MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Google i Thunderbird - synchronizacja kontaktów

Dodatki rozszerzające funkcjonalność i schematy wyglądu Mozilli Thunderbird

Moderator: Pomocy?!

Google i Thunderbird - synchronizacja kontaktów

Postautor: fire_flow » 17 czerwca 2009, 11:08

Przeglądarka: Opera/9.61 (Windows NT 5.1; U; pl) Presto/2.1.1

Witam,

Mój problem dotyczy synchronizacji. Męczę się od jakiegoś czasu z synchronizacją Google i Thunderbirda (kalendarz, kontakty i zadania).

Może zacznę od tego: rozszerzenie Zindus. Raz działa, raz nie. A jak zadziała, to w nieprzewidywalny sposób. Na jakiej zasadzie przebiega synchronizacja? Chciałbym żeby to było tak, że najnowsza wartość w którymkolwiek narzędziu zastępowała wartość z tego drugiego.
Czy macie jakieś sprawdzone nastawy do tego rozszerzenia? I żeby to w ogóle działało...
Próbowałem też inne podobne rozszerzenia, ale żadne nie działa tak jak powinno... Zindus ma najlepsze opinie, dlatego nia niego jestem najbardziej nastawiony.

Próbowałem też serwisu my.funambol.com, żeby synchronizować kontakty, wydarzenia i zadania, ale też mi się nie udało. Czy macie z tym programem/serwisem jakieś doświadczenia?

Pozdrawiam
fire_flow
 
Posty: 15
Z nami od: 25 stycznia 2005, 22:05

Postautor: Grzegorz » 18 czerwca 2009, 22:46

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.1) Gecko/20090615 Firefox/3.5 (.NET CLR 3.5.30729)


Kiedyś korzystałem kolejno z Google Contacts, Zindus i SyncSW. Po przesiadce na Thunderbirda 3 przestałem synchronizować książki adresowe. Zindus działał najlepiej. Są jeszcze takie wynalazki jak GCALDaemon czy ręczne aktualizowanie książek (zarówno Gmail jak i Thunderbird potrafią eksportować/importować kontakty do plików cvs).
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33


Wróć do Rozszerzenia dla Thunderbirda

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: