacji można wybrać metodę "Użytkownika" (a nie "Standardowa" i odznaczyć instalację rozszerzenia Talkback).

Jeśli się nie mylę, można je także usunąć ręcznie. Wyłącz Firefoksa, przejdź do katalogu extensions wewnątrz profilu, odszukaj i usuń podkatalog dodatku (wykorzystaj wyszukiwanie zawierające tekst lub sprawdź wszystkie pliki install.rdf).
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Czym TO JEST?

Postautor: Nasher » 09 lutego 2008, 23:33

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

GrzegorzJZD pisze:Podczas instalacji można wybrać metodę "Użytkownika" (a nie "Standardowa" i odznaczyć instalację rozszerzenia Talkback).

Jeśli się nie mylę, można je także usunąć ręcznie. Wyłącz Firefoksa, przejdź do katalogu extensions wewnątrz profilu, odszukaj i usuń podkatalog dodatku (wykorzystaj wyszukiwanie zawierające tekst lub sprawdź wszystkie pliki install.rdf).





Jest jak piszesz w Extensions:

talkback@mozilla.org oraz parę innych folderów, w tym plik rdf Extensions.

Pytanie - czym jest ten dodatek, o który pytam?
Jakie jeśli będą jakieś konsekwencje usunięcia tegoż - dla
działania FF?
Nasher
 

Postautor: Grzegorz » 10 lutego 2008, 20:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.1.12) Gecko/20080207 Ubuntu/7.10 (gutsy) Firefox/2.0.0.12

Ten dodatek raportuje o błędach. Jego usunięcie niczym nie skutkuje. Ale wysyłanie raportów pozwala ulepszać oprogramowania.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33


Wróć do Rozszerzenia dla Firefoksa

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], dexter, Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: