MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

kilkakrotne nieudane logowanie do skrzynki i monit o hasło

Tematy specyficzne dla klienta poczty Mozilla Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

kilkakrotne nieudane logowanie do skrzynki i monit o hasło

Postautor: elefant » 08 maja 2008, 18:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

Czasami zdarza się, że skrzynka z jakiegoś powodu nie odpowiada, a Thunderbird po kilkukrotnej nieudanej próbie zalogowania po prostu woła o podanie hasła. Jak wyłączyć monit o podanie hasła, jeżeli się nie może zalogować do skrzynki to niech próbuje ale niech mi się o hasło nie drze.

Czy jest też jakiś mechanizm/rozszerzenie umożliwiający ręcznie wpisanie hasła do menadżera haseł i później jego wybranie?
elefant
 

Re: kilkakrotne nieudane logowanie do skrzynki i monit o has

Postautor: Grzegorz » 08 maja 2008, 23:18

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9pre) Gecko/2008050706 Minefield/3.0pre

elefant pisze:Czy jest też jakiś mechanizm/rozszerzenie umożliwiający ręcznie wpisanie hasła do menadżera haseł i później jego wybranie?

Przepraszam za uszczypliwość, ale czyżbyś do tej pory wpisywał hasło "nożnie"?

Raz wpisane hasło o ile zaznaczyłeś opcję zapamiętaj powinno zostać zapamiętane, czasem błędy serwera lub słabe łącze może powodować dodatkowe monity o hasło, możesz je anulować (klawisz ESC) i po chwili spróbować ponownie pobrać wiadomości. Jeśli hasło nie jest zapamiętywane upewni się, że masz odpowiedni uprawnienia by modyfikować ustawienia programu lub przeprowadź standardową diagnostykę.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Re: kilkakrotne nieudane logowanie do skrzynki i monit o has

Postautor: Elefant » 17 lipca 2008, 12:38

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.16) Gecko/20080702 Firefox/2.0.0.16

GrzegorzJZD pisze:
elefant pisze:Czy jest też jakiś mechanizm/rozszerzenie umożliwiający ręcznie wpisanie hasła do menadżera haseł i później jego wybranie?

Przepraszam za uszczypliwość, ale czyżbyś do tej pory wpisywał hasło "nożnie"?

Raz wpisane hasło o ile zaznaczyłeś opcję zapamiętaj powinno zostać zapamiętane, czasem błędy serwera lub słabe łącze może powodować dodatkowe monity o hasło, możesz je anulować (klawisz ESC) i po chwili spróbować ponownie pobrać wiadomości. Jeśli hasło nie jest zapamiętywane upewni się, że masz odpowiedni uprawnienia by modyfikować ustawienia programu lub przeprowadź standardową diagnostykę.


Uszczypliwość jest nie na miejscu zawsze hasło można wkleić.

Gdy wystąpi wielokrotnie problem z zalogowaniem (problem nie występuje gdy nie ma internetu lecz gdy dzieje się coś po stronie serwera poczty email) to Thunderbird wymusza ponowne podanie hasła, żadne naciskanie ESC nic nie da. Hasło jest zapamiętywane. Przydało by się rozszerzenie które znacznie usprawnia kwestie zarządzania hasłami. Dosyć upierdliwe jest podawanie hasła dla połączeń wychodzących i przychodzących ewentualnie możliwość wybrania hasła z listy haseł. Przy tworzeniu nowego konta monit o hasło przychodzące jest wówczas gdy odbieramy jakąś wiadomość na naszą skrzynkę. Idealnym rozwiązaniem była by możliwość zdefiniowania od razu hasła "wychodzącego" i "przychodzącego". Przy potrzebie utworzenia wielu kont jest to istna katorga.
Elefant
 

Odp: kilkakrotne nieudane logowanie do skrzynki i monit o ha

Postautor: JacekL » 29 listopada 2014, 10:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:33.0) Gecko/20100101 Firefox/33.0

Widzę, że w tym wątku ten temat nie został rozwiązany. Gdzie można poszukać informacji ? Mam to samo od dłuższego, cyklicznie co kilka tygodni i już mam tego szczerze dość. Tym bardziej, że korzystam z sześciu różnych adresów. Żaden Escape nic nie daje. Proszę o podpowiedź.
JacekL
 

Odp: kilkakrotne nieudane logowanie do skrzynki i monit o ha

Postautor: crazyhenry » 24 kwietnia 2015, 11:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0

Ja od kilku dni mam ten sam przypadek. Poczta przychodzi poprawnie ale przy wysyłaniu nawet jednego słowa pojawia się ramka "nieudane logowanie". w niej "spróbuj ponownie" i "wprowadź nowe hasło". Wszystko przerobiłem kilkukrotnie łącznie z usunięciem Thunderbirda i ponownej instalacji. Nic nie pomaga. Sto razy muszę te operacje powtarzać, zanim przypadkowo poczta zostanie wysłana. I co mam robić? Proszę, poradźcie, bo mnie zaraz szlag trafi.
Quo vadis Domine? Czy byt określa świadomość a niebyt jest nicością?
crazyhenry
 
Posty: 60
Z nami od: 04 października 2006, 18:21
Lokalizacja: Lubin/dolnośląskie/

Odp: kilkakrotne nieudane logowanie do skrzynki i monit o ha

Postautor: crazyhenry » 25 kwietnia 2015, 11:25

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0

Co z tym Thunderbirdem?!? Działa, działa i nagle bez przyczyny nie można wysłać żadnej poczty. Nawet jednego słowa. Konfiguracja konta sprawdzana 100 razy, przeinstalowanie Thunderbirda także nic nie pomogło. Komunikaty jak w poprzednim poście z 24 kwietnia. Raz na 25 klikan jakoś wchodzi, ale to jest nie do przyjęcia. Poczta odbiorcza działa poprawnie. Zaraz mnie szlag trafi i nie dożyję momentu w którym będę znowu się cieszył tym cholernym thunderbirdem. A mam już 67 wiosenek.
Quo vadis Domine? Czy byt określa świadomość a niebyt jest nicością?
crazyhenry
 
Posty: 60
Z nami od: 04 października 2006, 18:21
Lokalizacja: Lubin/dolnośląskie/

Odp: kilkakrotne nieudane logowanie do skrzynki i monit o ha

Postautor: Gość » 27 kwietnia 2015, 18:44

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0

Mam podobną sprawę, dlatego kontynuuję ten wątek.
Używam najnowszej wersji TB 36.1.0 w której mam skonfigurowane 3 konta i zawsze wszystko było OK.
Dzisiaj wyskakuje mi nagle komunikat o złym haśle konta gmail. Logując się bezpośrednio w poczcie google wchodzę bez problemu. Login i hasło jest dobre, dlaczego TB ma zastrzeżenia?
Postanowiłem usunąć konto gmail i założyć je raz jeszcze. Teraz mam inny komunikat:
Konfiguracja nie mogła zostać zweryfikowana - proszę sprawdzić nazwę użytkownika i hasło.
Zmieniałem także hasło w ustawieniach konta w google, też nic nie pomaga.
Nie mam pojęcia co się stało. Wielokrotne próby są bezskuteczne, nie mogę założyć nowego konta gmail. :(

Proszę o pomoc.
Gość
 

Odp: kilkakrotne nieudane logowanie do skrzynki i monit o ha

Postautor: dexter » 27 kwietnia 2015, 18:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:40.0) Gecko/20100101 Firefox/40.0

@Gość, tam w opcjach gmaila na https://myaccount.google.com/?pli=1 trzeba ustawić ironicznie nazwaną opcję Dostęp do mniej bezpiecznych aplikacji.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: kilkakrotne nieudane logowanie do skrzynki i monit o ha

Postautor: Lukas49 » 27 kwietnia 2015, 19:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0

Witam. To ja pisałem poprzednią wiadomość jako gość.
Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.
W google mam ustawione logowanie z weryfikacją dwuetapową. Wprowadziłem ją ponieważ miałem kilka informacji o próbach zalogowania się na moim koncie innych użytkowników.
Czy to może mieć wpływ na opisane wcześniej błędy?
Pozdrawiam.
Lukas49
 
Posty: 31
Z nami od: 27 kwietnia 2015, 18:52
Lokalizacja: Toruń

Odp: kilkakrotne nieudane logowanie do skrzynki i monit o ha

Postautor: dexter » 27 kwietnia 2015, 19:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:40.0) Gecko/20100101 Firefox/40.0

dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: kilkakrotne nieudane logowanie do skrzynki i monit o ha

Postautor: Lukas49 » 27 kwietnia 2015, 20:00

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0

dexter - wielkie dzięki za poradę! Wszystko działa bez zastrzeżeń. :D

Rzadko trafia się forum na którym tak szybko i fachowo użytkownik otrzymuje odpowiedź.
Pozdrawiam.
Lukas49
 
Posty: 31
Z nami od: 27 kwietnia 2015, 18:52
Lokalizacja: Toruń

Odp: kilkakrotne nieudane logowanie do skrzynki i monit o ha

Postautor: crazyhenry » 28 kwietnia 2015, 08:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:37.0) Gecko/20100101 Firefox/37.0

U mnie ten problem ustąpił po sprawdzeniu wtyczek i rozszerzeń. Jakimś sposobem wszystko było wyłączone. Teraz "śmigam" w poczcie i zawalam przyjaciół swoimi listami. Dzięki. Takie "gów***ienko" a tyle szczęścia przynieść może, chłe, chłe. To forum Mozilli to dobra rzecz.
Quo vadis Domine? Czy byt określa świadomość a niebyt jest nicością?
crazyhenry
 
Posty: 60
Z nami od: 04 października 2006, 18:21
Lokalizacja: Lubin/dolnośląskie/


Wróć do Klient poczty Thunderbird

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: