MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Niezaufane połaczenie SSL

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Niezaufane połaczenie SSL

Postautor: Disin » 23 stycznia 2010, 21:47

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

Witam, problem może nie z firefoxem, ale tu są doświadczeni ludzie, potrafiący rozwiązać mój problem.
Piszę tu, ponieważ korzystam tylko z FF.

Więc od początku.
Kiedyś już miałem podobny problem, objawia się on po kompletnym odinstalowaniu i zainstalowaniu na nowo FF. Prawdopodobnie usuwa root certyfikaty i po ponownym zainstalowaniu nie mogę się połączyć z ŻADNYMI stronami SSL. Kiedyś rozwiązałem ten problem, ale dawno i nie pamiętam jak. Certyfikaty wszystkie mam, bo sprawdzałem w ustawieniach. W "wyświetl certyfikaty" mam wszystkie potrzebne, ponieważ mam drugą partycję z systemem, na której z FF jest wszystko ok, certyfikaty są te same. Dlaczego napisałem, że to nie dotyczy tylko FF: dla zdiagnozowania problemu zainstalowałem operę przed deinstalacją FF, z certyfikatami ok, reinstal FF i nagle ani lisek ani opera nie mogą się połączyć ze stronami SSL - wszystkie są "niezaufane", podczas gdy na IE8 działają. Oczywiście mogę wszędzie porobić wyjątki, ale to nie o to chodzi. Normalnie użytkownik instaluje i korzysta, tylko przy rzeczywiście jakiś wyjątkowych stronach dodaje wyjątki, ale to raczej rzadko, ale żeby dodawać wyjątek nawet do addons.mozilla.org to już przesada :)
Dlaczego zrobiłem reinstall FF. Otóż czasami, w wolnych chwilach lubię sobie pograć w tibię (wiem, że niektórzy mogą albo mnie wyśmiać albo uznać za kogoś tam, ale to nie temat do dyskusji nt. gry - są gusta i guściki :]) i na (znienawidzonym przeze mnie) IE działała strona logowania, a na FF nie, miałem nadzieję, że reinstalacja pomoże - niestety - jest gorzej. Tak więc pytanie do bardziej doświadczonych, co zrobić z tymi certyfikatami? ost. razem zrobiłęm to sam, ale rozgryzienie zajęło mi chyba z tydzień, tym razem nie mam tyle czasu na zabawę. Proszę o pomoc. Dzięki.
Pozdrawiam.
Disin
 

Odp: Niezaufane połaczenie SSL

Postautor: Tomy118 » 25 stycznia 2010, 09:22

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.1.7) Gecko/20091221 Firefox/3.5.7 (.NET CLR 3.5.30729)

Witam! Tez mam taki problem, a raczej mialem. Sprawdz czy masz ustawiona dobra date w systemie. Mi bateria padla i data sie zmienila. Po zmianie daty wszystko jest ok. Pozdro
Tomy118
 

Odp: Niezaufane połaczenie SSL

Postautor: Disin » 31 stycznia 2010, 22:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

Mam poprawną datę w systemie. Nie zaglądałem do wątku ostatnio, ale temat dalej otwarty, jeszcze nie uporałem się z tym problemem. Na dzień dzisiejszy mam oczywiście datę 31.01.2010, może po reinstalacji firefoxa, są jakieś stare certyfikaty z datami starymi? Nie wiem, w każdym razie, powinien sobie pobrać nowe ...
Disin
 

Odp: Niezaufane połaczenie SSL

Postautor: Grzegorz » 01 lutego 2010, 10:40

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20100123 Minefield/3.7a1pre

Disin pisze:Mam poprawną datę w systemie. Nie zaglądałem do wątku ostatnio, ale temat dalej otwarty, jeszcze nie uporałem się z tym problemem. Na dzień dzisiejszy mam oczywiście datę 31.01.2010, może po reinstalacji firefoxa, są jakieś stare certyfikaty z datami starymi?

Reinstalacja nadpisuje istniejące pliki (chyba, że podczas instalacji program poinformował o błędach i niemożności zastąpienia plików, co się zdarza np. gdy plik jest otwarty przez inną aplikację).
Disin pisze:Nie wiem, w każdym razie, powinien sobie pobrać nowe ...

Z tego, co mi wiadomo, Firefox sam aktualizuje certyfikaty, jeśli zachodzi taka potrzeba i oczywiście nowy jest dostępny.

Podaj adresy, których otwarcie, kończy się wyświetleniem komunikatu o nieprawidłowym certyfikacje. Sprawdź czy sytuacja powtarza się na innych przeglądarkach.
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Niezaufane połaczenie SSL

Postautor: Disin » 01 lutego 2010, 11:19

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

Jak już pisałem w pierwszym poscie, sytuacja jest taka sama w Operze, za to IE widzi normalnie, to nie jest wina stron, gdyż jak również pisałęm w pierwszym poscie, dotyczy to KAŻDEJ szyfrowanej strony, ale proszę bardzo, kilka przykładów:

https://aliorbank.pl/
https://ipko.pl/
https://www.google.com/accounts/Service ... he=2&hl=pl
www.gmail.com
Disin
 

Odp: Niezaufane połaczenie SSL

Postautor: Grzegorz » 01 lutego 2010, 11:29

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux x86_64; pl; rv:1.9.3a1pre) Gecko/20100123 Minefield/3.7a1pre

U mnie https://ipko.pl/ jest nieosiągalne.

Jak wyglądają Twoje opcje w Firefox > menu Narzędzia > Zaawansowane > Szyfrowanie? Czy certyfikaty są na liście? Wszytko według domyślnej konfiguracji? Korzystasz z jakiegoś proxy, nietypowej konfiguracji DNS lub łączysz się przez VPN?
GnuPG. Podpisuję własne wypowiedzi. | TrueCrypt. Ufam kryptografii, nie państwu. | Tor. Dbam o swoją prywatność. | OTR. Moje rozmowy nie są podsłuchiwane.

Załóż konto lub kup domenę WWW z linka polecającego: http://www.hekko.pl/?ref=34295
Grzegorz
Moderator
 
Posty: 7486
Z nami od: 15 kwietnia 2007, 12:33

Odp: Niezaufane połaczenie SSL

Postautor: Disin » 01 lutego 2010, 13:02

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6 (.NET CLR 3.5.30729)

Oj przepraszam: https://www.ipko.pl/ :)
Nie nie korzystam z proxy, tak wszystko wg domyślnej konfiguracji
Disin
 

Odp: Niezaufane połaczenie SSL

Postautor: Gość » 06 września 2011, 08:55

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:6.0.1) Gecko/20100101 Firefox/6.0.1

Tomy118 pisze:Witam! Tez mam taki problem, a raczej mialem. Sprawdz czy masz ustawiona dobra date w systemie. Mi bateria padla i data sie zmienila. Po zmianie daty wszystko jest ok. Pozdro
Tomy118 dziękuję za podpowiedź. Po zmianie daty u mnie już wszystko hula jak złe :)
Gość
 

Odp: Niezaufane połaczenie SSL

Postautor: aga78 » 04 stycznia 2012, 15:34

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.25) Gecko/20111212 Firefox/3.6.25

Dziękuję za te wypowiedzi, dzieki nim odkryłam ze mam zle ustawioną date
aga78
 

Odp: Niezaufane połaczenie SSL

Postautor: Krisokow » 30 października 2014, 12:49

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:33.0) Gecko/20100101 Firefox/33.0

Mam ten sam problem i zaznaczam że sprawdzone wszystko
data - poprawna
robiona dezinstalacja i czyszczenie rejestru
a strony z certyfikatami i żeby było śmiesznie to strona z dodatkami do firefoxa też (about:addons) nie ładują się
jak kolwiek wiele stron z certyfikatami da się pododawac wyjątki do zabezpieczeń to natomiast strona z dodatkami jest nie do przeskoczenia
bo nie ma przecież ona nie ma certyfikatu
Krisokow
 

Odp: Niezaufane połaczenie SSL

Postautor: dexter » 30 października 2014, 12:58

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:36.0) Gecko/20100101 Firefox/36.0

1. Masz antywirusa? viewtopic.php?p=214194#p214194

2. Jeżeli powyższe nie działa, podaj nazwę błędu ssl.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: Niezaufane połaczenie SSL

Postautor: abecadlo » 15 grudnia 2014, 23:14

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:34.0) Gecko/20100101 Firefox/34.0

mam podobnie.
data dobra, reinstalka ff nie pomaga, na innych przegladarkach dziala itp

kod błędu to : sec_error_unknown_issuer

jakieś pomysły jak temu zaradzić?
abecadlo
 


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: