MozillaPL.org - polskie centrum Mozilli

Główne menu:

Przywrócenie zakmniętych kart w wyniku awarii firefoxa

Tematy specyficzne dla przeglądarki Mozilla Firefox

Moderator: Pomocy?!

Przywrócenie zakmniętych kart w wyniku awarii firefoxa

Postautor: Gość » 21 września 2011, 04:41

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9.2.22) Gecko/20110902 Firefox/3.6.22

Witam
Mam problem z odzyskaniem zamkniętych kart w firefoxie.
Miałem tam około 60 stron, 3 etapy przywracanie sesji a pod jednym krylo sie z 20 stron. Nie mialem ostatnio czasu zrobic z tym porzadku i pododawac do zakladek. Zawsze resetowalem komputer i wybieralem przywroc sesje i przywracalo. Dzis nie zrestartowalo komputera a firefox sie przywiesil, niestety jednak po ponownym otwarciu nie proponowal przywrocenia sesji. Mogę większość zakładek odzyskać w historia i pokaz ostatni miesiac i wiecej, ale tam jest tego mnostwo, setki stron i odzyskanie mi wszystkiego zajeloby pare godzin!!! Moze 3-5 godzin!! W ostatnio zamkniete nie bylo zadnych kart. Wybralem wiec opcje Historia/pokaz cala historie/importowanie i kopie zapasowe/przywroc/20.09.2011( czyli data co mialem ta awarie firefoxa a jak sprawdzalem to dokladniej nawet godzina ta sama co w awarii wiec wyglada na to ze przed awaria sie zapisalo. Dalem wiec przywroc i cos sie wczytywalo i nic!! Nic nie wskoczylo. Pmyslalem o restarcie kompa i wtedy ponowilem to samo i nic nie wczytalo!!Na probe wybralem wiec starsza date o okolo tydzien, takze nic nie wczytalo. Wyciagnalem z firefoxa wiec bookmarks.bak czyli backupy i ten z data 20.9.11 co wlasnie mialem ostatna kopie. Jak chcialem przywrocic zakladki to zamiast jak zwykle je zastapic to w menu zakladki stare zostaly a te nowe co importowelem sa pod spodem. To wiec jest juz jakis blad i w normalnych okolicznosciach powinno mi przywrocic zakldaki w Historia/pokaz cala historie/importowanie i kopie zapasowe/przywroc/20.09.2011?
Mialem tam wazne zakladki do segregacji. Bardzo zalezy mi na ich odzyskaniu.
Macie jakies rady jeszcze przed reinstalka i ewentualnie przegladania strona po stronie z ostatnich 2 miesiecy jak dodac, wgrac ten plik bookmarks.bak by wgrac go reinstalce firefoxa by przywrocilo ta sesje?
Z gory dzieki za odpowiedzi. Jesli ktos moze pomoc na gg to prosze pisac 12596173
Gość
 

Odp: Przywrócenie zakmniętych kart w wyniku awarii firefoxa

Postautor: piecu » 25 września 2011, 11:03

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:8.0a2) Gecko/20110908 Firefox/8.0a2

Próbowałeś wpisać w pasku adresu
Kod: Zaznacz cały
about:sessionrestore
?
Bartosz Piec
piecu
Moderator
 
Posty: 809
Z nami od: 17 kwietnia 2003, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Przywrócenie zakmniętych kart w wyniku awarii firefoxa

Postautor: Mirek » 25 września 2011, 19:13

Przeglądarka: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.0; pl; rv:1.9.2.22) Gecko/20110902 Firefox/3.6.22

Pewnie już trochę za późno, ale zajrzyj może do sposobu opisanego w tym temacie: viewtopic.php?f=15&t=42443

Wspomniane przez Ciebie "Importowanie i kopie zapasowe", o ile wiem, dotyczy tylko zakładek i nie można w ten sposób zaimportować historii.

Plik bookmarks.bak - teraz chyba nie jest w ogóle tworzony przez Fx - na pewno ma datę z ostatnich dni? Że chyba masz ustawione eksportowanie do pliku bookmarks.html (na stronie about:config ustawienie browser.bookmarks.autoExportHTML=true) - i to jest jakaś jego kopia. Wtedy podejrzyj, czy po zmianie rozszerzenia na .html otwiera się jak zwykła strona, z listą Twoich zakładek. Jeśli tak, to możesz je zaimportować przez Importowanie i kopie zapasowe -> Importuj z pliku HTML... - ale to też przywróci tylko zakładki, bez historii czy otwartych kart sesji.

A przy okazji:
Zawsze resetowalem komputer i wybieralem przywroc sesje
- nie wygląda to najlepiej... - często musisz resetować (z powodu jakichś awarii)? Czy robisz to tylko po to, żeby się sesja później odzyskała (bo trochę tak to zabrzmiało)? - o ile to samo rozumiemy przez resetowanie komputera.
Mirek
Moderator
 
Posty: 2156
Z nami od: 09 sierpnia 2007, 20:37


Wróć do Przeglądarka Firefox

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron
Przejdź do powiązanej strony

Nawigacja:

Stopka: