MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

firefox nie chce sie otworzyc

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

firefox nie chce sie otworzyc

Postautor: kirinasai900 » 24 kwietnia 2011, 18:56

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; AskTbDVSV5/5.11.3.15590)

standardowo włącza mi się komunikat:
"" program firefox zostal juz uruchomiony ,ale nie odpowiada. aby otworzyc nowe okno,nalezy najpierw zakonczyc istniejacy proces programu firefox"

Co zrobiłam dotychczas:
1. Weszłam w menedżera,ale nie znalazłam tam firefox.exe - więc nie mogę zakończyć żadnego istniejącego procesu ,bo nie mam tam pliku do usunięcia
2. Zainstalowałam aktualizację firefoxa
3. Odinstalowałam i zainstalowałam firefoxa od nowa
4. z 4 razy resetowałam kompa

Dalej to samo..

co robić?!

ps. najbardziej dobija mnie to,że miałam tam 500 stron z zakładkami ,skopiowałam,co prawda bookmarks ,ale nie wiem czy to wszystko...
kirinasai900
 

Odp: firefox nie chce sie otworzyc

Postautor: dexter » 24 kwietnia 2011, 19:15

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.0; rv:2.2a1pre) Gecko/20110407 Firefox/4.2a1pre

Wykonaj Standardową diagnostykę. Czytaj ze zrozumieniem i upewnij się, że kopia profilu została wykonana. Jeśli problem nie ustąpi, poinformuj o przebiegu diagnostyki. Napisz, co wniosło stworzenie nowego profilu oraz uruchomienie przeglądarki w trybie awaryjnym.
dexter
Moderator
 
Posty: 8319
Z nami od: 02 października 2004, 21:30

Odp: firefox nie chce sie otworzyc

Postautor: kirinasai900 » 24 kwietnia 2011, 19:38

Przeglądarka: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; AskTbDVSV5/5.11.3.15590)

1. co to jest standardowa diagnostyka ?
2. Każą mi zrobić coś takiego:

Uruchom (jeśli możesz, jeśli nie możesz – przejdź do punktu 2) Firefoksa i wyczyść pamięć podręczną

•Fx 2.0 i Fx 3.0: Firefox → menu Narzędzia → Wyczyść prywatne dane… → zaznacz tylko pamięć podręczna → naciśnij przycisk Wyczyść prywatne dane,
•Fx 3.5: Firefox → menu Narzędzia → Wyczyść historię przeglądania → wybierz Wszystko → rozwiń Szczegóły → zaznacz tylko Pamięć podręczna → naciśnij przycisk Wyczyść teraz.

* każą mi uruchomić firefoxa ,skoro nie mogę otworzyć firefoxa(czysty paradoks) , a przecież nie mogę go uruchomić... nie mam też nigdzie żadnej opcji wyczyść prywatne dane,nie wiem jak tam wejść,żeby to znaleźć i co to w ogóle jest wyczyść prywatne dane? co mi usunie wtedy?

3. o co chodzi z tym tworzeniem nowego profilu? mam w ogóle od nowa stworzyć profil w swoim komputerze,czy jak?
kirinasai900
 

Odp: firefox nie chce sie otworzyc

Postautor: sig » 24 kwietnia 2011, 19:59

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (X11; Linux i686; rv:2.0) Gecko/20100101 Firefox/4.0

kirinasai900 pisze:1. co to jest standardowa diagnostyka ?

Zestaw czynności które pomagają uporać się z większością problemów z produktem mozilli
kirinasai900 pisze:Uruchom (jeśli możesz, jeśli nie możesz – przejdź do punktu 2) Firefoksa i wyczyść pamięć podręczną

* każą mi uruchomić firefoxa ,skoro nie mogę otworzyć firefoxa(czysty paradoks) , a przecież nie mogę go uruchomić... nie mam też nigdzie żadnej opcji wyczyść prywatne dane,nie wiem jak tam wejść,żeby to znaleźć i co to w ogóle jest wyczyść prywatne dane? co mi usunie wtedy?

Skoro nie możesz wyczyścić prywatnych danych (bo Firefox się nie uruchamia) to zwyczajnie pomijasz ten punkt i przechodzisz do następnego.
kirinasai900 pisze:3. o co chodzi z tym tworzeniem nowego profilu? mam w ogóle od nowa stworzyć profil w swoim komputerze,czy jak?

Tak w swoim komputerze masz stworzyć nowy profil firefoksa (i bynajmniej nie chodzi tu o Windowsowe konto użytkownika, zresztą w standardowej diagnostyce wszystko jest wyjaśnione).
Strzeżonego backup strzeże
sig
 
Posty: 840
Z nami od: 22 maja 2010, 09:44


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: