MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Nie mogę pobrać aktualizacji Firefox 3.6.2

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Nie mogę pobrać aktualizacji Firefox 3.6.2

Postautor: Narv » 29 marca 2010, 01:10

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Witam,

Próbowałem dokonać aktualizacji przeglądarki Mozilla Firefox do wersji 3.6.2. Moja przeglądarka w wersji 3.6 sama znalazła aktualizację, jednak podczas próby pobrania pojawił się błąd, iż nie można znaleźć pliku aktualizacji na serwerze i zostanie pobrany pełny instalator programu. Instalator pobrał się w 100% jednak okno aktualizacji nigdy się nie zamknęło. Obecnie w menu 'Pomoc' mam dostępną opcję 'Wznów pobieranie elementu Firefox 3.6.2', po wybraniu której pojawia się okno z próbą pobrania aktualizacji. Aktualizacja jednak się nie pobiera (nie instaluje), od razu pojawia się komunikat 'Wstrzymano pobieranie elementu Firefox 3.6.2'. Poniżej pod paskiem postępu, który jest ustawiony na około 1% pojawia się napis 'Łączenie z serwerem aktualizacji'. Mam tak o kilku dni, aktualizację próbowałem pobrać w dniu premiery wersji 3.6.2. Przycisk 'Wznów' jest nieaktywny (szary).

Czy mogę gdzieś na dysku odnaleźć pliki instalatora pobrane przez aktualizator i je usunąć, tak aby Firefox mógł od nowa pobrać aktualizację? Na dwóch innych komputerach aktualizacja przebiegła poprawnie. Mój firewall na pewno nie blokuję dostępu do Internetu (sprawdzałem).

Proszę o pomoc, Narv.
Narv
 

Odp: Nie mogę pobrać aktualizacji Firefox 3.6.2

Postautor: Tomek » 29 marca 2010, 05:51

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.2.2) Gecko/20100323 Namoroka/3.6.2

"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52

Odp: Nie mogę pobrać aktualizacji Firefox 3.6.2

Postautor: Narv » 29 marca 2010, 16:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2) Gecko/20100115 Firefox/3.6

Witam,

@[/b]tomasiek[/b]
Dziękuję za wskazanie linka do takiego samego tematu. Próbowałem odszukać podobny przypadek na forum, jednak wyszukiwarka nie zwracała nic podobnego.

Myślałem jednak, że obejdzie się bez ponownej instalacji.. coś ta aktualizacja nie do końca udała się Mozilli, wydaje mi się że wypuścili jakiegoś bubla na serwer aktualizacji i teraz cicho siedzą, byle tylko na jaw nie wyszło. Przeglądarkę oczywiście odinstaluję i zainstaluję ponownie ale to jak będę miał chęci i chwilę wolnego - póki co niech wisi wersja 3.6.
Ostatnio Mozilla płata mi dziwne figle, od błędów w aktualizacjach - przez masakryczny apetyt na pamięć RAM i procka - po strasznie długie uruchamianie się przeglądarki, już nawet duża ilość szybkiej pamięci RAM i 2-jajowy procek przestaje być wystarczający. Chyba czas przesiąść się na inną przeglądarkę, przy Mozilli trzyma mnie jedynie wtyczka AdBlock Plus. Przydało by się popracować trochę nad optymalizacją kodu.. 150MB RAM przy 3 otwartych zakładkach to lekka przesada.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam, Narv.
Narv
 

Odp: Nie mogę pobrać aktualizacji Firefox 3.6.2

Postautor: zitto » 29 marca 2010, 16:20

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.2) Gecko/20100316 Firefox/3.6.2

A ja jestem pewien, że wina nie leży po stronie serwera Mozilli, tylko błędów lub "śmieci" w profilu Twojego Firefoksa..
Jakoś (a jestem tego pewien) milionom osób Firefox zaktualizował się bez problemów.
Na temat przyczyn rzekomej pamięciożerności napisano już na tym forum tyle, że nie ma co się wdawać w dalszą dyskusję. Wystarczy poczytać wątki nt. użycia procesora i pamięci oraz zastosować się do porad pojawiających się przy tworzeniu każdego nowego wątku oraz umieszczonych w Strefie pomocy.
zitto
 
Posty: 777
Z nami od: 13 listopada 2008, 13:24

Odp: Nie mogę pobrać aktualizacji Firefox 3.6.2

Postautor: Tomek » 29 marca 2010, 16:56

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; pl-PL; rv:1.9.2.2) Gecko/20100323 Namoroka/3.6.2

Narv pisze:Dziękuję za wskazanie linka do takiego samego tematu. Próbowałem odszukać podobny przypadek na forum, jednak wyszukiwarka nie zwracała nic podobnego.

Żartujesz... ja wpisałem słowo które nie ma absolutnie nic wspólnego z problemem... "aktualizacja" i to był bodajże 3 czy 4 temat
Narv pisze:Przeglądarkę oczywiście odinstaluję i zainstaluję ponownie ale to jak będę miał chęci i chwilę wolnego - póki co niech wisi wersja 3.6.

To 3 minuty roboty. Chociaż z tego co piszesz wygląda że masz jakieś problemy z profilem. Standardowa Diagnostyka rozwiąże na 100% ten problem.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda
Tomek
Moderator
 
Posty: 9041
Z nami od: 19 sierpnia 2004, 06:52


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: